Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon higgyek ennek a hirdetés...

Vajon higgyek ennek a hirdetésnek? Nem akarok szaporító csapdájába esni!

Figyelt kérdés

[link]

Nagyon tetszik ez a kutyus, de félek, hogy ez is kamu. 62 ezerrel nem fogok megdobni egy szaporítót, de nagyon gyanús az egész. Túl tenyérbemászó a stílus, és a szülők törzskönyvének másolatával (???) mégis mire megyek? Ráadásul csak most kezdik hirdetni, mert eddig ő volt a kedvenc? Mi van?

Szerintetek?


2013. okt. 16. 11:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

a másik (igazán nem lényeges má részlet) hogy a tenyésztő teljes névvel hirdeti a kutyát.


ez a kutya gazdi tipikusan az a fajta akinek itt gyk-n az emberek a szájukat tépik...


jhaj itt van fifike annyira cuki meg jhaaaj itt van bubuka annyira cuki, csináljunk nekik kiskutyát, biztos el tudom majd őket adni...csak felmegyek még gyorsan gyk-ra megkérdezni hogy fifike és bubuka miért nem akar most azonnal kiskutyát csinálni nekem...

2013. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
5%

Nem tudsz egyedül dönteni?

Én biztos nem a gyk-n kérnék tanácsot. El kell menni, megnézni, beszélni a tulajdonossal, esetleg felkeresni másik eladókat is, tök mindegy, kennel vagy nem kennel, neked fontos, hogy legyen tk., akkor ez a kiskutya már úgysem felel meg ennek a feltételnek, minek rágatod itt a gittet?

Szerintem szebb ez a kölyök, mint a másik, belinkelt oldalon a kenneles, de ez nyilván ízlés dolga, mint ahogy az is, hogy nekem maga a fajta sem tartozik a kutya kategóriába.

Tudom, nem népszerű a véleményem, viszont legalább a sajátom, de az én szememben a kiállításon ilyen-olyan díjat nyert kutyák semmivel sem érnek többet, sőt.

Kedvenc fajtámból, ha véletlenül valahogy hozzám keveredne egy manapság favorizált, nagyon kétségbe esnék, hogy még végül a nyakamon marad.

Ha viszont igazi kutyakölyköt látok, és lehetőségem van még a felmenőit, tágabb rokonságot is megnézni, ami alapján akkora nagyot várhatóan nem fogok tévedni a számomra fontos dolgokban, akkor kizárólag a kutya érdekel, minden papír, pecsét, szerződés, igazolás hidegen hagy.

Azt azért tudni kell, hogy 100 ezer alatt mindennel együtt, nincs kutya. Nem vagyunk egyformák, szerencsére, de én úgy gondolom, azért kerül ennyibe, mert nem váltja ki a tk-et.

Ugyanis hiába néhány ezer a tk., anélkül nem kiállításozhatsz, nem szerezhetsz vele minősítéseket..., tehát akinek ezek is fontosak, mert pl. tenyészkutyát keres, annak többet is megér.

Bármennyit kér valaki a kutyájáért, az nem pofátlanság. Ha sokallod, mert neked nem ér annyit, nem veszed meg. Más meg esetleg még örül is, hogy ennyiért rátalált.

Nekem pl. az lenne a gyanús, ha sokat le tudnék alkudni. Szerintem 60 ezerért adja, de 62-ért hirdeti, mert biztos tapasztalta, hogy szeretnek egyesek alkudozni. Ha sokkal többet enged, akkor már gyanús, hogy szabadulni akar tőle.

2013. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Akiteki ***** válasza:
100%

"Azt azért tudni kell, hogy 100 ezer alatt mindennel együtt, nincs kutya. Nem vagyunk egyformák, szerencsére, de én úgy gondolom, azért kerül ennyibe, mert nem váltja ki a tk-et. "

A törzskönyv 5500 Ft.

Azért nem váltja ki, mert a szüleinek nincs minősítése. Kiállításon úgy voltak, ahogy én Kambodzsában. Ha egyszer is lettek volna, akkor nem írna ilyeneket, hogy "kiállításon a legszebbek voltak". Látszik, hogy fogalma sincs róla. :)

2013. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%

27-eske,gondolom te anno 33%-os voltál,csak ilyen sokan egyet értenek veled :DD


Akkor neked nyilván a kutya egészsége sem fontos,csak a külleme,hogy melyik a szebb.Gratulálok,valóban így választunk magunk mellé társat vagy 15 évre.És még mindig hirdeted a hülyeséged,számomra ez a megdöbbentő.

Egy fafejű ember,aki konokul ragaszkodik a saját maga által kitalált dolgokhoz,meghazudtolva 100 évek tenyésztői és állatorvosi munkáját,mert te vagy itt a Béla és te megmondod.


Elnézést a Béláktól,hogy ennyire leminősítettem őket..

2013. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon egyedülálló párosításból


Már kezdésnek is borzalmas, egyértelmű h kamu....Amúgy meg minden párosítás egyedülálló, a genetika csodákra képes :D

2013. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!