Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan, hogy egy...

Volt már olyan, hogy egy fajtában csalódtatok?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért is jutott eszembe, mert sok tenyésztő, kutyatartó azzal jön, hogy "ha x fajtát választasz, soha többet nem akarsz majd mást."

Szerintem ez nem biztos, hogy így van!


2013. nov. 13. 15:31
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem mondtam, h mudim van. :)
2013. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
A válaszom nagy része a 25-ösnek szólt.
2013. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Akkor reagálok. :)

A behívás nem egyenlő azzal, hogy a kutya magától figyel rád, és időnként visszarohan hozzád. Az enyémek kb 10-20 másodpercenként visszarohangálnak. De ha valamire rákattannak, akkor se látnak, se hallanak. Ettől függetlenül fél percen belül visszajönnek, de nem akkor, amikor én mondom nekik, mert a lendület viszi őket ezerrel.


A mudinál sokkal homogénebb fajtáknál sincs olyan, hogy az egyedek egyformák lennének. Amelyik kutyának erősebbek az ösztönei, azzal nehezebb együtt élni a hétköznapokban. Van félősebb mudi, nyugis mudi, izgága mudi. S én bizony láttam már olyan mudit is, aki magasról leszrta a gazdáját, viszont ragyogóan eljátszott az összes többi kutyával.

2013. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
Az, hogy figyel rám, meg hogy könnyű visszahívni két különböző dologként említettem. Ki mondta, hogy visszahívni nem tudom őket? Az én kutyáim (3) akkor is visszajönnek ha megindultak, bár eleve nem indulnak meg általában, mert nem szabad vagy mert nem is akarnak. De persze néha vannak kritikus dolgok, de mint mondom, akkor is visszajönnek. Szerintem ez nem annyira a fajtától függ, hanem inkább a gazdától. Nálam nincs olyan, hogy nem az történik amit én szeretnék. És ezt a kutyák is tudják. Számomra ilyen egyszerű az irányítás kérdése.
2013. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Amúgy nem kötekedni akarok, csak érdekességként írom, hogy különbségek vannak a fajtán belül, pedig alapvetően ugyanazokat a vonásokat vélem felismerni mindkettőnk leírásában, mégis mások lettek a kutyáink, és te csalódtál bizonyos dolgokban ahogy írod, de én például tökéletesnek érzem a fajtát a magam számára. Meg hogy szerintem a gazdáknak sokkal nagyobb szerepe van a kutya alakításában, mint amennyit beletesznek. Inkább azt mondják, hogy hát "ez van, nem tudok mit tenni, mert xy fajtára ez jellemző".
2013. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Egyetértünk. :)
2013. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
Milyen igaz! Mai eset a menhelyen: szerintem tökéletes, megbízható 10 éves németjuhász. Jön a leendő kedves gazdijelölt, és a közös séta után kijelenti, hogy neveletlen a kutya, mert 1, nem pontosan láb mellett sétál, hanem 20 centivel előrébb. Amikor áll, nem tökéletes kiállítási pózban áll, hanem kicsit slamposan. Ja, és amikor ül, forgatja a fejét, ha érdekes dolgot lát... Majdnem mondtam neki, hogy mutatok én neveletlen kutyát, akire még a pórázt sem fogja tudni felcsatolni, annyira ugrál-pörög, stb. Szóval igencsak emberfüggő is, hogy kinek mi a neveletlen vagy nem megfelelő viselkedés...
2013. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
utolsó: el se vitte ez a hülye a kutyát?
2013. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha már mudi: teljesen igaz, hogy ezek munkakutyák, erős ösztönökkel, emellett sok egyed, főleg a kanok, nagyon dominánsak lehetnek. Szerintem általánosságban nem kezdőknek való fajta, mondom ezt a második mudi után, tudva, hogy a harmadik is az lesz. Sajnos ezeket elfelejtik említeni a fajtaleírásokban. Ettől függetlenül nem érzem csalódásnak a dolgot, csak nem olyan egyszerű a helyzet, amilyenre számítottam.
2013. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

38-as: nem. Mert túl

Sokat kellett volna még tréningezni szerinte...

2013. nov. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!