Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával albérletezni? Kinek...

Kutyával albérletezni? Kinek hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök cicánk, és egy 3 éves kistestű kutyánk. Amikor a kutyát örökbe fogadtuk még párommal külön laktunk, szülőkkel. Sajnos párom elvesztette később a szüleit, és mi összeköltöztünk.

Ezzel annyi a problémánk, hogy eddig mindig idióta lakás tulajokat fogtunk ki. 3-4-5-6 hónap után mindig költözni kellett ÉS sok helyen egy cicát sem tűrnek meg, nemhogy egy kutyát.


Megértem én, hogy sokan nem szeretik az állatokat, de ha egyszer fixen fizetünk, a tulajnak miért fáj az a kemény 5 perc az állatokkal? Ha kell, addig beküldöm őket a szobába, nem is kell látnia őket senkinek...


Ti hogyan találtatok normális albérletet kutyával? Szívesen fizetnék havi 40.000Ft helyett 50-60 ezret, ha ezen múlna az állat, de ezt sajnos nem tehetem meg.

Kötöttetek szerződést? A szerződésben benne van, hogy mehet a kutya? Mert nyilván biztosabb, ha így van egy szerződés, de sokan nem akarnak kötni ilyet egyáltalán...



2013. nov. 13. 11:53
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

A lakás átadását amúgy úgy képzelték, hogy elvisznek a lakásból, amiben élek, minden bútort, aztán várjak ameddig az új tulaj berendezi nekem valahogy a lakást, ezért persze plusz felárat számítva, és egyből megemelve a bérleti díjat.

De most komolyan, normális ez szerintetek? :D

2013. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Jesszusom...

Nálunk most az az új hóbort, hogy fizessünk elsején. Holott mielőtt kivettük az albit, az első kérdésünk az volt, hogy jó-e ha minden hónap 12-én fizetünk, ugyanis akkor jön meg az árvaellátás...

2013. nov. 13. 13:28
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi is inkább lepukkantabb albikat néztünk, mert azokban valószínűbb, hogy megengedik a kutyust. Általában amelyik tulaj nagyon ellene van a tartásnak, az ki is írja, hogy ne jelentkezzenek kutyával. Akik nem írják ki, nekik el szoktam küldeni egy képet a kutyusomról, hogy lássák, kistestű és aranyos:) Elmondom nekik, hogy nyugodt kutya, meg van nevelve, és már nem kölyök hogy rágáskényszere legyen. Általában beleszeretnek a tulajok is, és rábólintanak:) Pláne azok, akiknek nincsenek értékes bútoraik a lakásban, amit féltenének. Jó módszer még az is, ha bútorozatlan albit néztek, és inkább a sajátjaitokat viszitek, így méginkább nincs mibe belekössenek. Mi még azt is megígértük, hogy amikor kiköltözésre kerül sor, kifestünk magunk után, hogy tényleg semmi nyoma ne legyen annak, hogy kutyával laktunk (bár tényleg semmit nem rongált, de ez is egy jó pont, megnyugszik a tulaj). Gyakorlatilag nem is láttuk a lakásban a tulajt így ezekkel a feltételekkel. És még jóban is voltunk velük:)
2013. nov. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Másik oldalról:

Mi adtunk ki lakást (a már nem élő nagymamámét) egy párnak, akiknek több állatuk is volt. Kutya, macska, görény, mosómedve(!). Az állatok tönkrevágták az albérletet, rengeteg kár keletkezett, ráadásul átvágtak minket, majd fél évig pereskedtünk.

Sajnos általános a bizalmatlanság az albérlők felé, ezt most is tapasztaltam, hogy a barátomnak kerestünk lakást. Végül egy tök jófej főbérlője lett, de őt is átvágták már korábban, neki is leamortizálták a lakását.

2013. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem azt mondom, hogy az állattartók tönkrevágnák az albérleteket, én is egy kutyával és egy nyúllal élek együtt, csak megértem, ha valaki nem szeretné bevállni ezt a kockázatot.
2013. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy ezek Budapesten voltak, panellakások, 45-50 közötti bérleti díjjal (mi is maximum ennyit tudunk fizetni). Ha elég a másfél szoba, akkor kevés rezsitek lesz!:)
2013. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Nah... nem előző voltam, hanem a 23-as:)
2013. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi eleve úgy kerestünk, hogy engedik-e a kutyát? Ha a válasz igen volt, csak akkor mentünk el megnézni az ingatlant. Bérleti szerződésben szerepel, hogy kutyát tarthatunk a tulaj tudtával és beleegyezésével, és az állat által okozott károkat maradéktalanul megtérítjük.
2013. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Eddig mi is mindig úgy kezdtük a dolgokat, hogy kutya van. 99%-ban azt kaptunk vissza, hogy: Hááááááát, jaj, háááát nem szeretném.

Kérdés, hogy most méltóztatja-e visszaadni a tulaj a kauciót. Mivel nem tettünk tökre semmit, ő mondta, hogy költözzünk, ezért vissza kéne kapnunk... Persze van egy olyan érzésem, hogy meg sincs az a pénz már rég. Úgy volt, hogy egy évre vesszük ki a lakást, de mi eddig is úgy számoltunk, hogy kivárjuk ezt az egy évet és majd utána költözünk...


Viszont voltunk már ilyen helyzetben: ha egyszer a tulaj szájából elhangzik ez a mondat, akkor onnantól semmi jóra nem számíthatunk. Szóval inkább elkezdünk már most lakást keresgélni. Zuglóba akartunk volna költözni eddig is, de nem jött össze. Most teszünk egy próbát megint, hátha. :)


Adtam fel hirdetést úgy, hogy a kutyáról is volt kép. Küldtem már én is másnak a kutyánkról fotót, hogy lássa.

2013. nov. 13. 21:15
 30/37 A kérdező kommentje:
Most ki fogjuk próbálni azt, hogy nem mondunk semmit, csak majd ha lesz mit megnézni, akkor visszük magunkkal a jószágot is. :D
2013. nov. 13. 21:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!