Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mindíg nyugodtak vagytok,...

Ti mindíg nyugodtak vagytok, és jó gazdái vagytok a kutyátoknak? :D

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok.

Én elég sokat dolgozom,de van hogy kevesebbet alszom, vagy hanyagolom a házimunkát, hogy kivihessem a kutyámat.

Ilyenkor van hogy séta közben fél óra múlva veszem észre, hogy tiszta ideg, meg feszült vagyok, olyankor engedek ki.

Nem a kutya miatt vagyok feszült hanem a sok melótól, és hogy kevés a szabadidőm.

A kutyával ettől függetlenül következetesen bánok, megvan neki a kellő mozgás, új inger, szabad játék futkározás stb.

Csak nagyon az van szajkózva, hogy mindíg legyél buddha nyugodt, és nagyon emelkedett falkavezér, különben ártasz a kutyának. Mi a véleményetek erről?



#zugi
2013. nov. 19. 17:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát, én sem voltam mindig a nyugalom mintapéldája az elején :) De a kutya is sokat alakult, meg én is, így manapság már nagy az összhang. :)
2013. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én alapjában lobbanékony természetű vagyok. Mikor a kutyázást elkezdtem, a kutyáimra is kihatott rendesen de az évtizedek során már beidegződött nálam, hogy ne a kutyán vezessem le a feszültséget. Ha valakivel véletlen veszekszem akkor a kutya behúzza a fülét farkát azt hiszi, hogy vele veszekszem. Ilyenkor magamhoz hívom, megsimogatom és mondom neki,jól van, nincs semmi baj. Ekkor ő is megkönnyebbül és farkcsóválással nyugtázza, hogy a szar idegállapotom nem neki szól.
2013. nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Fenéket vagyok nyugodt. Alapból is temperamentumos, érzelmeim által vezérelt személy vagyok, sokszor azt veszem észre, hogy teljesen jó a kutya, csak én hülye teszem bele a feszkót. Pl. ideiglenes rotim rá van feszülve kutyákra, mert mindig ideges lettem, mikor egy kutya elment mellettünk, most már átvette a lelki állapotomat. Szóval nagyon fontosnak tartom, hogy tényleg nyugodt tudjon maradni az ember, mert ez a kulcs, de rohadt nehéz.

Tegnap igen 'jó kedvvel' ébredtem, a hiperérzékeny huskym megérezte, kapásból elment macskázni, nem tudtam letiltani. Elment, vettem egy nagy levegőt, odamentem a fához, amira felüldözte a szerencsétlen jószágot, odahívtam kedvesen, nyugodtan, jött. Nagyon- nagyon sokat számít.

2013. nov. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem a választ. Szóval most hetek munkája lesz, mire ezt a marhaságot kijavítom, és újra viszonylag stabilan tiltható lesz. Pedig nagyon jól haladtunk eddig.

Ja és a huskym annyira érzékeny, hogy ha barátommal akár halkan vitatkozunk, menekül ki a szobából. Úgyhogy mellette nagyon sokat tanulok a nyugodtságról. Remélem, pár év múlva még többet fejlődök.


-kispalikee-

2013. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!