Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtaválasztás! Ötletek?

Fajtaválasztás! Ötletek?

Figyelt kérdés
Nem sokára elköltözünk kertesházba. 2 lakás lesz egyikben az idős szüleim fognak lakni, anyukám mozgás sérült, apukám is nehezen mozog már. A másikban mi a párommal és a 2,5 éves fiunkkal. Jelenleg 3 beagleünk van (1 anyuéknak 2 nekünk) és tervezünk még egyet. DE. Szeretnék venni egy nagytestű kutyát is, mert anyu fél otthon egyedül napközben meg egyébként is jó lenne. Szóval olyan fajta kéne, amelyik azért meg is védi a családot, főleg anyut, de gyerekkompatibilis és más kutyákkal is jól kijön. Kiállításra is szeretném vinni és ott nem lenne időm nagy kozmetikát csinálni neki, tehát könnyen rendbe tartható szőre van. Igazából nekem nagyon boxer jár az agyamban, csak hát nagyon beteges fajta, nem szeretném fiatalon eltemetni. Még a briard és a dog is megfordult a fejemben. Meg még egy csomó fajta amiről lebeszéltem magam. De ötleteket várnék.

2013. okt. 25. 00:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
48%

Ha kiállításra is szeretnéd vinni, számomra egyértelmű, h tenyésztőtől vennél kutyust. Egy tenyésztő odafigyel az eü szűrésekre és nem kell attól tartanod, h pl. dp-s, szívproblémás kutyát fogsz ki.

Gondosan kell megválasztani, kitől veszel kölyköt, ennyi a titka.

2013. okt. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
jogos. angolnak olvastam. a kèpzèssel tisztâban vagyok. nem vagyok kezdő kutyàs csak most agyalok.
2013. okt. 25. 08:43
 13/32 anonim ***** válasza:
48%
Normális tenyésztő szűri a kutyáit szív betegségre, sőt általában a kicsiket elviszi egy ultrahangra mielőtt gazdisodnak.
2013. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
az előző boxosom is jò helyről volt. mèg is baj lett. természetesen mindenkèppen jò tenyésztőtől venném ez nekem alap.
2013. okt. 25. 08:48
 15/32 anonim ***** válasza:
48%
Dogot en amugy nem vennek csaladba az elettartama miatt.. az ambull meg abban az esetben jo valasztas ha nem nagyon akarod kutyak koze vinni.. hajlamosak arra hogy ne legyenek aranyosak kutyakkal (ugye a multjuk miatt) akikkel egyutt nonek fel vagy melletuk no fel azzal nincsen baj. Embereket imadja az osszes akivel eddig talalkoztam. De a gazda engedeje nelkul nem engednek be senkit. Ha ezeket el tudod fogadni nala es neked ez igy megfelel akkor jo csaladi kutya lehet. Raadasul 14-16evig is elhetnek ami ekkora kutyaknal ritka.
2013. okt. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
66%
Ha kell megbizható boxer tenyésztő szivesen segítek privátban.
2013. okt. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%
vajon tisztában vagy ,kutyás létedre, arról,hogy egy nagyobb testű dominánsabb kutyával milyen is az élet??:)fajták ??? ez azért nem ,az meg ezért nem ?? boxer ? remek kutya, de messze nem nagytestű , viszont a többi paraméternek tökéletesen megfelel. csakúgy mint a leonbergi, a roti , az argentín dog, a staffi, a pitbull, snaucer, vagy az uszkár ( uccsó kettőből az óriás ). és még vagy 200 fajta . olyant válassz amivel képes leszel 10-15 évig együtt élni. a beagli-k tökéletesen alkalmazkodnak, de messze nem kihívás a nevelése, ha csak családi kedvencnek tartják . ezzel szemben egy boxer :):):):) na mint egy sportkocsi !
2013. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
48%
Berni pásztorkutya vagy leonbergi,esetleg kuvasz?Előbbi kettő a termete,fellépése miatt lehet riasztó,utóbbi valóban megvédené a portát és a családot.Mindhárom fajta gyermekszerető,bár ennek alapfeltétele a korai szocializáció és gyerekekhez szoktatás.A kuvasznak a bundájával sincs sok probléma,jellegzetes,csavaros szőrzete öntisztuló,nem kell feszt fésülgetni.Ráadásul nincs túltenyésztve"szívós,megvesztegethetetlen,de nagyszerű kutyák,akik hozzáértő kezekben szuper társai az embernek.Bár alapvetően egygazdás,a család minden tagját védelmezi,s persze a hozzáállása rajtatok is nagyban múlik.Én mindenképp kuvaszt javasolnék,nemzeti kincseink amúgy sem elég elterjedtek saját hazánkban szégyenszemre...Vagy ha valamiért mégsem,a fenti kettő esetleg,ők megvédeni nem biztos,hogy megvédenek,de már a termetük is eltérítheti a betolakodót a szándékától.
2013. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Újfulandi vagy landseer,
2013. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

A beaglehöz képest a boxer és nagy testű, nyilván egy leonbergihez vagy tibeti mastiffhoz képest nem.

Mondjuk nem mondanám, hogy egy beagle nem kihívás 15 éves foglalkozom a fajtával minden kutyám munkavizsgás amelyiknek volt lehetősége dolgozott is és engedelmességi vizsgásak (kivéve anyuéké).

Tudom mivel jár egy boxer, mert mint írtam volt már boxerem egy kivállóan képzett kutya volt. Akár milyen fajta is lesz kutyasuliba tuti megyünk. AZ óriás uszi mondjuk nem a legjobb őr kutya, bár régen gondolgodtam, hogy jó lenne egy, mert kihívás a szőre, de valszeg sose tudnám tökéletesre megcsinálni. Nyilván olyat akarok választani, azért mondtam sok fajtára, hogy nem, igazából azért írtam hátha ír valaki valami olyat amire nem gondoltam.

2013. okt. 25. 23:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!