Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan, hogy egy...

Volt már olyan, hogy egy fajtában csalódtatok?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért is jutott eszembe, mert sok tenyésztő, kutyatartó azzal jön, hogy "ha x fajtát választasz, soha többet nem akarsz majd mást."

Szerintem ez nem biztos, hogy így van!


2013. nov. 13. 15:31
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Nem nem, én nem azt mondtam, hogy legyen barátságtalan! Hanem azért ne dőljön hanyatt mindenkinek, aki hozzászól! Lehet, hogy ő kicsit már a túlzás kategória volt a fajtán belül. Akárki hozzászólt, már borult fel! Hát nem kelj fel jancsit vettem, hanem kutyát. És számomra ez már nem volt pozitív! Dehát nem vagyunk egyformák. Ja, a malamut tudom, hogy nem őrzővédő. De nem is fog hanyatt csúszva az emberek lábai előtt heverészni.
2013. nov. 14. 15:45
 22/47 anonim ***** válasza:
Utolsó, barátságos kutyát valóban nem kell barátságtalanná tenni. Ugyanakkor az teljesen természetes, hogy nem mindenki akar alapból barátságos kutyát. Van akinek egy labrador "rémálom" kutya, mert rosszul lenne attól, hogy elmegy az első kedves idegennel. De amúgy én sem értem, hogy miért ér ez valakit meglepetésként mikor köztudott, hogy ilyen a karaktere.
2013. nov. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

11.59


Nem, a fajtában csalódtam okoska. Tudtam mire vállalkozom, amikor egy 3 éves cigánytelepről mentett "sufnituning" kutyát hazahoztam.


Ezért nem szeretek itt válaszolgatni egyébként, mert úgyis jön egy idióta, aki mindig, mindent jobban tud, anélkül, hogy ismerné a körülményeket.

2013. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Na igen! Még olyan kérdéskörből is képesek vitát szítani, amiben abszolút semmi olyan nem volt. Ezt nem erről a kérdésről írom... de volt már olyan.
2013. nov. 14. 19:51
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

12-es válaszoló vagyok. Kérdező, megkérdezted tőlem, melyik fajtára írtam, hogy csalódtam benne + és - módon is. Nos, ez a fajta a mudi.

A - csalódás oka az volt, hogy bedőltem az ilyen hülyeségeknek, mint hogy "ha nem találod a mudidat, akkor mögötted van", "a mudit nem kell tudni behívni" stb. Ez nem igaz: a mudi egy munkakutya, erős ösztönökkel. Ha ezeket nem tudja kiélni, akkor megy vadászni, megy terelni, megy védeni. Igaz, hogy nagyon-nagyon figyel a gazdára, ezért alapjáraton csak ciccegni kell neki, és már mellettem is van, de ha már kilőtt vmi után, akkor nehezen áll le. Ami még csalódást jelentett, az az, hogy az én kutyáim az ovi meg a rendszeres, napi szintű kutyázás ellenére is mimózák és nem igazán kommunikálnak más kutyákkal (az egyik konkrétan csak terelni akarja őket, a másikat meg mindig meg akarják harapni, mert furcsán kommunikál). Szóval tulajdonképpen a - csalódás egyik fele a saját hülyeségem miatt lett, a másikon meg már túltettem magam, és igyekszem a legjobbat kihozni belőle.

A + csalódás röviden:

1. Tudtam, hogy a mudi okos kutya. De azt sose hittem volna, hogy ennyire. :D

2. Egyáltalán nem volt gond az otthoni ugatással, mert nem volt.

Kb ennyi.

2013. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Az egyik fekete, a másik cifra?
2013. nov. 14. 22:33
 27/47 anonim ***** válasza:
Nyem. :D
2013. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Hovarju ***** válasza:

A malamut kannal azt hiszem nagy szerencsém volt. Nagyon jó viselkedésű kutya volt. a 305. malamut volt, akit Magyarországon törzskönyveztek. Szerette a gyerekeket,(az idegen, mert saját nem volt) rengeteget kirándultunk vele a budai hegyekben.

Csecsemő koru gyerekkel nem hagytam volna kettesben, (de semmilyen más fajtájú kutyát sem), de az a gyerek, aki már a saját lábán lépett azt imádta.


Nem kereste a verekedést sem más kanokkal, de amelyik egyszer megtámadta, azt megjegyezte magának és arra már morgott ha meglátta.


A szuka kutyáknak bármit megengedett és a spánieltől kisebb méretű kutyát akkor sem bántott,ha az kan volt.


A kicsi szőrös állatokat legszívesebben kicsomagolta volna a bundájából (ezt persze nem engedtem). Ha futó macskát látott azt megkergette, de ha a macska csak feküdt valahol és nem mozdult, akkor nem foglalkozott vele.

2013. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

25-ös!

Az én kutyám ugyanilyen, csak más terelőfajtákkal tud együtt játszani, bár néha talál olyan kutyát, akivel kergetőznek. Egyszerűen terelni akar meg teljes testtel játszani. Ja és ő se annyira kutyakompatibilis.

(Nem érdekli a többi kutya sokszor, de egyáltalán nem kötekedő.)

Nálunk a csörgős palack működik a vadászatra, bár nem igazán vadászik. Kb egyszer kellett használnom a kacsákra, és akkor is csak érdeklődött.

Én először csalódtam emiatt a fajtában, azután abban, hogy mennyire nem bújós, de utólag kiderült, hogy ez náluk általános... Ennek ellenére pont olyan kutya, akire szükségem volt. Mindig ott van velem, mindent tudunk együtt csinálni.

2013. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
A mudi nem bújós??? Az én kutyáim már akkor hátra vágják magukat, ha beroggyantom a térdem, és csak azért nem próbál mind a három az ölembe ülni egyszerre mert jólneveltek. Vadászni, kéretlenül terelni soha az életben eszükbe sem jutott (VAN ösztönpróbájuk). Az pedig 100%-osan bevált, hogy "ha nem látod a mudid akkor mögötted van" és hogy nem kell szenvedni a behívással. Séta közben ötpercenként visszaszaladnak hozzám, csak hogy imádattal bámuljanak, ha bármilyen akadály kerül közénk, pl felmásznak egy dombra ásni, percenként kidugják a fejüket, hogy lássák hol vagyok. A többi kutyával kicsit barátságtalanok, de ez nem azért van mert mudik, hanem mert nálunk ha egy kutya az utcán szembe jön akkor 99%, hogy támadni fog. Nem szeretik ha hirtelen rájukmászik egy idegen kutya. De ha rájuk szólok és rendesen közeledik a másik, akkor azonnal megy a játék, bármilyen kutyával, bár az igaz, hogy a mudikkal jobban elvannak, meg a többi fajta amúgyis nehezen tart lépést.
2013. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!