Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szólogatnak be?

Miért szólogatnak be?

Figyelt kérdés

Van a környékünkön egy futtató, kora reggel, hajnalban járunk oda. Én éjszakai műszakban dolgozom, reggel 4 kor végzek, akkor már hullafáradt vagyok, de leviszem a kutyát egy két órára, azért, mert ilyenkor van a legtöbb kutya lenn. Látom, hogy szereti a nagy társaságot a kutyus, szóval ezzel próbálok a kedvében járni. Akik ott vannak, normálisak, a kutyák is azok.

Viszont elég gyakran beszólogatnak. A kutyámmal nincs semmi gond, csak játszik, barátságos, én viszont álmos vagyok olyankor, kb félálomban igyekszem valahogy tartani magam. Pár ember, kb arra utalgatnak, hogy nem kezdek semmit a kutyámmal, pedig foglalkozom vele, ha épp nem más kutyával játszik. Finoman mondva, az értelmiségi képességeimre is tesznek finom utalásokat... pedig semmit nem csinálok, nem vagyok bunkó, csak lemegyünk, köszönök, aztán hagyom hogy a kutyám kiélje magát. Soha nem csinált semmit amivel másnak kellemetlenséget okozott volna, egyszer nem morgott más kutyára. Nekem sem volt konfliktusom soha, legalábbis nem szólogattam be senkinek, nem ártottam egyiküknek sem.

Amúgy, nagyon elit környék, én vidékről költöztem ide, nem olyan rég... de egyszerűen nem értem, mi bajuk velem, vagy mit csinálhatok olyan rosszul, ami annyira szemet szúr ezeknek az embereknek?

Lassan már ott tartok, hogy inkább nem megyünk le reggel, pedig nem szeretnék mást, csak hogy a kutyám jót játszon, engem meg ne fikszírozzanak feleslegesen.



#kghzt
2013. okt. 24. 08:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én éjszaka után olyan tömeggyilkos fejeket tudtam vágni, hogy senki nem szólt semmit:D Bejött:)
2013. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Ha ővelük nem kezdtél el kommunikálni, csak kijártál oda a kutyával, azt hihetik, hogy fennhordod az orrod, és ki akarsz lógni, és ezért kóstolgatnak. Az emberek nem tolerálják, ha nem tartasz igényt az ő magasztos társaságukra, akkor se, ha most jössz az éjjeli munkából. (Főleg, hogy ők nem biztos, hogy tudják, hogy munkából jössz.)


Szerintem ennek megfelelően jobb lenne egy olyan időpontot választani, mikor a szellemi képességeidnek teljesen a birtokában vagy, és meg tudsz ismerkedni pár emberrel, nem csak állsz oldalt, mint egy monolit, fáradtan, amíg a kutya kijátssza magát... Szóval próbálj meg éberebb órákat választani, és megismerkedni egy-két emberrel, főleg, ha csak most költöztél oda, te vagy az új ember...


Nekem az utcában két szomszédom is van, akik az elmúlt évben költöztek ide... Egyelőre nem mutatkoztak be... Nem azt mondom, hogy jöjjenek át egy tortával, mint az amcsi filmekben, és bújjunk bele egymás életébe, de azért ha kimegyek az utcára, egy távoli köszönésen túl megereszthettek volna annyit, hogy heló, én vagyok XY, most jöttem, és téged hogy hívnak... Na érted...

2013. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet azt gondolják, ha mindjárt elalszol, akkor nem fogsz tudni reagálni ha valami van vagy észre sem veszed... Ami mondjuk igaz is... Vannak dolgok amiket nem ajánlatos fáradtan csinálni, pl vezetés, szerintem a kutyázás is ide tartozik egy kicsit.
2013. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Dracena válasza:

Én is kutyás vagyok, és megértem a problémádat. Sokan azt hiszik, hogy dumcsipartynak épül egy futtató, és ha valaki nem egy beszédes típus, vagy éppen fáradtan, kómás fejjel nem nagyon akar sziporkázni a társaságban, akkor már kinézik a feltételezett "különcködése" miatt.

Szerintem köszönj nekik mindig emelt fővel, hangosan, magabiztosan, megvárva a tekinteteiket és köszönésüket. Vigyél labdát, botot, húzókötelet, hogy kettesben is tudjál a kutyusoddal nagyokat derülni...a lényeg hogy jól érezzed Te is magadat. Arra vigyázzál, hogy a kutyus ne kezdjen durva játékba, ne másszon (domináljon) más kutyákat, ne ugráljon fel emberekre, és ne ugasson feleslegesen,jah és kutyakaki...ha ezek megvannak, akkor igazán nem köthetnek beléd a kutyázási stílusod miatt...szerintem ne hagyd, hogy kiutáljanak,kiüldözzenek onnan, védd meg magad, ha legközelebb utalgatnak, udvariasan de kimérten nyugodtan kérdezd meg, hogy van valami problémájuk? Hidd el, lehet ezt halál nyugodtan, magabiztos felállással tenni, és majd hebegnek habognak a meglepetéstől...szekálni csak azt lehet, aki hagyja magát, szóval gatyát fel:)

2013. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!