Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért romlik a kutyám állapota...

Miért romlik a kutyám állapota ha már kezelték atka ellen?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos keverék. 3-4 napja kapott az atkékra cseppet és vitamint kap minden nap amit a doki irt fel meg kapott egy antibiotikumos oltást. Azóta nem csak nem javult hanem ujjab helyeken kezd kihullani a szőre.

2013. okt. 19. 16:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
demodex. Nem gyóygitható, de folyamatos kezeléssel szépen rendben tartható. Ivemectin injekcióval szokták kezelni , és mellette folyamatosan (élete végéig) immunerősités szükséges. Az antibiotikum semmit nem ér erre. valószinűleg egy gyenge immunrendszert örökölt a kiskutya. nagyon oda kell figyelni a kezelésre, mert elhatalmasodhat annyira, hogy az állat pusztulását okozza.
2013. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Gigike86 ***** válasza:

Az enyém is szedett mindent egy évig.. Allergia vizsgálattal derült ki az én kutyusomról hogy allergiás az atkákra, mindegy az hogy levegőben vagy a porban van. Viszketett neki, csomók jelentek meg mintha szúnyogcsípés lenne, aztán besebesedett a csomóknál és kezdett kihullani a szőre.. Érdemes kipróbálni ezt a tesztet, mert én egy évig mászkáltam orvosról orvosra és senki nem tudta mi a baja. Aztán vannak olyan szerek mint pl spray ami öli az atkákat és még sok mást, és azzal kell befújni a takaróját, ágyát, szőnyeget, vagy bármit amin előfordulhat! De a kutyára nem szabad azt fújni, neki kell venni külön tea fa olajat és keverni azt aloe verával, én ezzel a komboval fújtam a kutyim kint ami segített neki, de itthon még nem találtam ilyen jó kis sprayket, csak Amerikában, mint pl ezeket: [link]

De érdemes a dokitól is megkérdezni, hogy milyen viszketés elleni spray vannak, hátha.

Jobbulást a kutyusnak!

2016. júl. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!