Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-túlsúly? Lábfájás?

Kutya-túlsúly? Lábfájás?

Figyelt kérdés

A kutyám átlag testsúlya 7-9 kg,7 kg kevés volt,9 már egy picit sok,de soha nem volt semmi baja. :D Most viszont Drágám egy picit meghízott,ugyanis 11 kg :D Valahogy le egy picit dolgozni belőle,de nem tudom,hogyan??

Régen amikor formában volt,izmos volt nagyon,sokat agilityztünk házilag :D

Viszont egy ideje az első lábát elégé húzza,így nincs szívem edzeni vele. Szerintem valami körömprobléma lesz a hunyó,de nem tudom,hogy mi?

Lehet,hogy körömprob. miatt fájjon a lába? Csak mert hihetetlent sprintel,ált. akkor nem tud ráállni,mikor alszik,és fekvés után felkel.Ezzel mit lehet kezdeni?

Elvinnénk orvoshoz,de nagyon ellenséges,nem tud hozzányúlni idegen ember. :(


2013. okt. 31. 10:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Nézd,többféle megoldást kaptál,semmire nem vagy hajlandó.Ezzel az étrenddel tovább hízni fog a kutya,ami a kisebbik bajod lesz,mert olyan dolgokat adsz neki,amikben semmilyen tápláló dolog nincs,semmi olyat nem tartalmaz,amitől egészséges lenne hosszútávon a kutyád.Ha te inkább az egészségét teszed tönkre,minthogy olyat adj neki,amit esetleg nem szívesen eszik meg,akkor szerintem kimeríted az állatkínzás fogalmát.


Egy kutya nem tudja eldönteni,hogy mi a jó neki,ezért van a gazdája.Te nyilván tudod,hogy ezek nem kutyának való ételek,mégis ezt teszed elé.

Teljesen mind1,hogy csak ezt eszi meg.Egy részről ez nem igaz,más részről ha mást nem teszel elé,akkor miért is enne meg mást?


Rendes tápod lerakod elé,a fentebb említett módszer szerint,és meg fogja enni.

Ha továbbra is ezzel tömöd,kénytelen leszel valahogy állatorvoshoz vinni,mert a kutya gurulni fog,már ha előtte el nem viszi valami szívbetegség a túlsúly miatt.


És ne már,hogy egy 9-11 kg-os kutyával,nem lehet orvoshoz menni....


Te úgy kezeled ezt a kutyát,mint a gyereked lenne...Csak ebbe bele fog pusztulni..

2013. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

A kötelező oltásokat rendszeresen kapta(2013 okt.-utolsó), a féregtelenítőt is.

Chipelést(2013 július) is megoldottuk nagy nehezen(nyugtató csodákra képes).

Ha idegen nyúl felé engem is megharap.

A körmét épp az előbb vágtam le. Picit csíptem a végéből.Gondolom,ha eddig nem lett semmi baja,ezután se lesz. Ígyis még bőven hosszú,de már nem mertem belőle levágni.

Az a baj,hogy nincs bolt,csak mozgóbolt,ott meg kutyakonzerv nincs,és ha elfelejtünk venni akkora a kizárólagos megoldás,hogy bekeverjük tésztával.

Tápot soha nem szerette. Nálunk a családból sajnos senki nem tudja betartani: NEM ADUNK NEKI!

Odaül az asztalhoz és elkezd prüsszögni meg morogni,hogy neki kaja kell. Papa megszánja,anyát meg idegesíti,úgyhogy mindig kap.

Igazából szerintem nem a kajával van a baja,7 éve ezen él,tápot csak nagyon ritkán kap.

A mozgás volt mostanában kevesebb,mert félek vele játszani,mert nincs kizárva,hogy nem körömbaja,hanem pl. ízületi gyulladása van.

Na és a kedves viccelődőknek:...lehet,hogy kihal az állatnemzetiség de állatorvosnak készülök,s ez így van 4 éves korom óta,ezután se lesz másképp.

2013. okt. 31. 18:16
 23/33 anonim ***** válasza:
JÉZUSOM, TE ÁLLATORVOS LESZEL? [link]
2013. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Nem bántásból mondom, de ha a rendes etetést sem ismered, kutyát sem tudsz nevelni, akkor hogy leszel állatorvos? Persze még fejlesztheted magad, de ha ilyen makacs maradsz akkor az sem fog sikerülni... Mi jó tanácsokkal próbálunk ellátni, neked mindenre van egy kifogásod, akkor mit csináljunk? Ráolvasással gyógyítsuk meg a kutyusod lábát, fogyasszuk le, és neveljük is meg? Ne haragudj, de ez nem így működik.

Az meg már régen rossz ha egy gazda tudja, hogy a kutyája őt is meg fogja harapni. A legalapvetőbbnél is alapabb dolog hogy egy kutya a saját gazdáját SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT még csak eszébe se jusson megharapni, mit megharapni megmorogni SE. Soha. Nagyon komoly nevelési gondok vannak nálatok, a szüleidnek meg kéne mondani, hogy megölik a kutyát azzal amit csinálnak. Ez olyan, hogy egy drogos szépen néz a napi heroin-adagért, te odaadod neki, ezzel egy lépéssel közelebb taszigáltad a halálhoz. A kutya azért kövér, mert ti azzá tettétek. Semmi másért.

Olyan meg nincs, hogy nem eszi meg. Ő irányít téged, vagy mi? A konzerv meg szintén nem kaja, vizes szemét.

2013. okt. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Akármennyire borzasztó gazda vagyok,7 éve élvezi az életet az én állatkínzásomba és a kullancsbetegségén és egy szembalesetén kívül soha semmi baja nem volt. Mindig megkapott mindent,ami kellett. Rendszeresen van fürdetve,Forntline csepp évente egyszer legalább,van nyakörve,póráza,játéka,bejöhet a házba,kedvére rohangál,kint alszik,meleg párnán.Nem sajnálom rá se időm,se pénzem,és néha legszívesebben megrugdosnám,akkora egy kretén,foglalkozom vele tovább.

Nem adtam fel,hogy egy 6 éves kutyát is meg lehet nevelni,s próbálkoztam a lehetetlennel.

2013. okt. 31. 18:23
 26/33 anonim ***** válasza:
Sétálni szoktad vinni? Lehet kicsit meg kéne növelni a séták időtartamát, és futtatni közben, labdázni, stb.
2013. okt. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Egyébként az is tökéletes lenne ha belsőségeket kapna nyersen (csirke szív,zuza,máj,farhát, marha szintén, esetleg tüdő, bárány, nyúl, hal... KIVÉVE SERTÉS ÉS ALKATRÉSZEI) amit kevernél gyümölccsel, zöldséggel, hidd el megenné! És olcsó is, én ma vettem 1 kiló kacsanyakat 200 forintért. Ez két napig elég a 30 kilós kutyámnak. Nem lenne megoldható valahonnan szerezni belsőséget/nyesedéket?
2013. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Nem szoktunk sétálni,kijár a németjuhász,és nem csípi a kutyám. Minden labdázunk,valamint futunk az udvarba,mert a pórázon sétálással is vannak még bajok,így azt is kell gyakorolni minden "jármódban".
2013. okt. 31. 18:28
 29/33 A kérdező kommentje:
írtam,hogy gyakran kap húsmaradékot(szerintem az egyik pont disznó :(,meg szokott kapni csirkeszárnyat,ezeket mind főzve)
2013. okt. 31. 18:30
 30/33 anonim ***** válasza:

Azt nem értem mondjuk, hogy ha 7 éve él veled, akkor miért most kezdted nevelni, vagy miért nem megy a pórázon séta? Nagyon keményen kéne akkor viszont fogni a család többi tagjának is, nem csak neked.

Add neki a belsőséget nyersen, és tésztát többet ne adj neki. Mehet a sertés amúgy, csak nem nyersen, mert abban vannak bacilusok amik neki nem jók.

2013. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!