Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyit sétáltok a kutyátok...

Ti mennyit sétáltok a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Most még kicsi 4 hós, nagyon játékos. Jelenleg 4 séta van egy nap, hajnalban/este 15 perces-pisi séta, kora délután 1,5-2 órás séta, estefelé vagy késő délután 1 órás. Hetente többször vagyunk más kutyákkal, ha éppen nem, akkor játszunk, labdázunk.

Panelban vagyunk. Viszont zöldövezetben, tele van a környék parkokkal, futtatókkal, erdővel, mezővel, tóval...

Ez szerintetek elegendő?


Ti mennyit sétáltok? És szerintetek mennyi lenne az ideális séta más kutyákkal és mennyi csak velem/velünk, tehát gazdikkal?



2013. okt. 27. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk 1600nm3 telkünk van L alakú porta. naponta 70-100 oda -vissza rohangálás kb napi 5km és kevés nekik. foxi keverékek.
2013. okt. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kerti kutya, de itthon csak alszik-fekszik, max házat őriz.

Naponta kétszer sétálunk. Általában délelőtt rövidebb, fél óra-óra-másfél óra, attól függ, hogy van-e vmi cél: ügyintézés, vásárlás, vagy csak megyünk egy kört.

Délután-este megyünk hosszabbat, nyáron 3 órákat simán: 1 óra úszás minimum, tréning, frisbee, labda, bandázás, kis séta. Ősztől tavaszig ez a 3 óra csökken, 1,5-2 óra, de gyakran ugyanúgy kint vagyunk 2,5-3 órát. Úszás nincs, tréning ritkábban...megnő a szobai gyakorlások, trükk tanulások száma :)


A kutyádon kell látni, hogy elég-e neki a mozgás. 4 hónapos kutyának sztem elégnek kell lennie bőven :)

Legyen minőségi idő veletek, mikor tanultok, játszotok, sétáltok, és legyen idő arra is, hogy más kutyákkal játsszon! Főleg most, amíg kölyök :) Aztán majd meglátjátok, hogy játékos marad-e, vagy inkább csak szaglássza a többi kutyát.

2013. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ha a séták között jelez, hogy akció van, akkor rohanunk le, de az nem minősül sétának szerintem.
2013. okt. 27. 20:32
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Kertes házban lakunk, így emellett naponta kb 1 órát viszem ki sétálni. Ha nagyobb lesz majd lehet többet is leszünk kint, de egyenlőre az enyém is 4 hónapos és a kertben játszás mellett többet nem igényel.
2013. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szilvi & Argos


Köszönöm a válaszod. Szerinted ha felnő, ez kevés lenne neki? Nyilván én látom rajta, de körülbelül szerinted?:)

Nemrég hoztam haza, még annyira nem ismerjük egymást. Egyenlőre alszik a séták között, amikor dolgozom, nem tudom mit csinál.

2013. okt. 27. 20:34
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem átlag kutyához képest ez is sok mozgás :D Ennyi sztem kellene minden kutyának, legyen pincsi vagy border collie :) Magát a tartalmat kell megtölteni egyedre szabottan: tempó, távolság, játék, tanulás, bandázás.

Sztem ha a séta jórészt szabadon van, akkor elég ennyi :) De majd látod rajta :)

2013. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Herczeg László válasza:

Ez attól függ hogy milyen kutyád van!

Az enyém egy Am.Staff és én naponta 2x viszem sétálni...Mondjuk általában biciklivel...Mert azt jobban szereti hiszen ilyenkor kifutja magát rendesen,de ugyanakkor élvezi is nagyon! Neked milyen kutyád van?

2013. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kerti kutya, napi egyszer megyünk, ha van időm és lehetőségem, akkor kétszer (ez általában hétvége). 1,1-5 óra bandázós, póráz nélküli, futkosós idő plusz kétszer egy héten kutyasuliban vagyunk másfél órát, ott is rohangál.


Tök jó, hogy ennyit viszed sétálni, DE. Ugye nem pórázon sétáltatod ennyit??

2013. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ebbol annyi a poraz, amig elerunk valamelyik futtatora. Meg a koradelutani seta fele kb amikor tenylegesen ketten vagyunk es tanulunk. Dogo mix szuka. Szerintem egy boxer is elveszett benne, de kulsore dogo.
2013. okt. 28. 04:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Panel kutya, kistestű havanese.Reggel párom leviszi 10-15 percre.Aztán én még ebéd előtt 10-15 percre, 4-5 körül 20-30 percre majd este gyors eü séta 5-10 percre.Kb ennyi.Tavasztól nyár végiig viszont volt, hogy több órákat lenn voltunk más kutyásokkal este 10ig is, de most hogy hideg van és sötét nem nagyon jön le senki hosszabb sétára.Így benn játszok vele meg tanítgatom.
2013. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!