Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ez a módszer?

Jó ez a módszer?

Figyelt kérdés
ha a kutyám valakit támad én erőteljesen rászólók és eléje loccsantok egy kis vizet akkor meghátrál és el vonul. ez jó módszer? mert be bevállik. ( járunk suliba de egyenlőre semmi.... ) abban reménykedek hogy igy megtanulnja hogy ha rászolok akkor engedelmeskedik mert össze köti a vizet a hangsulyommal
2013. okt. 14. 21:01
1 2
 1/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Egy idő múlva megszokja a vizet és hatástalan lesz. Ilyen sűrűn támad? És mindig van nálad víz?
2013. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért támad? Mindíg minden helyzetben, vagy csak bizonyos esetekben?
2013. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mikor jött nála elő, hogy támadjon? Valami esemény óta viselkedik így?
2013. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a területét védi tehát ha jön hozzánk valaki támadja , de az a baj hogy utálja az embereket tehát ha elviszem sétálni nem ugatja az embereket de ha megszeretné valaki simogatni lekapná a kezét , bizonytalan az emberekkel kiskora óta. de a kutyasuliba minden embert megtűr csoválja nekik a farkát , szerintem ez azért van mert ha kutyák is vannak az emberek körül akkor elviseli őket. próbáltam pozítiv megerősítéssel , ugy hogy egy idegen lekenyerezi add neki valami finomat de még a kedvenc kajáját sem fogadja el egy idegen embertől sem. ez a vizes módszer úgy tűnik hogy most még bevált. sosem ütöttem meg még a kutyámat se senki a családban , nagyon szeretjük nem értem hogyan utálhatta meg az embereket. engem is nagyon szeret a kutya ezt látom rajta, próbálok a falkavezérségre is oda figyelni következetesen nevelem de éles helyzetben nem tudok neki parancsolni.
2013. okt. 14. 21:24
 5/13 A kérdező kommentje:
bár nem is hiszem hogy a területét védi mert még nincs 1 éves és úgy tudom még akkor nem alakul ki a terület védő ösztön. csak szimplán a idegen ember az oka szerintem
2013. okt. 14. 21:26
 6/13 anonim ***** válasza:
és az a feltevés, hogy éles helyzetekben vagy a legjobban lefagyva, hogy "most mi lesz, hogy tudom megoldani" helytálló? :* csak kíváncsiskodom, nem feltételezek semmit.
2013. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
próbálom terelni , grabancánál megfogom és félre teszem , erélyesen rászolok semmi nem segít , és nem félek egyáltalán.
2013. okt. 14. 21:35
 8/13 anonim ***** válasza:
A teróletvédés nem gáz, sok ember összetenné érte a kezét. Az, h nem tűri a simit idegenektől szintén nem baj, gondolom nem terápiás kutyának szánod. Aki kérdezés nélkül csak odanyúl, az meg is érdemli. Az én kutyám nem harap, de ha kérdezés nélkül nyúl valaki hozzá, akkor én támadok, és ordítva küldöm el az anyjába.
2013. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Little Red: felétek nincsenek ordítva a kutyák felé közeledő gyerekek, akiket anyuci még biztat is? Itt elég nagy a koncentrációjuk, úgyhogy errefelé nem jó ötlet egy ilyen kutyát tartani. Hiába a gyerek közelített, akkor is téged vesznek elő, hogy miért nem volt szájkosár a kutyán.
2013. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen erre gondoltam én is hogy sok ember örülne ilyen kutyának , aki így védi a területet , lekenyerezhetetlen. de én nem , én szeretném ha nem bántana senkit , oké örize a területét de tudjak neki parancsolni.
2013. okt. 14. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!