Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan, hogy egy...

Volt már olyan, hogy egy fajtában csalódtatok?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért is jutott eszembe, mert sok tenyésztő, kutyatartó azzal jön, hogy "ha x fajtát választasz, soha többet nem akarsz majd mást."

Szerintem ez nem biztos, hogy így van!


2013. nov. 13. 15:31
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezzel nem mondtál újat :)

A labik már csak ilyenek, a betörőt is körbenyalnák :)

2013. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Én csalódtam pozitívan is, és negatívan is a választott fajtámban (ill. a fajtán belül azon két egyed alapján, akikkel együtt élek). Utóbbit kiheverem, előbbit méltányolom. :)
2013. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Utolsó és milyen fajta/miben csalódtál?
2013. nov. 13. 20:07
 14/47 Hovarju ***** válasza:

Én még nem csalódtam egyetlen fajtában sem. Nekem azért nem lett ugyanabból a fajtából újabb kutyám, mert úgy sem lesz olyan, mint az volt.

Elsőnek egy ordas német juhász szukám volt, aztán egy malamut kanom, és most jelenleg egy labrador keverék szukám van.

Szándékosan választottam teljesen más fajtát, hogy ne az előző kutyát keressem az újban.


De ismerek olyan embert, aki "letette a voksát" egy adott fajta mellett és hosszú ideig csak rövidszőrű magyar vizslája volt és mindegyik kutyát Rozsdásnak hívta.

2013. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Hovarju és a malamut kannal milyen tapasztalataid vannak? Tényleg csak a családot fogadja el? És a gyerekekkel milyen viszonya van?
2013. nov. 13. 20:56
 16/47 anonim ***** válasza:
Ha valaki utána néz a fajta tulajdonságainak, megismer sok olyan kutyát, alaposan tájékozódik, felkészül rá, a fajta negatív tulajdonságaira is esetleg, és ő választ kutyát, kevés az esély a csalódásra. Nekem borderem van, régóta ismerem a fajtát, jól felkészültem, túlzottan is, arra készültem, hogy lebontja majd a házat, és egy percig sem hagy nyugodni. Kellemesen csalódtam. Tud nyugton is lenni, fogváltás ellenére nem rág meg semmit, csak ami az övé, nagyon aktív, de nem őrjöng. Ha tudod mire készülj, úgy bánsz a fajtával ahogy kell, amire szükségecva, akk or nem csalódsz.
2013. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egyikben sem csalódtam, max kellemesen. Tudom melyik fajtákkal nem vagyok kompatibilis, azokat nem választanám magamnak. Amúgy, kérdező, vigyázz, mert a malamut ugyan úgy nem fog őrizni, mint a labi. Amúgy a labrador kifejezetten olyan fajta, amivel nem vagyok kompatibilis. Ezért nem választanám. Jelenleg van egy németjuhász keverékem, egy border keverékem, és egy rotim.
2013. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Igen. Az amerikai bulldogban csalódtam. Nem tudom elmondani a pontos okát, de lényegében mindent, tényleg mindent megtettünk, mégis olyan makacs és kezelhetetlen volt, amilyennel még nem találkoztam.


Ismerek egyébként egy goldent, aki nem vágja hanyatt magát senkinek, sőt. Kutyasuliba vitték kiskora óta, és elmondhatom, a legokosabb kutya akit ismerek. Ennek ellenére nem tetszik, soha nem választanám a fajtát, de mégis lenyűgöz az esze, és a gazdája tisztelete.

2013. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
33%
akkor a saját elvárásaidban csalódtál inkább
2013. nov. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt a labradoros dolgot nem értem: a labi, golden Pozitív tulajdonsága számomra, hogy emberbarát. Ez minden leírásban szerepel. Soha nem értettem, hogy egy barátságos kutyát miért akar valaki bizalmatlanná tenni. Ráadásul, ha szereti a hasát, akkor annak nagy előnye, hogy baromi könnyen tudod jutalomfalattal tanítani, motíválni. Szóval az én szemszögemből van egy barátságos, nem agresszív, könnyen motíválható kutyád - álomkutya...
2013. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!