Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szólogatnak be?

Miért szólogatnak be?

Figyelt kérdés

Van a környékünkön egy futtató, kora reggel, hajnalban járunk oda. Én éjszakai műszakban dolgozom, reggel 4 kor végzek, akkor már hullafáradt vagyok, de leviszem a kutyát egy két órára, azért, mert ilyenkor van a legtöbb kutya lenn. Látom, hogy szereti a nagy társaságot a kutyus, szóval ezzel próbálok a kedvében járni. Akik ott vannak, normálisak, a kutyák is azok.

Viszont elég gyakran beszólogatnak. A kutyámmal nincs semmi gond, csak játszik, barátságos, én viszont álmos vagyok olyankor, kb félálomban igyekszem valahogy tartani magam. Pár ember, kb arra utalgatnak, hogy nem kezdek semmit a kutyámmal, pedig foglalkozom vele, ha épp nem más kutyával játszik. Finoman mondva, az értelmiségi képességeimre is tesznek finom utalásokat... pedig semmit nem csinálok, nem vagyok bunkó, csak lemegyünk, köszönök, aztán hagyom hogy a kutyám kiélje magát. Soha nem csinált semmit amivel másnak kellemetlenséget okozott volna, egyszer nem morgott más kutyára. Nekem sem volt konfliktusom soha, legalábbis nem szólogattam be senkinek, nem ártottam egyiküknek sem.

Amúgy, nagyon elit környék, én vidékről költöztem ide, nem olyan rég... de egyszerűen nem értem, mi bajuk velem, vagy mit csinálhatok olyan rosszul, ami annyira szemet szúr ezeknek az embereknek?

Lassan már ott tartok, hogy inkább nem megyünk le reggel, pedig nem szeretnék mást, csak hogy a kutyám jót játszon, engem meg ne fikszírozzanak feleslegesen.



#kghzt
2013. okt. 24. 08:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Amúgy ezt nem értem: kutyák tudják egymás közt, hogy ha az egyik elhúzódik pl, az épp nem akar játszani. Nem kezdik el szekálni, hogy miért olyan amilyen. Embereknél ez miért nem egyértelmű?

Ennyire zavaró lenne másoknak, hgy nem társasági életet megyek élni a futtatóba 12 óra munka után, hanem hogy a kutyám jólérezze, kijátszhassa magát?

2013. okt. 24. 08:46
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért szólogatnak be? Mert emberből vannak. Próbálj meg elmenni ezek mellett a dolgok mellett. Az a lényeg, hogy a kutyád jól érezze magát. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy mennyit foglalkozol vele. Az ellen meg úgysem tehetsz semmit, hogy beszólogatnak mert ezt élvezik.
2013. okt. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj, de miből gondolod, hogy mi tudni fogjuk ők miért szólnak be. Nem lenne kézenfekvőbb erről őket megkérdezni?
2013. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 szántóvető ***** válasza:
100%
bunkó emberek között nem lehet könnyű.ne hátrálj meg mert a kutyádnak kell a közösségi élet.
2013. okt. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezel rá? Miből gondolja hogy nem foglalkozol eleget a kutyáddal? Én biztos hogy az ilyeneket nem veszem magamra. De mivel kiváncsi ember vagyok és kissé szemtelen is, visszakérdezek, keresztkérdéseket teszek fel, után az illető össze vissza beszél...

Engem pl az bosszant fel de nagyon ha a kutyámat ócsárolja valaki. Na akkor nem kérdezek hanem.......

2013. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos egy egyszerű példa a saját életmből. Van egy 10 hónapos súlyos idegrendszeri gondal kűzdő, ráadásúl csipő dysplasiás kistestű kutyám. Minden számára ismeretlen helyzetben, túlizgatott lesz, elveszti a kontrolt a mozgásban. Esik, kell, remeg, rángatózik. A dokival megbeszélve soktarápiázunk a kutyával, folyamatosan olyan idegen szokatlan ingereknek teszük ki amivel eddig nem találkozott, hogy megszokja, hozzáedződjön erősödjön az ideg rendszere. Ha elmegyünk vele valahová, és rohamozik az esetek 99%-ban nem azt kérdezik mi a gond vele, hanem minket szidnak állatkinzóznk. Engem már nem érdekel, de azért van hogy visszakérdezek, miért nem kérdezik meg mi van a kutyussal? Ilyenkor csend, meglepődés. Mire én csak annyit szoktam mondani itélkezni könnyű, kérdezni, meghalgatni, megérteni, na az a feladat.

Ebből csak azt akaartam kihozni ne foglalkoz velűk, csak esetleg kérdezz vissza, ugyan mi jogon itélkeznek. Hidd el meg fognak lepődni.

2013. okt. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért nem, mert egyszerű gondolkodással vagyok megáldva, főleg fáradtan, kimerülten. :D

Ha valami zavar, nem kezdek célozgatni, hanem max megkérem az illetőt, hogy legyen szíves figyeljen erre, vagy arra.

Amúgy, az ilyen burkoltan beszólogatásokra alapból nem kérdezek vissza, mert olyankor az illető hajlamos nem érteni hirtelen, miről van szó, úgy pedig tényleg magamból csinálok hülyét.

2013. okt. 24. 09:16
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi, ez segített. Az a gondom, tényleg, hogy nem tudok megérteni, és reagálni semmilyen ilyen jellegű helyzetre. Nem szoktam visszavágni pl, én ezt nem tartom gyengeségnek. Egyszerűen feleslegesnek érzem, és jobb szeretem a békességet. Főleg nem megyek bele olyan konfliktusba, amit más kreál nekem.
2013. okt. 24. 09:18
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért szólnak be, mert az emberek attól érzik magukat fontosnak, vagy úgy általában "valakinek", ha okoskodnak. Mindig mindent jobban tudnak. Egyszer meglátnak a ház előtt alsónadrágban, és akkor már perverz meg magamutogató leszel. Pedig csak megy a hasa a kutyádnak, és örülsz, hogy kiérnél vele a fűbe. De ezt nem látják. Pláne egy elit környéken. Jaajjjajjjj.... Tudnék mesélni.


Állj a sarkadra. Ha legközelebb okoskodnak, mondd meg nekik, hogy éjszaka dolgozol, fáradt vagy, (én is dolgoztam éjszaka, k...rva fáradt voltam mindig). És különben sem kötelező beleszólni a te dolgodba, ezt még a kutyák is tudják. Mondd el nekik amit nekünk leírtál.

2013. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. okt. 24. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!