Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával albérletezni? Kinek...

Kutyával albérletezni? Kinek hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök cicánk, és egy 3 éves kistestű kutyánk. Amikor a kutyát örökbe fogadtuk még párommal külön laktunk, szülőkkel. Sajnos párom elvesztette később a szüleit, és mi összeköltöztünk.

Ezzel annyi a problémánk, hogy eddig mindig idióta lakás tulajokat fogtunk ki. 3-4-5-6 hónap után mindig költözni kellett ÉS sok helyen egy cicát sem tűrnek meg, nemhogy egy kutyát.


Megértem én, hogy sokan nem szeretik az állatokat, de ha egyszer fixen fizetünk, a tulajnak miért fáj az a kemény 5 perc az állatokkal? Ha kell, addig beküldöm őket a szobába, nem is kell látnia őket senkinek...


Ti hogyan találtatok normális albérletet kutyával? Szívesen fizetnék havi 40.000Ft helyett 50-60 ezret, ha ezen múlna az állat, de ezt sajnos nem tehetem meg.

Kötöttetek szerződést? A szerződésben benne van, hogy mehet a kutya? Mert nyilván biztosabb, ha így van egy szerződés, de sokan nem akarnak kötni ilyet egyáltalán...



2013. nov. 13. 11:53
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

alberlet.hu

itt van olyan szűrő, hogy kisállat jöhet.

Szerintem nagyban leegyszerűsíti a dolgokat.

2013. nov. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Tudom ismerem. Már több éve albérletezünk, ismerem ezt az oldalt is. Ott eddig hiába kerestem lakást, odáig se jutottunk el, hogy egyet megnézzünk. Ahova vihettünk volna állatot, persze, hogy elkelt. Szóval a szerencsénkkel van itt a gond szerintem.
2013. nov. 14. 09:31
 33/37 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én is többször adtam már ki a házamat kutyásoknak.

Egyik esetben egy pit pitbullos lakom volt. Fiatal srác. A lakásban tartott egy fekpadot súlyzókat és baseball ütőt.

Nem is ez volt a baj, hanem az, hogy a kutyája fiatal volt és mindent összerágott. A fürdőszoba ajtót a kerettel együtt széjjelrágta. A barátnője meg féltékenységből féltéglával bevágta az ablakot. A havi fizetéssel nem voltak gondok, csak mikor a fürdőszoba ajtómat kellett volna rendeznie vagyis kicseréltetnie akkor váratlanul elvitték a rendőrök.

Nem tudtam, hogy drog díler volt és a lakásom volt az elosztó hely. Az elmaradt villanyszámla és a fürdő ajtó és az ablak cserére nem volt elég a kaució.


A másik eset amikor egy cane corsos hapsi vette ki. Már rosszul indult a dolog. Egy havi bérletet azonnal kifizetett de a kaucióra nem volt pénze azt csak a következő hónapban tudta kifizetni az is kettő részletben.

Innentől kezdve csinált nekem 83000 ft os elmű tartozást, ami miatt már a villanyomat akarták kikapcsolni. Amit aztán az utolsó pillanatban tudtam tőle behajtani nagy nehézségek árán. A kutyáját több ízben is két napig a lakásban hagyta bezárva úgy hogy ő el volt utazva vidékre.

A kutyája kiment az ablakon mert már nem bírta a két napos bezártságot. Ez így ment, egy évig toleráns próbáltam lenni de elegem lett belőle, mert megbízhatatlan volt.

A következő egy pulis lány volt, a lánnyal nem volt semmi zűr, csak a kutyája ugatott egész álló nap mert előtte lakásban laktak és a kerthez nem tudott mindjárt hozzászokni a kutya. Két szomszéd is szólt, ha nem csinálok valamit akkor feljelentenek az Önkormányzatnál.

Szóltam a csajnak ha elmegy dolgozni hagyja nyitva a bejárati ajtót, hogy a kutya be tudjon menni. Utána már nem ugatott a kutya.

2013. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Hm, hát szép. :S Én megértem mind a két felet egyébként, csak az a bajom, hogy mindig rossz tulajokat fogunk ki.

Volt olyan, aki hetente többször is beállított váratlanul és olyanokat talált ki, hogy párom hajszálfúróval megfúrta a gázórát, ami ezért forgott lassan... holott az óra már jó sok éve nem volt cserélve és az volt a baj. (ha jól emlékszem) Ja, mikor onnan elköltöztünk, vissza se kaptuk a kauciót, pedig visszajárt volna.

Olyan is volt már, hogy a leendő tulaj örült annak, hogy van kutyánk, egészen addig, amíg meg nem tudta, hogy törpe schnauzer. Nagyon magamra veszem ha diszkriminálják a kutyámat vagy csak lenézik, elítélik, satöbbi. A napokban tettem egy hasonlatot erre páromnak: sokszor úgy érzem magam, mintha a 60-70es évek Amerikájában élnék, mint néger. :D


Az a baj, hogy sok a szemét ember, és valaki minél többel találkozik, annál inkább általánosít és tart ettől-attól. De ennek a levét meg az issza meg, aki tényleg tisztességes, jó szándékú ember. Pénz kéne jó sok, és gond megoldva! :D :)

2013. nov. 15. 14:38
 35/37 anonim ***** válasza:
Nekem is annyi rossz tapasztalatom van albérlőkkel egyébként, hogy azért megértem, ha valaki nem akarja kiadni kutyásnak a lakását. Mivel 5 kutyám van, alapból ide nem jöhetett volna még plusz kutya, pedig imádom őket. A kutyátlan albérlőim mind kikészítettek rövid idő alatt. A nappalit adtam ki egy fiatal párnak. A fürdő, konyha közös volt. Nem is lett volna gond, ha a csaj nem fülhallgatóval a fülén mászkál egész nap. Mindent elkövetett, hogy levegőnek nézzen. Ha hozzászóltam, olyan ingerülten válaszolt, egy idő után inkább messze elkerültem a konyhát, ha ő is felbukkant benne. A párja jófej srác volt, vele nem lett volna gondom. Mondjuk az is fura volt, ahogy beköltöztek. Elfelejtették közölni, hogy se a megbeszélt havibért, se a kauciót nem tudják kifizetni azonnal. 1 hét után nagy feszengve mégiscsak rákérdeztem, hogy mégis mikor óhajtanak fizetni? Kiderült, hogy csak hetek múlva tudnak. Na, ezen már rögtön kiakadtam. Úgy tűnik, azt gondolták, ez az információ nem rám tartozik és kész tények elé állítottak, miután beköltöztek. Ma már persze át se adnám a kulcsot fizetés nélkül, de akkor még olyan kis naív voltam. Nagyon olcsón adtam ki a szobát, tényleg fillérekért, abszolút nem meggazdagodni akartam belőle, csak a rezsit egyedül nem győztem. Vegyestüzelésű kazán volt, az elején tisztáztam, hogy be kell gyújtani télen, azt mondták nem gond, családjukban is van...De amikor tél lett, beszereztek egy elektromos fűtőventillátort, és lusták voltak begyújtani, ha mi nem voltunk otthon és begyújtás helyett inkább a villannyal fűtöttek egész nap. Szóltam nekik, hogy a havi díj, amit kiszámoltam, nem villanyfűtésre lett kiszámolva. Továbbra is használták a ventillátort. Ezután elkezdtem vezetni az óraállást és megmutattam nekik, ha így folytatják, a havi díjon felül, amiben megegyeztünk, az áramszámlába mennyit fogok kérni. Erre összecsomagoltak és köszönés nélkül elmentek. A falamba szögeket vertek, így oldották meg a redőnyt az ablak fölé. Másik albérlőm a kandalló üvegét verte be véletlenül és még neki állt feljebb, amikor megtéríttettem vele. Harmadik egy hét után meggondolta magát, és vissza akarta kérni a lakbért, mert kiderült, hogy már csak 1 hónapig lesz állása. Úgyhogy nagyon meguntam ezt a sok bal....faszt, soha többé nem bízom a lakásom idegenekre. Gyerekesnek azért nem adnám ki, mert a törvény annyira védi a gyereket, hogy a saját házamból nem tehetném ki őket, még akkor se, ha százezres villanyszámlákat csinálnának nekem és nem fizetnék ki. Kutyásat meg azért nem, mert 3 ilyen rossz tapasztalat után megszakadna a szívem a kutyáért, ha ki kéne raknom a gazdájával együtt. Vannak másfajta albérlők is, a férjem is lakott albérletben 5 évig, de neki és nekünk természetes volt, hogy minden hónapban fizeti az albérleti díjat és hogy amikor elköltözött, felajánlotta, hogy kifesti a szobát és kitakarítottunk magunk után. De nekem nem volt szerencsém az albérlőkkel. Valószínű az is baj, hogy mindig nagyon olcsón, nagyon csóró embereknek adtam ki. Ha drágábban hirdetem, talán nehezebben jön bárki is, de az talán megbízhatóbb lett volna.
2013. nov. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 smekker válasza:
Sziasztok!Mi sajnos megjártuk a kutyussal az albérlet nézést mert szinte mindenhol verte a víz a tulajokat amikor meghallották hogy van egy kistestű kutyánk!Aztán a sokadik próbálkozás és határidő miatt taktikát váltottunk és csak a személyes találkozásnál közöltük a tényt de hiába a jó fej tulaj ha a társasházban olyan birka nyomorult népség lakik akik az alapító okiratban kikötötték NEM lehet semmilyen háziállat!Erről az a véleményem hogy egy jól nevelt kiskutyánál egy elkényeztetett gyerek nagyobb kárt tud tenni az ingatlanban!Fájó szívvel de meg kellett válnunk a 8 éves kedvencünktől és egyenlőre nem tudjuk hogyan fogja viselni a hiányunkat...erről tud valaki valamit írni?
2014. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Szerintem aki kutyával menne albérletbe, kertes házat ne válasszon! Nemcsak a ház mehet tönkre, hanem a kert is mert lehet nem figyel mindenki az ebjére eleget. Szóval lehet fogást találni a bérlők hozzáállásán is.
2016. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!