Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-túlsúly? Lábfájás?

Kutya-túlsúly? Lábfájás?

Figyelt kérdés

A kutyám átlag testsúlya 7-9 kg,7 kg kevés volt,9 már egy picit sok,de soha nem volt semmi baja. :D Most viszont Drágám egy picit meghízott,ugyanis 11 kg :D Valahogy le egy picit dolgozni belőle,de nem tudom,hogyan??

Régen amikor formában volt,izmos volt nagyon,sokat agilityztünk házilag :D

Viszont egy ideje az első lábát elégé húzza,így nincs szívem edzeni vele. Szerintem valami körömprobléma lesz a hunyó,de nem tudom,hogy mi?

Lehet,hogy körömprob. miatt fájjon a lába? Csak mert hihetetlent sprintel,ált. akkor nem tud ráállni,mikor alszik,és fekvés után felkel.Ezzel mit lehet kezdeni?

Elvinnénk orvoshoz,de nagyon ellenséges,nem tud hozzányúlni idegen ember. :(


2013. okt. 31. 10:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
tej? tészta? :/
2013. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
egy karomvágó egy ezres. jó a trixies is, nekünk az van, szépen leviszi.
2013. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

sima ollóval nem lehet,csak karomvágóval kutyáknak,de érdemes megnézni a neten egy videót,hogyan kell csinálni,mert ha belevágsz az élő körömbe,az fáj neki és vérzik is,rosszabb esetben be is gyullad.


A fogyókúra meg ponr arról szól,hogy a kutyád egészségének akarsz jót,és háttérbe szorítod azt,amit imád a kutya,meg megenné.A túlsúly nagy gond,komoly betegségek lehetnek belőle,ezért nem azt kellene nézni,hogy mit imád a kutya,hanem mi neki a jó.


A tészta,konzerv,májkrém,tej...borzalmas,egészségtelen,semmilyen tápanyag nincs benne,amire szüksége lenne,így egyértelmű,hogy hízik és beteg is lesz.


Vegyél neki jó minőségű, pl Brit,Brit Care,Josera stb. tápcsaládokból diétás tápot rakd le elé,majd ha nem eszi meg,akkor elveszed előle 10 perc múlva.Legközelebbi kajánál megint le teszed elé,ha nem eszi meg,megint elveszed.

A kutya nem hülye,éhen halni nem fog,meg fogja enni.Csak így a válogatásról is leszoktatod,és életében először normális ételt is fog kapni.

Nagyon fontos,hogy mást ne kapjon.

A te kutyád egészsége a tét,szerintem ha szereted,akkor nem azt nézed,hogy a kutya milyen jóízűen eszi,mert nem ez a lényeg.


Eddig kb. úgy etetted,mintha egy gyerek életében csak mekis kaját,chipset meg csokit evett volna,aztán meg csodálkozik anyuka,hogy miért dagad a gyerek.

2013. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Ha èbredés után sántít akkor valószínűleg izom esetleg izületi sérűlés. Nem tünik fel senkinek hogy a kérdező arra vár valaki varázsoljon egyet és oldja meg a problémát? Orvoshoz nem viszi, viszont vacakkal kajáltatja, és még bunkó is.
2013. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Úgy látszik megint muszáj lennie pár renitensnek,aki nem bír normálisan válaszolni. Nem vacakkal kajáltatom,ezt eszi meg,legalább azt had egye,amit szeret.

Másodrész azt is írtam,hogy nem tudjuk orvoshoz vinni,mert nem hajlandó eltűrni az idegent.Egyszer voltunk orvosnál,akkor is a kullancs miatt,de a kutya kb. azon a szinten volt,szervrendszerei működtek csak.

2013. okt. 31. 14:51
 16/33 anonim ***** válasza:
mi az, hogy a szervrendszeri működtek csak? miért, minek kéne még működnie? :D
2013. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
:D
2013. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Mondom hogy buta:-)
2013. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Ajj Istenem... a kutya nem volt a tudata alatt,ezzel arra akartam célozni,hogy fogalma sem volt,hogy orvosnál vagyunk,a tűbökésekkor kinyitotta a szemét,amúgy úgy feküdt,mint aki 3 napja döglött.

Amúgy meg nem vagyok buta. Tudod.. :D mindenki magából indul ki :)

2013. okt. 31. 17:07
 20/33 anonim ***** válasza:

Igenis el lehet vinni orvoshoz, ráraksz egy szájkosarat és kész. Nagyanyámék házőrző német juhásza a családi falkán kívül bárkit széttépett volna, mégis megkapta a kötelező oltásokat, chipet mikor kötelező lett, és öreg korában is rendszeresen figyelte az orvos egyéb okok miatt. SZÁJKOSÁR, és máris hozzá lehet nyúlni, illetve neked kell lefognod, téged csak nem harap meg, vagy igen? Nem akarlak piszkálni, de kötelező oltásra hogy viszed akkor? Sehogy? Mert az gáz.

A kérdésre válaszolva, borzalmasan rossz a kutyus étrendje, persze hogy el van hízva. Csak gondolj bele, a tészta (szénhidrát) az amit elsőre kivonnak egy kövér ember étrendjéből... Tejet sosem kaphat a kutya mert fosatja, májkrém néha jöhet hogy ne csak rosszat mondjak na, de nem orrba-szájba! Vegyetek neki light tápot, leteszed neki a megfelelő adagot, ha 10 percig nem eszi meg akkor elveszed, majd holnap megkapja. Egy kutyának elég napi egyszer ennie, ez is fontos dolog. Ne aggódj, az én kutyám akit előtte moslékkal etettek egy hétig sztrájkolt az ACANA előtt, merthogy az neki nem kell, fúj már. Már olyan éhes volt a végén hogy szédelgett, megkóstolta, és láss csodát jó volt neki, egy évig ette váltás nélkül. De akkor a sztrájk alatt SEMMI NASI! Se anyutól, se aputól, se tesótól, se nagyitól, mert semmit nem ér az egész. Illetve ha gondolod olvass utána a BARF etetésnek, nyers hús+zöldség+gyümölcs+vitamin kombó, nagyon egészséges.

Ja, és még annyi hogy semmiképp se próbálkozz házilag levágni a körmét, mert nagyon komoly sérülést okozhatsz vele!

2013. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!