Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt ki a hibás?

Itt ki a hibás?

Figyelt kérdés

Mentem ma a kutyámmal sétálni (nagytestű) és az egyik háznál, ahogy elhaladtunk kiszaladt egy kistestű kutya. Nem vettem észre, mert ugye haladtunk, plusz takarta a ház előtt lévő bokor. Már csak arra lettem figyelmes, hogy a gazdája szól neki, de mire kimondta a nevét, a kutya már az én kutyám alatt volt és úgy láttam, hogy elkapta a lábát talán. Az egész pár másodpercig tartott, a gazda nem szólt semmit, de kíváncsi lennék, hogy itt most ki volt a hibás??


Hozzátenném, sorozatosan előfordul ilyen, hogy kistestű kutyák kirontatnak innen-onnan és egyenesen nekimennek az enyémnek, aki hát nem igazán szívleli a dolgot, és olyankor a kistestű kutya gazdái (már ha kint vannak ugye) elég csúnyán néznek rám.


Nem kell kioktatni, csupán kíváncsi vagyok a véleményekre.


2013. nov. 10. 16:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%

egyértelmű, hogy mindenki a saját kutyájáért felel

a másik gazda is, hogy ne rohanhasson ki

egyébként van szájkosár a kutyádon miközben sétáltatod? mert ha nem, akkor te sem vagy szabályos

2013. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem volt rajta kosár, de egyébként sem kötelező. Így ez nem oszt, nem szoroz. A semmiből jött a kutya, mégis hogy készüljek fel rá?? Főleg úgy, hogy egyenesen nekirohan az enyémnek...
2013. nov. 10. 16:15
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem te vagy a hibás. De leginkább ez egy szerencsétlen helyzet volt.


Kedves első... hadd ne rakjak már a kutyára szájkosarat séta közben... Bőven elég a póráz is. Ha valaki fél tőle, ne jöjjön a közelembe.

2013. nov. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
27%

hát abban ne legyél biztos, hogy nem kötelező

most úgy szól a hivatalos verzió, hogy ha veszélyessé van nyilvánítva a kutya vagy ha agresszív viselkedésű (tehát te döntöd el, hogy az vagy nem) akkor kell rá közterületen szájkosár

viszont sok önkormányzatnál még a régi rendelet él, miszerint kötelező póráz, szájkosár minden kutyára

egyébként meg ha megfogja a kutyád a másikat, akkor könnyen megbélyegezehtik, hogy agresszív és te leszel a hibás, hogy mégsem teszel rá szájkosarat

én a helyedben nem kozkáztatnék

a másik gazda is hibás lenne, mert közterületen nem tartózkodhat a kutyája

beszéld meg vele, hogy tanulja meg bezárni azt a rohadt kaput

2013. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%

#3

ja, hogy az embereknek kötelességük hozzád alkalmazkodni?

2013. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hagy tudjam már, hogy itt nálunk mi kötelező és mi nem! Ha azt írtam volna, hogy volt rajta kosár, akkor rögtön nem lennék hibás, így, hogy nem volt rajta, rögtön én vagyok... Hátul szerintem senkinek nincsen szeme, egy nagytestű domináns kutyától meg ne várjuk már el, hogy leálljon játszani, amikor egy kistestű kutya a szájába szalad félig.


Nincs veszélyesnek nyilvánítva egyébként...

2013. nov. 10. 16:34
 7/23 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy harapós, nagytestű, vagy akármilyen kutyával én vagyok az, aki kerül, stb., ha arról van szó, de ha a kutyám szájába ugrik egy másik, ne én legyek már a hibás azért, mert nincs rajta szájkosár!
2013. nov. 10. 16:35
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
senki sem írta, hogy te vagy a hibás, csak figyelmeztettelek, hogy te is kijöhetsz szarul ebből a helyzetből
2013. nov. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván kijöhetek, ezért írtam ki a kérdést.
2013. nov. 10. 16:38
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

sztem a kistestű kuty. gazdija a hibás. Mert nem mentesíti a töketlensége és cselekvőképtelensége alól az hogy padlócirkálót tart. Ránk is gyakran "támadnak" ilyen kiskutyák, és bár az én kutyám békés, ha egyszer megfogná és falhozb*szná az egyiket, nem bánnám.

Nem a kiskutyákkal van bajom, hanem azzal, hogy a gazdája nem kezeli kutyaként a kutyáját, és az sem érdekli hogy az eb így könnyen veszélybe sodorhatja magát. Márpedig a kutyája biztonságáról mindenkinek illik gondoskodni.

Szóval, ha ilyen történik, és még neki áll feljebb a másik gazdi, jól kiosztanám, hogy örüljön hogy ennyivel megúszta, és gondolkozzon el rajta, normális e hogy a kutyája szabadon garázdálkodik, és másokra támad.

Szóval kezdje el nevelni végre a kutyáját, vagy legközelebb nem ússza meg egyszerű dorgálással.

2013. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!