Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megakadályozni...

Hogyan lehetne megakadályozni hogy több korcs kutya szülessen?

Figyelt kérdés
Nem egyedi esetről beszélek hanem álltalában.
2013. nov. 6. 14:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet nagyon jó,de sajnos megvalósíthatatlan.Gondolj bele:még azt is sokan megússzák,hogy a veszettség elleni oltást évekig nem adatják be a kutyájuknak,sőt a chipet sem.Gondolod,hogy az ilyen bunkó parasztok ivartalanításra költenek?Az oltások meglétét sem ellenőrzi soha senki.
2013. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Értelek én, csak tudod a fogalmazásmódoddal van kis probléma. Amikor megfogalmazunk valamit, főleg sok ember előtt véggigondolom, hogy a lényegen legyen a hangsúly, ne csak "kiköpjem" a számon mert én aztán megmondom.


Az Önző emberek ismérve szokott lenni.


Emberi mű ez is mint minden más, tehát az embernek kell ellene tenni valamit. Nem vagyok túlérzelgős, de én is sokat gondolkodtam a gyepin lévő beteg, öreg és sérült kutyák eutanzáiájáról.

A viszonyokat és a mai magyar állattartás tekintetbe véve még mindig humánusabb megoldás mint megszületett állatokat ilyen-olyan módon eltenni lába alól.

Bizonyos térségekben kedvezménye akár ingyenes ivartalanítással - ennek a kivitelezésén már sokat gondolkodtam és folytona arra jutok, hogy a tisztességesen tartott kutyák gazdái, akik elviszik oltani, esetleg ivartalanítani, stb. a fizetendő összeg egy részét az állatorvos kötelesen lenne betenni egy olyan "kalapba", ahol a kóbor kutyákra fordítanak, valamilyen módon.

2013. nov. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A korcs szó tényleg erős (nagyon negatív), de szerintem nem ezen van a hangsúly. Nagyon sok ember irtózik az ivartalanítástól, "csonkításnak" tartja. Nem gondol bele, hogy pl egy sosem fedező kan milyen kínokat állhat ki tüzelés időszakban, vagy egy soha nem fedeztetett szukának milyen nyűgei lehetnek tüzeléskor. Az egészségügyi kockázatról nem is beszélve. Régen a nem kívánt almot elintézték egy lapáttal. Ma szemeteszsákba teszik és kidobják az árokba, mintha az emberségesebb lenne. Sok minden változik az emberek hozzáállásának is változnia kell. Egyébként a ma fajtatisztának tartott kutyák is valaha keverékek voltak. Szóval nem kell a keveréket lenézni, persze nagy a különbség van egy tudatosan végrehajtott keresztezés és az utcagyőztes között. Sok fajtatisztát nem ártana egy kicsit bekeverni, mert sajnos eléggé felszaporodtak a túltenyésztés jelei. De ez már a tenyésztők dolga/gondja.
2013. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!