Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik magyarfajta kutyát...

Melyik magyarfajta kutyát lehet leginkább lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mivel mindegyiknek volt valamilyen "foglalkozása" annak idején. A családban van két spániel, de ők kertesházban élnek, én meg heti 5 napot a lakásomban töltök. Lehetőleg valamilyen magyar fajtájú kutyát szeretnék tartani. Napi 2 óra játékot, sétát, futást tudok számára biztosítani.

2013. okt. 17. 21:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%
Hogy jön ide az oroszlán, te szerencsétlen?! Az egy vadállat, normál esetben vadon él. A kutya háziállat, ideális esetben az emberrel él. Nincs jelentősége, hogy lakásban vagy kertben. A kertbe is ugyan úgy be van zárva. A lakáskutyák se folyamatosan vannak bezárva, nekik is megadatik a szabadság, általában gyakrabban is, mint a kerti kutyáknak.
2013. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%
Hagyjátok, nem éri meg energiát fektetni az ilyen ember meggyőzésébe...úgyse fogja fel, mit magyarázunk...
2013. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
7%
Így van, tartsatok tíz bernáthegyit egy szobakonyhás panelház tizedik emeletén.
2013. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%
Jó ötlet. De ne aprózzuk már el! Én az elefántra szavazok!
2013. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
15%

+ egy 12 négyzetméteres zárka a börtönben az állatkínzóknak.

Nem kell panaszkodni. Állandó a társaság és napi séta a börtönudvaron.

2013. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
80%

Még egyszer a lakás-kert kérdéséről...Vizslám van. Lakásban. Igyekszem minél több időt a szabadban tölteni vele, mert sok a mozgásigénye, és imád sétálni. Itthon tökéletes nyugiban van, nem tör, nem zúz, néha játszani akar, akkor játszunk vele. Amikor vendégségben vagyunk kertes házban, akkor is pont azt csinálja, amit itthon: ott van, ahol én vagyok. Ha sétálni megyünk, boldog, különben ott ül/fekszik, ahol az emberek vannak. Ha bent a házban, akkor bent, ha a verandán, akkor a verandán. Annyi a különbség a lakáshoz képest, hogy a verandáról/kertből néha elszalad a kerítéshez megugatni valakit/valamit, ezt a lakásban nem teszi. Minő meglepetés: a boldogsága attól függ, hogy emberekkel lehet-e, és hogy EGYÜTT sétálunk-e eleget....


Az eredeti kérdésre: én a magam részéről a vizslára, az agárra és az erdélyi kopóra szavazok, a többiekkel szerintem nehezebb lakásban, de ismerek boldog, elégedett, nem túl ugatós lakásban tartott pulit is, és hallottam komondor tenyésztőtől, hogy vannak kölykök, amiket külföldre vittek, és nagy lakásban tartják az eb legnagyobb megelégedésére.

2013. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Eddigi válaszok alapján, meg ahogy nagyjából utánaolvastam, tájékozódtam; az agár és a vizsla a legreálisabb választás. A napi minimum 2 óra egy másfél- két év múlva 3 órára emelkedik, mivel minden este futok 1 órát. Kölyökkutyát tudtommal nem lehet sokáig futtatni. Nálam a mutató jelenleg az agár és a drótos vizsla között jár.
2013. okt. 27. 19:45
 28/31 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, ha igazán szereted a kutyákat, akkor lakásban nem tartasz.

Tedd félre az önzésedet és ne kínozz állatot.

Négy fal közé zárva a nap 22-23 órájában, utána pedig rövid pórázon, nyakörvben, ne'adj Isten szájkosárral a pofáját kell sétálnia.

Milyen élet ez?


Az ember anno minden állatot egy bizonyos FELADAT ellátásra háziasított.

Minden egyes kutyafajtának megvan a saját, fajtájára szabott igénye, és ha ez nem kerül kielégítésre, nem lesz boldog.


A kuvasz és a komondor nagy területek őrzője (a nap 24 órájában), nekik még a fél hektáros telek is kevés, nemhogy egy 50nm-es panellakás.


A terelőkutyáknak óriási a mozgásigénye, csakúgy, mint a vadászkutyáknak.



Én a kuvaszomat rendszeresen hordom kutyaiskolába, ott még soha nem találkoztam lakáskutyákkal, MINDENKI meghatározott célból tart állatot.

Van, aki főállásban őrző-védő, és a "munkatársát" (rottweiler, németjuhász) tanítja, van, aki vadászik és arra tart vizslát, van, akinek hatalmas telke van és azt őrzik a nagy termetű kutyák (kuvasz, cane corso, kanári szigeteki juhász, rottweiler), de egyetlen egy se kikent-kifent, feladat nélküli szobakutya.


A nagytestűek majd' megőrülnek az őrző-védő feladatoknál (csibészezés stb), az "atléták" az apportozásnál, a vadászkutyák a nyomkövetésnél.


Ezekért a FELADATOKÉRT élnek-halnak, lázba jönnek, ha teljesíthetik azt, amiért "létrehozta" őket az ember.

2013. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Van igazság abban amit mondasz csak jól elrejted a rengeteg baromsággal..


Egy kutya a napi 18-20órájában alszik(lehet csak 16-18) A többiben van szüksége segítségre.. Nekem a dögök elalszanak 10felé és reggel 8kor alig akarnak felkelni, hazaérek 4után akkor már tettre készek de ha nincs semmi akkor alszanak még egy kicsit... (persze az ritka hogy ilyenkor nem foglalkozom velük)


reggeli fél órás séta, 4kor és este egy nagyobb és egy rövidebb mikor melyik hosszabb :D


Összesen 3óra kb. persze ez is változó van mikor csak 2

Ebben nincs benne az otthoni simi játék formálás tanítás stb.

Hétvégén meg kint vagyunk reggeltől estig a kutyasulin vagy barátnőm elviszi őket futni lóval terepre


Ezzel ők tökéletesen boldogok, persze hozzáteszem, hogy ők nem pórázon sétálnak és mozgatják egymást is valamennyire az sokat segít.

2013. dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ugyanannál a GONDOS gazdinál a kert annyiból előnyösebb, hogy a kutyának nem muszáj 10-12 órát tartogatnia a dolgait, elintézheti a kertben...valamint munkaidő alatt azért érik ingerek, tud házat őrizni, gyíkra vadászni, napozni, legelni :)

Kutyám ezeket imádja a napi két séta-futás-játék-tanítás-úszás-stb mellett a kertben :)

Érdekes, hogy nyáron be se nézett szinte a lakásba...most meg, hogy éjjel bent alszik, vágyódik ám befele :D de nem az időjárással függ össze! Mikor nyáron is bent aludt pár éve, akkor nyáron is vágyódott be :D

2013. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!