Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtaválasztás! Ötletek?

Fajtaválasztás! Ötletek?

Figyelt kérdés
Nem sokára elköltözünk kertesházba. 2 lakás lesz egyikben az idős szüleim fognak lakni, anyukám mozgás sérült, apukám is nehezen mozog már. A másikban mi a párommal és a 2,5 éves fiunkkal. Jelenleg 3 beagleünk van (1 anyuéknak 2 nekünk) és tervezünk még egyet. DE. Szeretnék venni egy nagytestű kutyát is, mert anyu fél otthon egyedül napközben meg egyébként is jó lenne. Szóval olyan fajta kéne, amelyik azért meg is védi a családot, főleg anyut, de gyerekkompatibilis és más kutyákkal is jól kijön. Kiállításra is szeretném vinni és ott nem lenne időm nagy kozmetikát csinálni neki, tehát könnyen rendbe tartható szőre van. Igazából nekem nagyon boxer jár az agyamban, csak hát nagyon beteges fajta, nem szeretném fiatalon eltemetni. Még a briard és a dog is megfordult a fejemben. Meg még egy csomó fajta amiről lebeszéltem magam. De ötleteket várnék.

2013. okt. 25. 00:32
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Bernit nem szeretnék, leonbergi már eszembe jutott nekem is, de egyrészt ahoz nagyobb udvar kellenne, másrészt nagyon macerás a kiállításon megcisnálni a szőrét.

Kuvaszt nem szeretnék, nem az esetem a fajta.

2013. okt. 25. 23:40
 22/32 A kérdező kommentje:
Újfunlandi és a landseer szintén nagyobb kertet igényelne és nagyon macerás a szőrüket megcsinálni ráadásul nem is azok a fajták amik vegyes tartásra ideálisak.
2013. okt. 25. 23:41
 23/32 A kérdező kommentje:
Igazából mindig a boxernél jukadok ki ahogy agyalok, csak tényleg nagyon félek a szívbetegségtől, emrt sajnos nagyon nagyon gyakor, amikor az éndrágám 5 évesen meghalt majdnem belepusztultam a fájdalomba, bár ha 15 évesen hal meg akkor is, csak még annyira fiatal volt. Rettegek ettől.
2013. okt. 25. 23:42
 24/32 anonim ***** válasza:
Szerintem írhatunk bármit, te már eldöntötted, hogy boxert akarsz, csak az előző kutyád miatt hezitálsz. Keress egy jó tenyésztőt, és vágj bele!
2013. okt. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Boxer szeretnék nagyon, de még nem tudom biztosan, hogy az lesz e.Ami még reálisan szóba jöhet szerintem, az a hovawart, óriás schnauzer, német dog, beauceron, briard, de még agyalok milyen fajták vannak amire nem gondoltam.
2013. okt. 25. 23:58
 26/32 anonim ***** válasza:
Boxernél a daganat kockázata is óriási, nem egy van a szomszédban és mind daganatos.
2013. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Sajnos az ma már minden fajtánál rettenetesen gyakori 3 hónapja sincs, hogy meghalt a kutyusom májrákban.
2013. okt. 26. 10:50
 28/32 anonim ***** válasza:
48%

Én ezért (is) tértem át a BARF étrendre, amíg nem volt ennyi táp, nem volt ennyi daganatos megbetegedés sem.

[link]

2013. okt. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Hát én nem hinném, hogy a tápokban keresendő a probléma, barfos kutyák között is épp úgy vannak daganatos kutyák, inkább a környezet a meghatározó, emberek között is sokkal több a rákos. Másrészt régen valszeg sok daganatot észre sem vettek főleg kutyáknál.
2013. okt. 26. 22:28
 30/32 anonim ***** válasza:
Tudod én boxers vagyok, mindegy mi lesz a későbbiekbe, milyen betegségek jönnek elő, szìvbeteg lesz vagy rákos (persze remélen nem) a következő kutyám akkor is boxer lesz. Mert szívemmel, lekemmel boxerelmes lettem, a boxer az a fajta kutya ami hozzám való, és ezen semmi nem változtat. Az sem biztos hogy a következő tenyésztőtől lesz, az is lehet hogy mentet, csak az biztos hogy boxer:-)
2013. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!