Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a témában miért csak...

Ebben a témában miért csak kioktató válaszokat lehet kapni?

Figyelt kérdés

Általában a kutyák témakörre vonatkozik, a többit nemigazán olvasom.

De itt, kis túlzással, de kizárólag csak olyan válaszokat lehet kapni,hogy rosszul csinálod a te hibád stb...tehát itt elvileg mindenkinek haptákba vágja a kutyája ha szól neki egyet.

Ennek ellenére én még ilyennel sosem találkoztam a valóságban, sőt volt,hogy egy rendőrkutya jött oda hetyegni a kutyámhoz, pedig a gazdája többször is rászólt, és nem hallgatott rá.

Pedig egy rendőrkutya volt...egy rendőrkutyánál melyik kutya lehetne fegyelmezettebb?

Nekem semmi bajom a kutyáimmal, nem bántanak se embert, se másik állatot és számomra ez a legfontosabb, még ha nem is csak ennyiből áll a "jó kutya", de itt mégis megtudtam,hogy nekem nem való a kutya.

Vagy egy másik példa: a szomszédom kutyája ül,fekszik,mindent csinál amit mondanak neki, barátságos, kedves, nem bánt senkit, de elkergeti a betörőt is ha kell.Be van tanítva, ennek ellenére egyszer ugyan, de előfordult,hogy a kapun kirontva rátámadt egy arra sétáló másik kutyára.Pedig erről a kutyáról nem csak a gazdája, de még én is elhittem,hogy tökéletesen "idomított"

Hát mégsem...de attól még jó kutya, viszont ami megtörtént az megtörtént


Vagy gyakran olvasni,hogy a kutya nem ember, nem lehet emberi tulajdonságokkal felruházni és azokat nem lehet elvárni tőle, de ugyanakkor mégis csak emberi tulajdonságokat várunk el tőle...(pl. hogy ne menjen oda egy idegen nőstényhez meghágni azt, pedig ez csak emberi tulajdonság, az összes állat szó nélkül megmássza a nőstényt, kivétel az ember.Akkor nem emberi tulajdonságot várunk el a kutyánktól azzal,hogy ne tegye? -persze értem én miért nem lehet, nehogy megmagyarázza valamelyik féleszű, csak szemléltetésként mondtam egy itt gyakran elhangzó ellentmondást)

A lényeg,hogy azt mondják, ne várjunk el tőlük emberre jellemző viselkedést, de mégis csak azt várjuk el tőlük.


De majd a különböző, sőt még az egy embertől származó válaszokban is lesz ellentmondás bőven, ezekre felhívom majd a figyelmet.


2013. nov. 16. 10:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert túl sok a buta ember/kérdező itt, és már sokszor unjuk azt, hogy szépen megfogalmazzunk dolgokat. Én legalábbis.
2013. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A sok "buta" kérdezőhöz csak annyit.... Ha valaki éppen fiatal, vagy eldugott kis faluban él és nem irodalmi nyelven kérdez, akkor már buta? Annak is örülni kellene, hogy sokszor olyanok kérdeznek, akiknek idáig teljesen más volt a környezetében a kutyatartási kultúráról az ismerete. De hallott, olvasott némi új dolgokat, hát idejön kérdezni. Vonatkozik ez némely orvosi kérdésre is akár. Ha kérdez és megfogadja a tanácsokat, már eggyel több ember tanult valamit. Főleg, ha valóban hasznos tanácsot kapott.
2013. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Mert ezek az "emberek"-nek nevezett maximalista kutyásoknak másfajta kommunikáció nem fér a kis fejükbe, csak az kb, ahogy a kutyájukkal kommunikálnak. Nyilván ezért is tartanak kutyát, mert rajtuk ki tudják élni a beteg perverzióikat. Mert emberileg nem sokat érnek. A kutyájukat sajnálom nagyon. És sajnos az ilyen okostóbiásokból van tele ez a kutyás oldal, én is hiányolom azokat, akik emberien állnak hozzá mindenhez, nem a begyökeresedett kutyakiképző keménycsávó szerepében akarnak tetszelegni.

Ezek lelki sérült emberek főképp, mint mondtam, szerencsétlen kutyájukon élik ki azt, amiket embereken a való életben szerencsére képtelenek. Vagy itt ugye.

2013. nov. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Vagy mert az ő meglátásuk szerint ha már kutyát szereztél magadnak, kötelességed rendőrkutyát nevelni belőle, ha tetszik, ha nem, a napod 99%-át vele tölteni, eljáratni kutyaiskolába, stb...

Ezek már mindentől a plafonon vannak, érthető okokból, mivel nem emberek között szocializálódnak. Lásd Sippara válaszait, kb olyan szinten kommunikál itt mindenkihez, mintha valami parlamenti politikus lenne.

Jó lenne nagyon, ha elhúznának ezek innen a fenébe, hogy akik tényleg szeretni akarják a kutyájukat, állatukat, azok normális közösségre találjanak itt.

Én is tettem fel már itt kérdést, de én is csak lekezelő, kioktató választ kaptam, nagyon bunkó, lekezelő, alpári stílusban.

2013. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 sippara ***** válasza:

"Mert ezek az "emberek"-nek nevezett maximalista kutyásoknak másfajta kommunikáció nem fér a kis fejükbe, csak az kb, ahogy a kutyájukkal kommunikálnak. Nyilván ezért is tartanak kutyát, mert rajtuk ki tudják élni a beteg perverzióikat."


1.A kutyámmal nem kommunikálok úgy, mint itt néhány kérdezővel (vagy ha már itt tartunk, néhány válaszolóval), mert egy fokkal intelligensebb, és általában elsőre, civilizált hangnemben is felfogja, amit mondok neki.


2. Hogy mi vagyunk betegek, vagy azok, akik ide írnak, miközben a kutyájuk három napja nem áll lábra/véreset vizel/remeg/több sebből vérzik, arról tudnánk vitatkozni, de most nem fogok :)


"Mert emberileg nem sokat érnek. A kutyájukat sajnálom nagyon."


Te viszont aztán talpig f.@.szagyerek vagy a hatvan százalékoddal, hogy névtelenül be mersz itt szólni olyanoknak, akik nyilvánvalóan többet tudnak nálad - abszolút respekt.


"Vagy mert az ő meglátásuk szerint ha már kutyát szereztél magadnak, kötelességed rendőrkutyát nevelni belőle, ha tetszik, ha nem, a napod 99%-át vele tölteni, eljáratni kutyaiskolába, stb..."


Nem. Ezzel szemben kötelességed - lenne - (még az állatvédelmi törvény szerint is) a "jó gazda gondosságával eljárni", mindenki testi épségének érdekében pedig szintén kötelességed lenne megfelelően nevelni a kutyát, hogy ne jelentsen veszélyt sem magára, sem a környezetére. Ez persze idő, energia és pénz, amit az emberek többsége nem szeret a kutyájába fektetni.


"Jó lenne nagyon, ha elhúznának ezek innen a fenébe, hogy akik tényleg szeretni akarják a kutyájukat, állatukat, azok normális közösségre találjanak itt."


Akik tényleg szeretik a kutyájukat, azok most is normális közösségre találnak. Nem tehetünk róla, hogy itt mindenki hülye, csak te vagy helikopter.


"Én is tettem fel már itt kérdést, de én is csak lekezelő, kioktató választ kaptam, nagyon bunkó, lekezelő, alpári stílusban."


Talán el kéne gondolkodni két spanyolviasz szarás között, hogy mennyi esélye van, hogy mindenki MÁS hülye :)

2013. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

én nem akarok beszállni ebbe a vitába, de ehhez az utolsó válaszhoz csak annyit, hogy nehogy már a százalékokkal jöjjünk

vitathatatlan tény, hogy ebben a kategóriában pontozgatják le a válaszolókat a legszívesebben

és nem azért, mert értelmetlen választ írtam vagy hülyeséget, hanem mert ellen mertem mondani a nagy állatvédőknek, akik onnantól kezdve tartalomra való tekintet nélkül pontozták le az összes válaszomat

kb 5 kérdéshez írásom után 20%-al le is rontották a statisztikám

és tényleg nem arról volt szó, hogy bunkó voltam, csak éppen nem tetszett nekik a válaszom

volt, hogy pl. azért lepontoztak a vegetáriánus barátaim, mert én úgy vélekedtem, hogy inkább húst ennék...

szóval csak ennyit akartam, hogy nehogy már a százalékokkal jöjjünk, mert kevés olyan témakör van itt GYK-n, ahol annyira pontozgatnak le embereket, mint itt

2013. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 sippara ***** válasza:
Az a helyzet (meg a tapasztalat), hogy akinek általában igaza van/jókat ír, annak bőven megvan a 70-80% - nézz meg akumit, vagy engem, nem egy olyan válaszunk van, ami pusztán a név miatt lett lepontozva, mégis állunk azért valahol; ezzel szemben kispalikee-nek nem is olyan rég lett elege, és vette le a nevét, érdekes módon azóta jópár százalékkal feljebb került, pedig nyilván ugyanaz az ember ír, ugyanazokkal a gondolatokkal.
2013. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

hát épp az a gond, hogy az igaza van és jókat ír között elég komoly különbség van, mert ugye a jó egy szubjektív dolog, az igazság pedig objektív (mondjuk az sem mindig)

és az is igaz, hogy mindig csak az egyik tábor pontozgatja le a másikat

én például még sosem pontoztam le senkit, pedig még személyesen is sértegettek

egyszerűen nem látom értelmét, nem tartom ezt egy fegyvernek amit használni lehet a másik ellen

ha kiírok egy kérdést, sosem nézem meg, hogy a válaszolóknak milyen a statisztikájuk

egyébként a hasznos válaszokat kéne pontozni, nem azt ami tetszik, mert a kettő között (mint már leírtam) óriási a különbség

aki lájkolgatni akar menjen facebookra...

2013. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha tényekről beszélünk, akkor a "jókat ír" és az "igaza van" ugyanazt jelenti. Itt pedig általában nem szoktak túlzottan magas röptű kérdések lenni, talán csak a "mi a véleményetek erről meg arról" kezdetű kérdéseket nem lenne szabad pontozni, hisz a magánvéleményt valóban csak "likeolni" lehet. Ellenben a többi választ lehet hasznosság alapján értékelni.

Szerintem is a százalékok mutatnak vmit, és én is 70%-nak lőném be a határt.

2013. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

igazad van, de mikor éljük már meg, hogy tényleg azt pontozzák, hogy mi a hasznos és mi nem?

meg hogy egyáltalán nem pontoznak magánvéleményeket?

2013. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!