Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan, hogy egy...

Volt már olyan, hogy egy fajtában csalódtatok?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azért is jutott eszembe, mert sok tenyésztő, kutyatartó azzal jön, hogy "ha x fajtát választasz, soha többet nem akarsz majd mást."

Szerintem ez nem biztos, hogy így van!


2013. nov. 13. 15:31
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

39-es, jól megfogalmaztad, amit én is szerettem volna, csak nem annyira sikerült. :) Nekem az okozta a csalódás velejét, hogy könnyebbre számítottam a leírások és a tenyésztők alapján. Nekem ezek első kutyák, és kettejük közül az, aki elsőként jött, sokkalta nehezebb eset, mint a másik. Szerintem sem teljesen kezdőknek valók.

Ráadásul, mivel nagyon érzékeny kutyák, egy csomó erélyesebb (s igen elterjedt) módszer (a böködéstől a palackdobáláson át egészen a tükrös üvöltözésig) többet ártott, mint használt. Teljesen kezdőként alap volt, hogy kutyasuliba járunk, de nem gondoltam, hogy kb végigjárom az összes kutyaiskolát a környéken. Talán most végre sikerült valami nekünk való módszert találnunk. :)

2013. nov. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
41-es: én egyszer voltam egy olyan iskolában, ahol az általad felsorolt módszereket alkalmazták volna. első alkalommal elmentem, aztán soha többet. képtelen lennék ilyen módon kutyázni, ezért nem is választanék soha olyan kutyát, akinél csak ezek a módszerek működnek.
2013. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Hát akkor nekem baromira szerencésm volt vagy nem tudom, de nekem az első saját kutyám is mudi volt, 10 éves voltam, nem tudtam róla semmit, csak hogy ritka magyar fajta, nem jártam vele kutyaiskolába, azóta sem tervezem, csak ha versenyezni kezdek, de az tuti, hogy egyik divatos módszert sem fogom követni, és nagyon könnyűnek éreztem a dolgot. :D Najó, talán annyit csaltam, hogy én állatok között nőttem fel és volt pár kiképzett kutyánk de nekem abba semmi beleszólásom sem volt, csak nézhettem őket, ráadásul totál más kaliber (roti stb). Persze volt amikor kiborultam miattuk, de utólag mindig rájöttem, hogy én akarok hülyeséget, nem a kutyával van a baj, és megtanultam elengedni. :)
2013. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Amúgy 3 kutyámból 2 nekem sem bírja az erőszakos módszereket, és sok helyen néztek már hülyének pont azért mert azokat akarták ráerőltetni ami azokra a tipikus fajtákra igaz, és amikor nem működött, akkor az én kutyáim írták le, pedig csak annyi, hogy másmilyen fajta.
2013. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Akkor neked tényleg szerencséd volt, vagy nagyon tehetséges vagy. Én is tudok olyan mudiról, aki hat évig ki sem tehette a lábát a kertből, de amikor elkezdték sétáltatni, tökéletesen viselkedett. De két saját mudi és sok terelőverseny, kiállítás és egyéb mudis rendezvény meglátogatása és rengeteg mudissal való beszélgetés után az a tapasztalatom, hogy amit leírtam, az igaz. Különösen a kanokkal vannak problémák, mert nagyon dominánsak tudnak lenni, viszont baromi érzékenyek. Egy példa: nálunk a kutyák nem mehetnek a konyhába. Az első kutyámnál úgy tűnt, hogy leszoktattuk sikeresen, de másfél éves kora körül gyanítani kezdtem, hogy titokban bejárkál. Aztán egyszer rajtakaptam, leszidtam. Egy darabig úgy tűnt, minden oké, aztán megint sikerült rajtakapnom. Ezt már nem hagyhattam annyiban, elkezdtem vele nagyon durván üvöltözni. Semmi más nem történt, nem ütöttem meg stb. csak kiabáltam vele. Annnyira megijedt, hogy sokáig még abban a szobában is, amiből a konyha nyílik csak laposkúszásban mert közlekedni. Most, hat évesen látom azt, hogy nem fél azon a környéken. Fogalmam sem volt, hogy ilyen hatással leszek rá. Amúgy két éves koráig nem volt megbízhatóan behívható, kutyákkal szemben agresszív volt és egyéb bajok is voltak, pedig mindent elolvastam a kutyákról meg általában a mudikról, amit lehetett és négy hónapos kora óta jártunk suliba.
2013. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Nos, akkor úgy látszik még a 3. mudim után is kitart a szerencsém. xD Talán azért is, mert nálam nagyon gyorsan lekopott minden egyes dolog ami egy kicsit is felesleges, és nem a leggyorsabb, legegyszerűbb eredményt hozza. Pl én feleslegesnek tartom, hogy xy szobából kitiltsam őket. Vagy beengedem, vagy úgy csinálom, hogy ne férjen oda. Én egyedül lakok, semmi emberi segítségem nincs a kutyanevelésben, szóval ha én nem vagyok ott, akkor senki nem tudja megerősíteni a kutyában az ilyen szabályokat, ami muszáj lenne amíg meg nem tanulja. Így én a legtöbb ilyen dologról lemondtam. A behívással viszont sosem volt gondunk, nálunk minden póráz vadiúj állapotban van, mert szinte az első sétától anélkül megyünk. Az első kutyám én sem vittem 2 évig sétálni, mert fiatal voltam és a sarkon lakott egy falka akik mindenkit megtámadtak... Mégis tökéletesen viselkedett... :) A második kutyám az első sétáján megkergette egy felnőtt kan rottweiler... Amúgy sajnos tényleg nem ez az általános, de én nem úgy mondanám, hogy a mudik között, hanem a kutyások között. De valószínűleg én vagyok túl szigorú, mert a többieket sokszor irritálja, hogy fegyelmet tartok.
2013. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Valószínűleg neked természetes tekintélyed is van. Másrészt, ha jól tudom neked minden kutyád szuka, ráadásul egymás leszármazottai? A stílusod alapján asszem tudom, ki vagy. :) Mindenesetre a legtöbb mudival nagyon meggyűlik a baja az olyan gazdinak, aki az első két évben nem is viszi sétálni, tehát itt vastagon belejátszott a szerencse.

Amúgy én továbbra is fenntartom, hogy ez nem egy egyszerű fajta, elég sok mudist ismerek személyesen, ők is meséltek, meg láttam is sok mindent. Kiképzőkkel, agility-.és terelőversenyzőkkel, illetve tenyésztőkkel beszéltem a témáról, tehát nem a laikus ember véleménye, amit írok, hanem olyanoké, akik komoly eredményeket értek el a fajtával és akiknek adok a véleményére. De ismétlem, nem azt írom, hogy ez a fajta rossz, hanem csak annyit, hogy az átlag kezdőnek nem ajánlom, illetve olyannak se, aki kicsit is labilis idegzetű, ideges típus, vagy éppen tekintélye nincs, mert a mudi annyira érzékeny, hogy mindent megérez. De éppen a magas fokú érzékenysége okozza, hogy jó kezekben szinte telepatikus módon kommunikál a gazdájával.

2013. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!