Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával albérletezni? Kinek...

Kutyával albérletezni? Kinek hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök cicánk, és egy 3 éves kistestű kutyánk. Amikor a kutyát örökbe fogadtuk még párommal külön laktunk, szülőkkel. Sajnos párom elvesztette később a szüleit, és mi összeköltöztünk.

Ezzel annyi a problémánk, hogy eddig mindig idióta lakás tulajokat fogtunk ki. 3-4-5-6 hónap után mindig költözni kellett ÉS sok helyen egy cicát sem tűrnek meg, nemhogy egy kutyát.


Megértem én, hogy sokan nem szeretik az állatokat, de ha egyszer fixen fizetünk, a tulajnak miért fáj az a kemény 5 perc az állatokkal? Ha kell, addig beküldöm őket a szobába, nem is kell látnia őket senkinek...


Ti hogyan találtatok normális albérletet kutyával? Szívesen fizetnék havi 40.000Ft helyett 50-60 ezret, ha ezen múlna az állat, de ezt sajnos nem tehetem meg.

Kötöttetek szerződést? A szerződésben benne van, hogy mehet a kutya? Mert nyilván biztosabb, ha így van egy szerződés, de sokan nem akarnak kötni ilyet egyáltalán...



2013. nov. 13. 11:53
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
8-as, nálatok nem volt kötelező a szerződés? nálunk igen. benne volt, hogy bejelentkezhetünk. meg is történt gond nélkül
2013. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

De, természetesen kötöttünk szerződést, be is vagyunk jelentkezve, ott ahol írtam, hogy nem lehet bejelentkezni, az egyik idióta tulajt mutattam be, akit ingatlanirodán keresztül ismertünk meg.


-kispalikee-

2013. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Igen, azt értem, pont azért kérdeztem, hogy az ingatlanosnál nem volt kötelező? :) Merthogy nálunk a bérbevétel feltétele volt.

Akkor nem éppen jó helyen jártatok.

2013. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Hát, vidéken máshogy mennek a dolgok, nem is komoly ingatlaniroda ez. Errefelé nincsenek is komoly ingatlanirodák, csak lehúzósak, inkább hanyagolom őket.


-kispalikee-

2013. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát előző albérletembe ez volt 3 éve első albim szinte gyerekfejjel 18 évesen,nem szóltam a tulajnak és úgy hoztam egy kutyát. Ki is rakott utána minket mert hogy a bútorok beveszik a kutyaszagot:/ Pedig semmi szaga nincs a kutyámnak de kellett neki egy indok,de ő szintén flúgos típus volt mindig valamiért fel kellett jönnie hetente hülye indokokkal,egyszer úgy feljött hogy nem voltam otthon és feltúrt mindent. Örülök hogy megszabadultunk tőle.

Aztán jött ez az albérlet amibe lakunk 3 éve,tulajnő halál jó fej,egy évbe 2-3x látjuk max,kutyával se volt gondja,nem zaklat és nagyon szimpatikus is. Lakás nem egy hiper-szuper villa de szeretem,mert 3 év alatt már otthonommá mondhatom.

És itt jött az hogy párom végre megengedte hogy legyen cicám,mert 7 éve elvesztettem hőn szeretett cicámat. Nem szóltam a főbérlőnek, megvettük és ha jön akkor átviszem 5 percnyire lakó nagyszülőkhöz,bútorait szétszerelem és eldugom.

Régi rendszer sokkal jobb volt albérletbe..most szinte elvárják a főbérlők hogy se állat,se gyerek,ó még fiatal az is baj,ha idős az is baj,plusz 2-3 havi kaukciót elkérnek mintha olyan egyértelmű lenne hogy zsebből kihúz az ember 300 ezreket..

Nem normálisak,remélem míg nem lesz saját lakás elélhetünk itt, senkinek nem kívánom állattal ezt az albérlet keresési procedúrát.

2013. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

mi -ugyan nem pesten- de találtunk albérletet, többet is.

Először két kutyával mentünk panelbe, tulaj azt mondta, hogy nem zavarja a kutya, ha nem rongál és nem pisil/kakil be.

Utána nem sokkal rákérdeztünk, hogy jöhet-e még egy, mondta, hogy ha már kettő van, teljesen mindegy. Több, mint egy évig voltunk 3 kutyával panelben (két beagle, egy keverék) de aztán meguntuk, meg a tulaj is vissza akart is költözni, már előtte keresgéltünk, akkor találtam egy kertes házat 50e+rezsi/ hó, nagy kerttel, már telóban rákérdeztem a 3 kutyára, mondták persze, semmi gond, csak valaki hamarabb ért oda, mint én:)

és most -ugyan ismerős által- kertesben vagyunk, viszonylag nagy kert, nagy ház, mondjuk van rajta mit felújítani, de anélkül is remekül használható. Majd szép lassan felújítjuk és azt vonják az albérleti díjból.


Volt még egyébként jópár, csak valahol nem volt csatornázás úgyhogy fúrt kút lett volna, vagy olyan volt a környék, ahova nem szívesen költözök stb.


Szóval nem lehetetlen, csak keresgélni kell. Természetesen volt olyan is, aki azonnal közölte, hogy kutya nem jöhet, főleg nem 3 :))

2013. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az előző lakás az első volt, amit felhívtam az újságból. A tulaj engedte a kutyát, de az egész lakóközösség ágált 1 évig, így onnan eljöttünk. A mostaniba úgy engedtek be minket, hogy előttünk barátaink bérelték, és ők ajánlottak be, hogy normális a kutya, képzett, stb. Most lesz nemsoká 2. kutyám, abba is belement a tulaj, mert akárhányszor jönnek a lakbérért, mindig tisztaság van, a kutya nem ugat, nem mászik a képükbe, és első szóra engedelmeskedik is. A bútoraikat letakartam takarókkal, stb. Egyszóval amellett, hogy nagyon jó fejek is, látják, hogy próbálok vigyázni a lakásra, és úgy megoldani, hogy mindenkinek jó legyen. Bár nekem külön fontos, hogy ha egyszer elmegyünk innen, akkor nekik is nagyon jó szájízzel legyen lezárva a történet, és ne úgy, hogy na kutyást ide soha többet. Szerintem ne adjátok fel, sok lakásba engednek kutyát, de nem írják oda külön. Esetleg ingatlanos is sokat tud segíteni.
2013. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Nos, amilyen negatív élményeket írtatok, azokat mi már szinte mindet átéltük. :D Dugdostuk is a kutyát, de az elég stresszes dolog. Félő volt, hogy a lakók mivel látják, valaki köpni fog a tulajnak.


Néztünk ingatlanirodán keresztül is de ilyenekkel jöttek, hogy nekünk kéne fizetni 20.000Ft-ot az ingatlanosnak, mert kiadta a lakást (holott a lakás tulaja fizet az irodának azért, mert hirdetik...). Volt olyan is, hogy persze, mutatnak ezret is, csak fizessünk előre 7000Ft-ot. Interneten is találtunk albit, ingatlanos szerződést kötöttünk, benne volt, hogy jöhet a kutya, CSAKHOGY az ingatlanos a rokona volt a tulajnak, aranyosak, kedvesek voltak egészen addig, míg páromnak meg nem halt az apja és közöltük, hogy egy havi pénzzel csúsznánk, vagy vonja le a kaucióból (tudom, nem erre van), mert valamiből el kell rendezni a temetést. Nos, innentől jött a káromkodás (az ingatlanos felől is, holott neki már semmi köze a lakáshoz onnantól, hogy kiadta azt), és a végén az lett belőle, hogy a nő elment egy ügyvédhez, íratott vele egy olyan papírt, hogy mi állítólag 250.000Ft-tal lógunk, itt meg itt a számlaszám, 8 napunk van elutalni... nyasgem! Ekkor váltottunk a mostani albérletre, sajnos gyorsan kellett költözni.


Persze nem fizettük ki ezt az összeget. Nem kaptunk vissza egy fillért sem a kaucióból, szóval ráadásként azt a maradék egy havik mi szépen lelaktuk... ha már nem adja vissza, nem fogunk ráfizetni ugyebár. Azóta erről ez egész hajcihőről semmi hír szerencsére.


A mostani tulaj csöszik a lakásra, nincs gondja az állatokkal (macskával akkor szembesült, amikor már megvolt, kutyát tudta). Viszont 2,5 hónapig könyörögtünk, hogy csináltassa meg a wc-t mert ömlik a víz belőle. És penészedik a fal, rosszak a nyílászárók stb. Utóbbiról tudtunk, de idő közben a zuhany is tönkre ment, a wc is, satöbbi. Ezeket neki kell megcsináltatni, ez az ő felelőssége és köhm, nem foglalkozik ezzel.... ezért szeretnénk költözni.

2013. nov. 13. 13:06
 19/37 A kérdező kommentje:

Jaj, na, csomó dolgot kihagytam az előbb! :D


Szóval majdnem teljesen üres volt ez a lakás, amikor kivettük. Azóta lett hűtőnk, ágyunk, két fotelünk, egy kis szekrényünk...

Abban is benne vagyunk, hogy üres, vagy félig berendezett lakásba menjünk. Mi is inkább úgy vagyunk, hogy nem baj, ha kicsit lepukkant a lakás, de az állat jöhessen. No de attól még olyan albérlet kéne, ami lakható. Ha már fizetünk, ezt a kis minimumot szerintem jogosan várjuk el...


Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon szeretnénk a kiszemelt kutyust is magunkhoz venni. Semmiképp nem akarunk róla lemondani! Csak hát... így még egy fokkal nehezebb albit találni. Az a baj, hogy Budapesthez köt még minket a sulink. Szívesen mennénk el valahova Dunántúlra, de még vagy 1,5-2 évig nem tehetjük meg ezt.


Suli mellett meg eddig meló téren is olyanokat sikerült kifogni, hogy egy hónap meg két hét után tömegesen rúgtak ki mindenkit. Jó, ez nem tartozik ide, csak az anyagiak miatt írom ezeket. Mellesleg ezen is fennakadok sokszor, hogy olyanokat elvárnak a diákoktól, hogy hihetetlen. Legyen 2 nyelvvizsgája, Hétfőtől Péntekig napi 8 órában tudjon dolgozni, satöbbi...


Szóval nagyon nem egyszerű a helyzet, de nem mondom, hogy lehetetlen. :) Kissé el vagyok/vagyunk keseredve, ezért írtam ki a kérdést. Hátha valakinek van valami jó tippje. ;)


Közben annyi pozitívum alakult, hogy párom most hívott, úgy néz ki lesz hosszú távra munkája. Ámen!

Hozzáteszem, nem vagyunk felelőtlenek, azért van még pénzünk, satöbbi. Szóval tisztában vagyunk az anyagi korlátainkkal is, nem veszünk úgy magunkhoz állatot, ha nekünk se jutna ennivaló. Csakhogy megelőzzem, az efféle kommenteket. :)

2013. nov. 13. 13:17
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is megjártam már sok helyet, sok rossz tapasztalattal.

Utóbbi albiból egy este alatt döntöttem el hogy költözök, mikor a fejem fölül eladták a lakást a tulajék (nem telt le az egy éves szerződés) aztán másnap vitték volna a bútorokat. Aznap éjszaka összecsomagoltam, reggel elkezdtem keresgélni... két házzal arrébb találtam egy nagy, jó állapotban lévő lakást, ahol engedék a kutyát, és a bérlő hagy nyugodtan élni végre.

azt hiszem délre jött volna a régi tulaj vinni a bútorokat , de 10 kor már nem voltam ott.

Tényleg nagy szerencse kell, hihetetlen sok a flúgos figura, vagy aki a nyakadra mászik, és kellemetlen helyzetbe hoz.

2013. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!