Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik magyarfajta kutyát...

Melyik magyarfajta kutyát lehet leginkább lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mivel mindegyiknek volt valamilyen "foglalkozása" annak idején. A családban van két spániel, de ők kertesházban élnek, én meg heti 5 napot a lakásomban töltök. Lehetőleg valamilyen magyar fajtájú kutyát szeretnék tartani. Napi 2 óra játékot, sétát, futást tudok számára biztosítani.

2013. okt. 17. 21:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
58%
Sztem mindet lehet de a legjobban a magyar agarat és magyar vizslát lehet. A vizslát csak akkor válaszd, ha letudod mozgatni tényleg az energiáját ugyan is neki hatalmas... A legkönnyebben labdázással tudnád ugyan is imádnak labdázni. Az agár tökéletes választás, ha nincs macskád vagy más kisállatod(egér, hörcsög, görény, tengerimalac, de főleg nyúl) a macskát mondjuk valószínűleg csak akkor bántaná, ha az elkezdene futni. Jól gondold át és sok sikert hozzá! :D
2013. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
10%

Kutyát tilos panelban tartani! Állatkínzás.


Magyar fajtának meg pláne kínzás...

2013. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
91%
Mert kertben milyen kva jó dolga van!!! Legtöbb kutya dísznek van a kertben, jó esetben szabadon és naponta talán 10 percet labdáznak vele...
2013. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
6%

Nyugodtan lepontozhatnak az állatkínzó panelprolik.

Nem velem csesznek ki, hanem szerencsétlen állatokkal.

Fogalmuk sincs a felelős állattartásról.


Panelban legtöbb kutyára az a sors vár, hogy döglik a földön, unatkozik egész nap, mert gazdi reggel elmegy otthonról, délután hazaér, tíz percekre leviszi kaka-pisi oszt jónapot.

2013. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%
Mert a kertben mit csinál? Szocializálódik a madarakkal meg a postással közben reggel és este kap egy simit a gazdájától amikor az elmegy dolgozni és amikor haza ér?
2013. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Bocs, de kikérem magamnak az "állatkínzó panelproli" jelzőt. Ezenkívül én nem pontoztalak le.

Mint írtam is, min. 2 órát tudok áldozni a kutyára minden nap a szabadban. Ez nem jelenti azt, hogy szigorúan betartom az időintervallumot és futás haza, lejárt az idő. A következő 2-3 évben még hétvégente hazajárok szüleimhez; kertesházuk van, a 2 spániel ennek ellenére a házban él, nem a kertben.

2013. okt. 21. 19:49
 17/31 anonim ***** válasza:
9%

"min. 2 órát tudok áldozni a kutyára minden nap a szabadban."


Hát ez az!

Én napi 24 órát.

2013. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem is alszol. Vagy azt is a kutyával.
2013. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
6%

Nem, te nyomoronc, én kertes házban lakok és annyit van a kutya a szabadban, friss levegőn, amennyit csak akar.



Te nagy állatbarát, kérdezd már meg az oroszlánt az állatkertben melyik jobb neki: ketrecbe zárva, vagy szabadon a szavannán?

2013. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
89%

Ismerek jó néhány kertesházban élő kutyát, amelyik láncra van verve vagy kennelbe zárva, soha nem sétáltatják őket és ismerek sok panelkutyát, amelyik naponta minimum 4-5, de hétvégeken 8-10 órákat is a szabadban van.


Szóval nem az számít, hogy hol él a kutya. A pásztorkutyákat leszámítva szerintem bármelyik kutya tartható panelban, ha a gazda hozzá állása olyan. És nagyon sok kertesházban élő kutyát kellene a gazdája hozzá állása miatt elvenni tőlük.


Nekem két kutyám van, kertesházban élek, mind a kettő kinti kutya, nem jöhetnek be. Rendszeresen sétáltatom őket.


A stílusod pedig... mindent elárul Rólad. Ostoba kis majom vagy. :)

2013. okt. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!