Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt ki a hibás?

Itt ki a hibás?

Figyelt kérdés

Mentem ma a kutyámmal sétálni (nagytestű) és az egyik háznál, ahogy elhaladtunk kiszaladt egy kistestű kutya. Nem vettem észre, mert ugye haladtunk, plusz takarta a ház előtt lévő bokor. Már csak arra lettem figyelmes, hogy a gazdája szól neki, de mire kimondta a nevét, a kutya már az én kutyám alatt volt és úgy láttam, hogy elkapta a lábát talán. Az egész pár másodpercig tartott, a gazda nem szólt semmit, de kíváncsi lennék, hogy itt most ki volt a hibás??


Hozzátenném, sorozatosan előfordul ilyen, hogy kistestű kutyák kirontatnak innen-onnan és egyenesen nekimennek az enyémnek, aki hát nem igazán szívleli a dolgot, és olyankor a kistestű kutya gazdái (már ha kint vannak ugye) elég csúnyán néznek rám.


Nem kell kioktatni, csupán kíváncsi vagyok a véleményekre.


2013. nov. 10. 16:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ne tévesszen meg, hogy még ők néznek csúnyán. Egy felelőtlen, hozzá nem értő, kutyát tartó, de azokról semmit nem tudó embertől ne is várj bocsánatkérést. Persze hogy még nekik áll feljebb, viszont közterületisek, illetve rendőrség előtt ezt nemnagyon tudnák előadni.


Mondd azt ilyenkor, hogy szabálysértést követnek el, és legközelebb mobillal felveszed az esetet, majd egyenesen küldöd a legközelebbi illetékes szervezethez, akik majd intézkednek, ha ő nem képes.

2013. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Egyébként a mai napon, én 3 ilyen esetet tudtam volna felvenni, ahogy áll előttem a kiskutya, vagy több, és perceken át ugatnak ránk. Az én kutyám nyugodtan ül pórázon, bár kicsit feszélyezi a szitu, a kis görcsök meg szabadon acsarkodnak. Ilyenkor megállok nyugodtan, és hagyom, hadd nézze a gazdi, ha érdekli egyáltalán, milyen ügyes ő, és a kutyája mennyire jól szocializált.

De legközelebb lehet tényleg videózni fogok.

2013. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Pár hete meg úgy jártunk, hogy megintcsak sétálok vele, egy bokorból meg előugrik ugyancsak egy kistestű kutya és egyenesen neki a kutyámnak acsarkodva. Nagy nehezen előjön a gazdája az udvarról és hívja befelé. A kutya nagy ívben tojt rá, csak jött és jött. Odaállt vagy 20 centire a kutyám szájától és ott acsarkodott. Alig bírtam megtartani a sajátomat. És ilyen szituban is én vagyok a hibás, mert a kutyám meg ugye nem hagyja magát. De most basszus, ha engem megtámadnak, én se csak állok és nézek, hanem védekezem. Kutyáknál meg ugye nem számít a méret, nem azt nézi, hogy az tőlem kisebb, akkor hagy vergődjön. Nagy nehezen végül beterelte a kutyáját a pasi, de szidtam, mint a bokrot. Nem szólt semmit, csak rondán nézett...
2013. nov. 10. 17:29
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

49%-os...


Igen, az emberek alkalmazkodjanak hozzám. Én is megteszem azzal, hogy pórázt teszek a mafla, lusta, pusziosztó kutyámra. Egyébként ha már így belemegyünk, sokkal inkább szereti az embereket mint én. Rám előbb kéne szájkosár, mint rá.


És igen, ha nem tetszik vergődjél nyugodtan, de nem fogok rá szájkosarat tenni.


Mi alkalmazkodunk a pórázzal, te miért nem?

2013. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha nem pórázon viszed a kutyát hibás vagy te is,ės a gazda is,aki kiengedte a nyitott kapun.Ha pórázon volt,akkor csak a gazda.
2013. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%
én még le is rúgnám a saját kutyámról a kis dögöt ha az nekiesne meg elkezdené harapni, hát azért mindennek van határa
2013. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#14es

én nem vergődök, nekem aztán tök mindegy, hogy ráteszed e vagy sem

én úgy általánosságban beszéltem, hogy elvárod, hogy az emberek menjenek át az út másik oldalára, mert te kényelmes vagy ahhoz, hogy rátegyél egy szájkosarat

persze tudom, hogy nem kötelező, lehet nem is olyan a kutyád, hogy félelmet kelt az emberekben, de valljuk be őszintén, ha olyan lenne se raknád rá

a pórázat nem alkalmazkodás miatt teszed rá, hanem mert kötelező

2013. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Így igaz, csak és kizárólag ezért teszem rá. De nem válaszoltál. Te miért nem alkalmazkodsz?


Az természetes, hogy póráz legyen, hogy ne ugasson, ne morogjon, ne fusson oda, ne hugyozzon ide vagy oda, de az miért nem természetes, hogy felfogod/elfogadod/megérted/tolerálod, hogy vannak olyan emberek, akiknek van kutyája?


Amíg ezzel nem veszélyeztetek senkit, addig a magánügyem, hogy tartok-e kutyát. Egyébként ha neked akarna menni, neked megy pórázzal, szájkosárral, és ezek nélkül is.


Szóval?...

2013. nov. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%

már az előző hozzászólásomban is meg akartam kérdezni, hogy miről is irkálsz pontosan?

tényleg nem értem, hogy honnan veszel ilyen dolgokat

miért nem alkalmazkodok hozzád és fogadom el, hogy vannak akik kutyát tartanak?

ezzel annyi a bökkenő, hogy én is tartok

meg mihez is kéne alkalmazkodjak?

ne menjek át a másik oldalra? megnyugtatlak, hogy nem mennék át, bármilyen fenevaddal jönnél, felneveltem már pár kemény kutyát, szóval megint leírom, hogy engem hidegen hagyna, hogy van e rajta vagy nem

légyszíves írd le, hogy pontosan mihez is kéne alkalmazkodjak

2013. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
55%

ja és még annyit hozzáfűznék, hogy azért nem mindegy, hogy szájkosárral vagy anélkül ront rám

szájkosárral max egy kicsit lesz pár lila foltom, ahogyan megüt a kosár, viszont nélküle elég szépen meg tudna harapni, ami után védőoltás is kéne meg esetleg másik ruha a kilyukasztott helyett, szóval anyagilag sem mindegy a dolog

de ezt gondolom fel tudod fogni

2013. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!