Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lehetne, mit csinálnátok...

Ha lehetne, mit csinálnátok máshogy egy kutyamenhelyen, mint ahogy most működik?

Figyelt kérdés
Ha lehetőségetek lenne beleszólni a dolgokba, mi az, amit tapasztaltatok, de máshogy csinálnátok, és miért? Gondolok itt a kutyák elhelyezésére, etetésére, a foglalkozásra.
2013. nov. 13. 17:33
1 2 3
 11/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%

Álmom:

-Minden menhelyen a REX-ben lévő kennel rendszer kialakítása belső fűtött résszel.

-Naponta alapos mozgatás kifutóban és/vagy sétával, játékkal

-Kutyák tanítása

-Napi legalább 2-szeri takarítás és MINŐSÉGI kajával való etetés

-Állatorvosi ellátás 24 órában, ivartalanítás!!!

-Tájékoztatás az örökbefogadók részére, utólagos ELLENŐRZÉS!!!

-Kiképzők alkalmazása, viselkedés rehabilitáció akár ideiglenes befogadóknál

Ez mind-mind PÉÉÉÉÉNZ, ami itthon nincs :(


Így sokkal racionálisabb gazdálkodás: a nagyon beteg, többszörösen sérült, vagy évek óta a menhelyen lévő kutyákat fájó szívvel, de elaltattatnám...és a pénzből, amit így megspóroltam, a többi kutyának adnék lehetőséget...

2013. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ami szerintem sokat dobna az örökbefogadási kedven, és ingyen van:

Biztos van egy olyan fényképész, aki állatbarát. Megkérném, hogy egy szabadnapját áldozza fel, és lőjön pár képet minden kutyáról. Valamelyik menhelyen (azt hiszem külföldin) láttam, hogy olyan cukin voltak lefényképezve, hogy mindbe beleszerettem. Ezt még én is szívesen megcsinálnám, ha lenne egy jó kamerám, vagy kapnék egyet kölcsönbe.

A kutyákat is megfigyelném egyenként, és sokkal részletesebben írnék róluk. Engem amúgy nem zavar az e/1, szoktak vicces írások születni:)

2013. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Amúgy amin én sokszor még el szoktam gondolkodni, az az, hogy hány gondozóra hány kutya jut optimális helyzetben? Azaz vajon nem gáz-e, ha egy menhely túlvállalja a létszámot? Szerintem egy ember, még ha egész nap dolgozik is, olyan 20 kutyánál nem kellene, hogy többet bevállaljon.
2013. nov. 13. 22:37
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Optimális esetben igen. De még nem is ez a legnagyobb baj, nem a gondozók hiánya miatt nem tudják a következő kutyát befogadni, hanem mert nincs hely, vagy mert spec gondozást igényelne, amit épp egy másik kutya /kutyák kapnak meg.
2013. nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Részemről messzemenőleg a 4/14-essel értek egyet.


Őszinte leírások kellenek és nem "cooperfielddávidos" regény mellé, mert bizony aki ezeket az oldalakat nézi előbb, utóbb besokall és letiltja magát erről.


Az a cél ugye, hogy normális körülmények közé kerüljenek a kutyák, bár ezt nehéz nehéz nyomonkövetni, de sajnos valamiért elég sokszor előfordul, hogy odaadják boldog-bolgdogtalannak, aztán szívás van.


A segítségről: mint minden más segítő témában nálam, itt is az érvényesül: nem adok pénzt sehova - max a 63-as szoktam hívni NOÉ-mentőknél - mert sokan nyerészkednek mások nyomorán.

Magyarul: vidd el az adományod természetben oda és annak akinek valóban szánod.

2013. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A fiatalokat kellene valamilyen módon beszervezni a menhelyi életbe - akár kötelező jellegű, választható társadalmi munkával.


Az iskolákba is ellátogatnék sűrűbben, ismeretterjesztő előadásokat tartnék és igyekeznék "mindehol ott lenni", ahol nagyobb társadalmi, civil rendezvények vannak.

2013. nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A fényképezős dolgot felajánlottam egyszer egy macskás szervezetnek...ez volt kb fél éve..vagy több, azóta is várom hogy szóljanak hogy mennyek fényképezni. A menhelyen is vannak macskák, és őszintén szólva nm tudom hogy a kutyáknak vagy a macskáknak van rosszabb soruk.

És a többi állatról hol marad a gondoskodás?

2013. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ilyen erővel a vadállatokról, növényekről, tájakról, emberekről, épületekről, közutakról hol marad a gondoskodás? Optimális esetben minden téren van egy szervezet, ami az adott dologgal foglalkozik. Ha egy menhely kezd minden fajta állatot begyűjteni, és egyre több mindennel foglalkozni, baromi gyorsan elmenne minden forrása, és nem is értene az ott lakó állatok feléhez. Nem kell minden szervezetnek mindent csinálni, inkább legyen mindenre kevesebb, de jól felszerelt hellyel rendelkező, hozzáértő csapat. Az már a támogatók "bűne", hogy a macskásokról pl. hajlamosak elfeledkezni.

Amúgy a macskákkal azért is nehezebb, mert abból sokkal-sokkal több utcán élő van, mint kutyából, és lehetetlen az összeset befogni, többet és többször szülnek is. A köztudatban is elfogadottabbak a kóbor macskák sajnos, a nénik etetgetik őket néha, de ennyi.

2013. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a macskára a legtöbben úgy tekintenek mint fogyóeszköz, macskának gazdit találni nagyon nehéz,főleg olyat aki megfelelően is bánik vele. az ivartalanítás gy nagyon jó dolog, csak valamilyen szinten támogatni is kéne,mert akárki akármit mond, nem mindenki áll úgy hogy tudja finanszírozni. sokan önerőből látnak el nagyon sok állatot, csak azért, mert sajnálják őket, így befogadják, de a saját és az állatok etetésén kívül mást nem tudnak finanszírozni. Na meg persze van a dolognak másik fele is, aki nem akar semmit tenni, azzal nem lehet mit kezdeni. Nem az lenne a megoldás, hogy minden menhely foglalkozzon mindenféle állattal, hanem az, hogy több szervezet legyen, több foglalkozási körrel. Ehhez persze pénz és támogatás kell, mint mindig....mindkettőnek szűkében vagyunk.
2013. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
Macskás helyzet még rosszabb. Ellenőrizhetetlen a létszám, a gazda, minden...szaporodnak oltatlanul orrba-szájba :(
2013. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!