Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlanátok...

Milyen kutyust ajánlanátok társas házba?

Figyelt kérdés
Ezt úgy kell elképzelni, hogy 4 ház van egymás mellett, 4 házrész, azaz 4 család él itt:) Ugye van egy nagy placc, ami mkié. Félek, hogy olyan kutyust választok,aki kikaparja a szomszéd kertjét. A mi terünkön nincsen csak fű,meg pár fa,meg tuják. Az a baj, hogy nyitott, azaz a kutya hátul is kitudna szökni az utcára,mert a szomszéd és a mi garászunk között van egy 3 méteres széles betonplacc,ami ugye nincs bekerítésezve. Elöl nem lenne baj, mert a szomszédok csukják a kaput. Úgy gondoltam, hogy csinálunk neki egy ólat ugye ketreccel,éjszakára becsukom, h ne kóboroljon, de nem tarthatom mindíg megkötve. Átszokott ide hozzánk jönni ugye hátulról még egy kutyus, de ő ugye szelíd,vissza is megy. Szal olyan kutyára gondoltam,aki nem olyan csavargós vérű és nem kaparja ki a szomszéd virágoskerjét. A házban nem tarthatom, a párom ellenkezik. Fajtára lennék én kiváncsi. Bocsi ha hosszúra sikeredett. Még egy kérdés,ami most jutott eszembe. Rátudom nevelni, hogy a mi területünkön legyen igaz?
2009. nov. 18. 12:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Bármilyen fajta kutya rombol ha unatkozik, márpedig egy kisbaba mellett nem nagyon szokott idő jutni a kutyára (kivéve a rutinos kutyásoknál)
2009. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az előző házunknál 4 kutyám volt. 2 nagy és 2 kicsi. De ők édesanyámhoz kerültek. Közülük az egyikkel akármit csináltam, ő mindíg kapart..nemtudtam leszoktatni róla. Mint kiderült, ez benne volt a vérében. Nem minden kutya ilyen. Nagyon sok minden múlik a fajtáján a kuytusnak. A másik kutyám meg szökős volt. Szintén benne volt a vérében. Olyan volt a kutya fajtája. Azért nem a 2 kicsit hozom ide, vagyis közülük az egyiket,mert nem akarom őket elválasztani.
2009. nov. 18. 17:15
 13/20 anonim ***** válasza:

Én csak érdeklődnék, hogy a szomszédok akiknek van kutyája kinti vagy benti kutyák e??? ha egy kutyával foglalkoznak és levezetik az energiáit, nem kóborol, és nem ássa fel a virágos kertet, szóval én a helyedbe baba mellett meggondolnám, hogy ki is fog foglalkozni a kutyával,mert azt is nevelni kell! lassan szülsz és egy pici baba mellett szerintem megsinylené a kutya, pedig egy kölyök kutyával nagyon sokat kell foglalkozni.

[link] ezen az oldalon találsz fajtaismertetőket. amugy villanypásztorral rá tudod venni hogy a ti területeteken maradjon:(

2009. nov. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

a kutya nem csak felelősség, hanem a te esetedben még plusz gond is lessz .

ha a kertben tartod , körbe kell keríteni a kerted !!

azon belül kennelt kellene építeni .

akkor nem fogja széttúrni a szomszéd kertjét.

vagy , ráveszed a párod .és bent tartod a lakásban a kutyát .

persze az udvar használatával .

nem a kutya fajtája, hanem , a környezet,és a nevelés dönti el,hogyan fog viselkedni később !

2009. nov. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolut nem ideálisak a körülményeid a kutyatartásra:

- egy pasi aki nem engedi be a kutyád

- egy kerités nélküli közös kert

- mindjárt egy újszülött

A párod fog a kutyussal foglalkozni amikor az elözö kutyáját láncon tartotta? vagy te fogod mindennap többször sétáltatni, a hónod alatt az újszülött csecsemöddel?

Szerintem ne vállalj még kutyust ... várj még egy pár évet amikor a gyerek is tud már majd foglalkozni vele (nemcsak nyuzni).

2009. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én nem kölyökkutyát szerettem vna,hanem már 3-4 éves kutyust,de őket nehezebb betanítani..
2009. nov. 19. 13:10
 17/20 anonim ***** válasza:
3-4 éves kutyának akarod megtanitani pici baba mellett hogy ne lépjen át egy olyan vonalat ami csak a képzeletedben van meg??? hát grat.
2009. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Figyelj csak ide..Attól, hogy neked nem megy az ilyen, attól engem nem kell lenézni. Igen, ahol régen laktam a szüleimmel, érdekes módon ott is be lehetett tanítani egy ennyi idős kutyát, h ne lépjen át egy bizonyos vonalat. Egy kutya 2 éves gyerek agyi szinttel ér fel, hanem több. Szted egy 2-3 éves gyerek buta???
2009. nov. 20. 15:03
 19/20 anonim ***** válasza:
ne haragudj miss tökéletes!!! biztos nagyon értesz a kutyákhoz, nem akarok veled vitatkozni!
2009. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
amugy meg egy ujszülött mellett fingani nem lesz idöd, nemhogy kutyát képezgetni, és gondolom hogy a szomszédaid sem kinnt tartják a kutyákat hanem bennti kutyák akiket elvisznek sétálni meg ilyenek...
2009. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!