Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindig olyan válaszo...

Miért van mindig olyan válaszoló, aki csak úgy random bedobál fajtákat?

Figyelt kérdés
Szinte naponta kérdezősködik valaki, hogy milyen kutyája legyen. Nincs is ezzel semmi baj, bár sokszor nem derül ki, hogy milyen paraméterek mentén szeretné vagy mennyit tudna foglalkozni vele. Mégis akad egy csomó ember, aki random bedobálja, hogy vegyél goldent, labradort, vizslát, akkor is, ha pl. házőrzés a kritériumok között van, mert milyen "aranyos és nyugodt kutyák". Már itt is lenne mibe kapaszkodni, de néha olyanokat olvasok, hogy ketté áll a fülem (cane corso, ridgeback ajánlgatása első kutyának, mert "szép"). Illetve vannak ezek a "Milyen kutyát vegyek a 8 éves gyerekemnek kérdések? Van tapasztalata!!" és szinte mindig akadnak ilyen válaszok, hogy "spánielt" vagy "foxit", mert azok kicsik, "így nem kell velük annyit mozogni". Mégis honnan jönnek ezek a dolgok, honnan jönnek ezek a veddmegmertcuki válaszok?? És nyugtassatok meg, ugye a kérdezők ellenőrzik más forrásból ezeket az infókat, mielőtt hazavisznek egy kutyát? Mert ha csak néznek egy képet és beleszeretnek, az elég aggasztó.

2013. aug. 21. 10:33
1 2 3 4 5 6
 1/58 Imola Ágnes ***** válasza:
90%
Mert az emberek nem értenek a kutyákhoz, ha az ő labradoruk ugatott, akkor a labrador jó házörző, vagy ha gyermekkorában ő együtt játszott a foxival, akkor az tökéletes gyerek mellé. Egyéni tapasztalatból válaszolnak, vagy sokszor az sincs, hanem a szomszédnak volt egy olyan kutyája és az olyan cuki volt alapján ajánlanak kutyát...a másik dolog, hogy a kérdezők nagy része nem tanácsot kér, hanem megerősítést. Ha pl azt mondod h a husky nem ajánlott első kutyának, akkor elkezd szídni, h ne oktasd ki, és addig kérdez, míg valaki azt nem mondja h az övé jól viselkedik, és nyugodtan vegyen ő is egyet...kb ez az alapja:)
2013. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
90%
De, megveszik/hazaviszik mert aranyos, mert szép, mikor meg gond van vele van nem kerülnek egyből közös nevezőre akkor megy a menhelyre meg amerre lát...és tényleg aggasztó :( nézz csak szét egy menhelyen, mennyi fajtatiszta kutyus van, volt olyan h vki leadta a sintértelepre törzskönyvvel együtt a gyönyörű németdogját. szted??...:/
2013. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:

Tudod, az a baj ezzel az oldallal, hogy mindenki azt ír, amit akar. Ergo ha valakinek a kutyákhoz nincs esze, de netezni tud... hát tessék. :S

Plusz sokak olyanok, hogy ha van egy fajta kutyájuk, akkor mindig azt ajánlják másoknak is. Jó, én is ajánlom azt a fajtát, ami nekem van DE csak akkor, ha bele is illik a képbe. De látod, sokan akkor sem gondolkodnak, mert minek... :/

Mindenki osztogat mindenféle tanácsot, ahelyett, hogy előtte legalább egy fél percre átgondolná a dolgokat. Sajna ezzel nem lehet mit kezdeni.

2013. aug. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
61%

Hidd el, nagyon sokszor cinizmusból! Ha én csak annyit kérdezek, hogy: "Milyen kutyát vegyek?", akkor nem kérdeztem semmi okosat. Erre mit lehet válaszolni. Egy 33 négyzetméteres lakásba, nem kell bernáthegyi. Egy hatszáz négyszögöles városszéli házba, ahol az udvar 200 négyszögöl, lehet venni akár agár kutyust is, vagy dán dogot. Ha nehéz anyagi körülmények között él a család, akkor mégsem jó a bernáthegyi, mert többet eszik, mint a család olyankor, amikor a szomszéd is vendégségben van. Magasan jó körülmények között élők nem kérdeznek itt ilyet, ott kidolgozott kész koncepció van. Ha én tenném fel a választ, mit válaszolnál? Visszakérdeznél, de tudnod kellene, hogy ennyit sem tudok előre felmérni, azért kérdeztem baromságot. Illetve nem hülyeséget, csak rosszul.

Másik dolog: Ha én vennék háziállatot (van kutyám, macskám, voltak halaim, kecskéim), először felkeresném azokat az oldalakat, amelyek ezekkel a dolgokkal foglalkoznak. "Mit eszik a törpenyuszi?" Miért itt kell megkérdezni. Rengeteg oldal, csak a törpenyuszikkal foglalkozik. Megkérdez valaki valamit, beírom a keresőbe, előjön százötven oldal! Neki nem? Ilyenkor csak a cinizmus jut eszembe nekem is! Pl.: vegyél kolibrit, kicsi és keveset eszik, nem ugat hangosan, stb...

2013. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
45%
Tessék, feletted a következő kérdező: "Milyen akváriumot vegyek?". Miért kérdezte? Itt még az anyagiak sem számítanak, mert, ha nagy háza és sok pénze lesz, olyat vesz, amilyet akar! Mert beszélgetni akar valakivel! Ha rákeres, lejön ezer oldal, ami csak akvarisztikával foglakozik...
2013. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
61%

Tévedtem!

"Nagyjából 41 300 találat (0,36 másodperc) "

2013. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
93%
Aki itt kezd gyik-on avval foglalkozni, hogy milyen kutyát vegyen, az majd olyan gazda is lesz. Meg amúgy is vesz 30-40 ezerért egy keveréket az expresszen, akit mutogatni kezd a közösségi oldalán, hogy mennyire ééédes, aztán hirtelen kezd felnőni-rongálni-szökni, és kivágja a hátsó kertbe láncra verve. Én ilyen embernek semmilyen fajtát nem ajánlgatok, nem is érdemes, úgy is ő fog dönteni (vagy már tudja is)csak izgatott hogy neki lezs kutyája, azt
2013. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
befejezem: aztán késztetést érez arra hogy itt is megkérdezze :D
2013. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
89%

a dán dog és a bernáthelyi simán elvan 33négyzetméteren :D


sőt az agár is csak azzal jóval többet kell foglalkozni.

2013. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nem olyan egyszerű. Mert én fajtát bizony alapvetően külsőségek alapján tudok ajánlani. Hiszen ilyen vagy olyan tulajdonságú fajta szerintem nincs. 98% szerintem az egyed saját természetén és a nevelésen múlik. Menhelyen dolgozom, és igen, egyedi példa, de most a két legnyugisabb, legbújósabb kutyánk egy cane corso és egy husky. A legdurvább meg egy jack russel keverék... Szóval ha valaki kutyát szeretne, bizony külsőségek, méret (mennyit eszik?) és a kutya egyedi tulajdonságai alapján kellene dönteni. Én pl első kutyának egy nyugodt, megadó, omega kutyát ajánlanék, vagy egy idősebb keveréket menhelyről, akivel mondjuk semmi probléma, csendes, szobatiszta, nem ugat sokat és jól kijön más állatokkal. És tök mindegy, milyen fajta. Az egyik legnehezebben kezelhető kutyánk pár éve egy labrador volt, fajtatiszta. Na, őt ajánlottam volna annak, aki kemény, nehezen kezelhető, domináns kutyára vágyik, mert iszonyat nehéz volt vele bánni... Egy fajtára se mondanám, hogy tuti ilyen vagy olyan...
2013. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!