Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kerítésen belül tartása...

Kutya kerítésen belül tartása - tippek, ötletek, bevált módszerek?

Figyelt kérdés

Van egy 40 kg körüli, dalmata felmenőkkel is rendelkező kutyánk (színén és picit a testalkatán látszik). Marmagasságot nem nagyon tudok írni, de ha elképzeltek egy kb. 165 centis embert, a kutya a derekáig ér.

A probléma az, hogy nem tudjuk az udvarban megtartani, 2 méter körüli, erősebb kerítésen átmászik (utca felőli oldal), gyengébbet szétbontja (kert), és ha esetleg nem jön össze neki egyik sem (nemrég építettünk a probléma miatt egy kerítést a kertet az udvartól elválasztó fenyőfasor segítségével, amit úgy kell elképzelni, hogy a kerítés a a legallyazott fenyőfákhoz van erősítve, kifeszítve, felette pedig ugyebár ott vannak a fenyő ágai, ami miatt arra nem próbálkozik) akkor kiássa magát. Jelenleg láncon van, de egyrészt ezt a megoldást szabályosan gyűlölöm, másrészt hosszú távon nem is válik be. A nyakörveket lerázza, lehúzza magáról, szétszedi vagy felakasztja valahová, és úgy bújik ki belőle, esetleg szétszakítja az egészet (szegecses nyakörv kifelé fordítva - lehúzni nem tudta, ezért szétszedte, egyszerű bőrnyakörvből a vastagabbat lehúzta, vékonyabbat szétszakította...)

Valakinél esetleg hasonló probléma volt, amit meg tudott oldani valahogy? Több séta nem menne, én merem/tudom elvinni sétálni, viszont hétköznapokon 3-4 órára érek haza, aztán tanulok, házit írok, hétvégéken pedig így is viszem és próbálom agyilag is lefárasztani.



2013. okt. 20. 19:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Villanypásztor lett. Az első kerítés felett, és a hátsó kerítés aljánál tettük le. Hátul egyszer már sikerült megcsapatnia magát, azóta nem próbálkozik. Elől szerintem még egyáltalán nem próbált meg átmászni, legalábbis én nem láttam.

Negatív kommenteket lécci ne, tudom, hogy egy görény vagyok. :|

2013. dec. 4. 19:36
 12/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ez bent tartja a kutyát legalább...bár a szükségleteit nem elégíti ki
2013. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!