Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki szaporítótól...

Van itt olyan aki szaporítótól vett francia bulldogot?

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod nagyon kiszűrni.Ha nem enged be a lakásba,csomagtartóból adja,nincs oltási könyv,chip,oltás,fêrdegtelenítés,biztos,hogy a rosszabbik fajta szaporító.De ha ezek megvannak,még mindig nincs garancia arra,hogy mentes az örökletes betegségektől stb.
2013. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem szaporítótól valót,ráadásul olyantól,akinél egyszeri alom volt és normálisan nevelte a kölyköket.

A kutya táplálék allergiás volt,gyomorproblémás,diszpláziás(!!!),bónuszként még idegbeteg is.Ok nélkül végigmarta a családot,verekedett kutyákkal.Mikor a sokadik embert harapta meg az utcán,szépen elment alukálni.3 éves volt.

És ez a kutya még "normális"szaporítótól volt.

2013. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A francia bulldog egy agyonszaporított fajta, még a tenyésztők közül is meg kell válogatni, hogy kitől veszed, a szaporítókat pedig felejtsd el!! Sok örökletes betegsége van, amire a szaporítók nem szűrik, így lesznek a légcsőszűkületes, allergiás, gyógyszeren élő bulldogok... Egy ilyen kutya gyógyszerelése pedig messze meghaladja a tenyésztő által kért összeget, a lelki traumáról nem is beszélve, hogy pár évesen elveszíted és addig is szenvedett! CSAK TENYÉSZTŐBEN GONDOLKOZZ!!
2013. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő és szaporító között nem csak annyi a különbség, hogy az egyik ad tk-et a másik nem. Szerintem a tenyésztő az, aki mindent tud az általa tenyésztett fajtáról. A kialakulásától kezdve a jellemző betegségekig és természetesen ezek gyógyításáról is van fogalma. Aki arra törekszik, hogy a fajtát nemesítse, és egy minden addiginál tökéletesebb kutya kerüljön ki a kezei közül. Aki nem volt már nyaralni 10 éve, mert semmi pénzért nem hagyná egyedül, vagy másra a kutyáit egy napra sem. A tenyésztés egy nagyon drága hobby, amit annyira elhivatott emberek végeznek, hogy csak kalapot emelni tudok előttük. Az én szememben minden más csak céltalan szaporítás akár van kennel neve, akár nincs.
2013. nov. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Koszonom az ertekes valaszokat :) olyan rossz h ennyi betegseguk lehet szegenykeknek es ahogy elnezem expresszen meg szazaval van beloluk..
2013. nov. 4. 20:49
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kereslet van,addig kínálat is,miközben a fajtamentőkhöz sorban kerülnek be.

Nem tudnál aludni,ha látnád,milyen körülmények között vannak a felnőtt kutyák a szaporítóknál.

2013. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

én szaporítótól hoztam, de nem kölyköt, hanem egy volt mamikutyát...azt mondták 3 éves, kiderült h kb 6, azt mondták 2x szült, kiderült h minimum 4x, azt mondták, hogy egészséges, kiderült, hogy kétoldali lágyéksérve van. Egy kedves alapítvány felkarolt minket és saját mentettjükként kezelik őt, így ivartalaníttattuk, sérvműtéteken is túl vagyunk, kikupáltuk, mostmár jöhet a boldog kutyalét...egy tündér, csodálatos, kitartó, hős. Hamar összeszokott a másik kutyusunkkal, ételben nem válogatós, nem kényes, nem fázós, nem beteges...persze többet kell vele foglalkozni, mert eleinte félt, kúszott, szocializálatlan volt teljes mértékben...mostmár rengeteget javult, de most első az esgészésge...aztán jöhet a szocializálásra koncentrálni és a tanulásra erősebben. Ez a kutya ha nem zsült volna ennyit egy makk egészséges kutya lett volna...(ugye ők császárral szülnek, a 4 császár megviselte a hasfalát, a sérvek is feltehetően ezért jöttek ki, valamint lehet, hogy egyszer volt természetes úton is babája, attól). Ő egy igazi egyéniség és gyönyörűség, életem egyik legjobb döntése volt...és azt hiszem, így a szaporítókat sem támogatom...


Valaki itt írta a kamionos szaporítót...állatvédőrségnek jelezz ha tudod pontosan kiről van szó, ők tudják intézni a dolgot, értesíthetnék a hatóságot és igazoltatják az autót, többet nem teheti meg ezt...ez borzalmas.

2013. nov. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!