Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak? Hol...

Pj0tr kérdése:

Milyen kutyát válasszak? Hol találok szakértőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A kérdésem az lenne, hogy hogyan válasszak a rengeteg kutyafajta közül?

Tudom, hogy kissé "tudományosan" közelítem meg a kérdést, de azt szeretném, hogy mi is és a kutya is boldog legyen :)

Szóval próbáltam google-zni, de akár egy szakértőt is felhívnék, hogy milyen adatok fontosak és azok alapján X lehetőség közül választani.

Ami a mi oldalunkról van:

- Budapest belváros

- Régi nagy belmagasságú épület legfelső szintje (kert/lift nincs/70-80 m2)

- Sokat dolgozunk (bőven 40+ óra)

- Otthonülős típusok vagyunk

Amit szeretnénk:

- gyerekbarát (baba projekt folyamatban)

- rövid szőrű / nem szőrözős (a lakás ne legyen tiszta szőr ha 24 óráig nem porszívózunk és törölgetünk)

- intelligens

- kedves

- 25-35 cm-es magasság

Szeretnék foglalkozni a kutyával. Tanítani (nem versenyszerűen), de az alap parancsok (állj, gyere ide, marad, pacsi ;) ) mindenképpen menjenek. (Ez egy külön kérdés, de ebben a kérdésben is beszélnék egy szakemberrel).

Valami javaslat? Vagy, hogy milyen infókra van még szükség a megfelelő fajta kiválasztásához?

Azt tudom, hogy nem kinézet alapján választunk kutyust, de azért lássuk be, hogy nem vonatkoztathatunk el teljesen tőle.

A neten az alábbi fajtákat túrtam ki:

- rövid szőrű tacskó - ezzel annyira a párom nem szimpatizál

- Jack Russell terrier - a terrier a leírások alapján mindent elárul. Kicsit túl energikus és makacs a leírások szerint.

Igazából nagyon sok kritériumnak nem felel meg de személyes kedvencem a Golden retriever. Tudom, hogy nagy testű, de a legnagyobb baj, hogy ezzel egyenes arányban nagy is a mozgásigénye. Ez már nagyon túl van a határon.

Nem fajtiszta törzskönyvezett kutyát szeretnénk és nem is pénzügyi befektetést és sajnos nem tudunk vagyonokat költeni rá.

A másik fontos, mert gondolom ilyen válaszok is lesznek. Nem szeretnék örökbe fogadni kutyust, mert a legtöbbnek tisztázatlan az előélete. Nem tudjuk, hogy melyik az a rossz mozdulat, gesztus vagy épp szó amitől még ha csak egy percre is, de "bekattan" és kárt okoz valakiben. Leginkább arra gondolok, hogy a gyerek mellé nem illene. Ha lenne nagy kertem akkor nem lenne kérdés, mert tudom, hogy ezek a kutyusok adják a legtöbb szeretetet.

Előre is köszi minden választ.


2013. okt. 30. 15:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Senki se fogja ezt megmondani nektek, mert a végső döntést ti hozzátok meg. Tanácsot pedig mi is tudunk adni. Ha elmész egy szakértőhöz, akkor egy ember véleményét hallhatod, itt meg sok szakértő véleményét olvashatod. Nem tudom hányan írtunk, de úgy gondolom, hogy nem túl ellentmondásos tanácsok születtek, tehát ebből elindulhatsz.

- Nem a kutya mérete határozza meg az energiaszintjét, de a kisebbek általában pörgősebbek.

- Amelyik kutya két rétegű bundával rendelkezik és tavasszal-összel vedlik, az bizony ebben a két időszakban csúnyán szőröz.

- Amelyik kutyának folyamatosan nő a szőre (yorkie, uszkár, stb...) azoknál ez nem olyan durva, de azokat is rendszeresen karban kell tartani (tisztítani, fésülni, nyírni).

- Nagy kutya több szőr, kis kutya kevesebb szőr.

- Nagy kutya erősebb testfelépítés, jobban gyepálható, kis kutya gyengébb testfelépítés, akár attól is eltörhet valamije, ha leesik az ágyról. Nagy kutya általában türelmesebb a gyerekkel.

- A rövid szőr nehezen jön ki a szövetekből, a hosszú szőr csomókba összeáll és könnyebben takarítható. [link]


Ne kapkodjátok el, beszéljetek gazdikkal, ismerjétek meg a kutyáikat, gondoljátok át, hogy milyen kutyás aktivitásokat csinálnátok szívesen (videók a neten). Mi a párommal alapvetően méret és temperamentum alapján választottunk kutyát, ami úgy történt, hogy nézegettük a kutyás könyvet és amelyik külsőre tetszett, annál elolvastuk a fajta jellemzőit is. Így szűkítettük a kört, amíg meg nem találtuk azt az egyet, ami mindenben megfelelt az álmunknak. Utána a kiválasztott fajtáról összeszedtünk minden fellelhető infót a netről.


Ha van olyan fajta, ami valamilyen szempontból tetszik nektek, akkor valószínűleg itt is el tudjuk mondani, hogy annál a fajtánál mire számíthattok. Az utolsó hozzászólásod alapján már sokkal jobban kibővültek a lehetőségek.

2013. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem volt/van szükségem szakmai segítségre mindig hozzá fordulok:)

[link]

Eddig bármilyen problémával fordultam hozzá, azt sikerült megoldani :)

2013. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!