Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hete vásároltam egy yorki...

Erika0807 kérdése:

2 hete vásároltam egy yorki kiskutyát. Tegnap elvittem az állatorvoshoz. Közölte velem, hogy a kutyus nem fajtiszta mert a nyakánál és az egyik lába végén van egy pici fehér folt. A foltoktól eltekintve lehet e fajtiszta a kutyusom?

Figyelt kérdés
Akitől vettem állítja, hogy fajtiszta és a kisállat könyvében is (amit vásárláskor kaptam mellé) yorkshire terrierként van feltüntetve.
2013. nov. 27. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
95%
előfordulhat fajtatiszta kiskutyánál is fehér volt, de ez yorkinál azt hiszem szinhibának számit, igy nem vonható tenyésztésbe. De amugy idővel el is nőheti. Teszel fel róla képet?
2013. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
95%
Azért ne ezzel nyugtatgasd magad, hogy jaj így fajtatisztának számít, mert nem. A fajtatisztaságot a törzskönyv igazolja, az oltási kiskönyvbe akár elefántot is beírhat a doki ha fizetnek neki érte. Törzskönyv híjján pedig nincs kizárva, hogy a yorkin kívül más fajta kutya is "besegített" a kutyád megszületésében, ez 100% biztos. Igen, így vettél egy "korcs" kutyát, egy olyat amilyet a menhelyeken ingyen próbálnak örökbefogadtatni. De ettől függetlenül még lehet ugyan úgy szeretni egy keveréket is mint egy fajtatisztát, nem? Ugyan olyan teljes értékű kutya, max kicsit betegesebb lesz, de gondolom ezért nem hagynád elpusztulni. Igen, pénzügyileg lehúztak, de ezzel már nem tudsz mit tenni, ez volt a tanulópénz hogy legközelebb vásárlás előtt kell utánaolvasni a dolgoknak, nem akkor amikor már gyanussá válnak.
2013. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:

Igen persze teszek fel róla képet, csak sajnos még ma regisztráltam és ha tudnál nekem segíteni abban, hogy hogy tudok képet feltenni azt nagyon megköszönném! Vagy elég az ha mondjuk a facebook-ról bemásolok egy linket?


Ezt a következő válaszolónak.

Nem nyugtatom magam csak nem zárom ki azt a lehetőséget, hogy mással is lehet magyarázni ezt kis bakit a kutyuson, mert akitől vettem az is ezzel érvelt.Igaz, hogy tegnap hideg zuhanyként érintett a hír mivel lehetséges, hogy én eddig egy nagyon nagy tévhitben éltem, elkönyveltem magamban, hogy jól tettem, hogy ettől a tenyésztőtől vásároltam. Mivel jó ismerősöm teljesen megbíztam benne és eddig kutya tenyész hírében csak jókat halottam róla így ez a húzása nekem nagyon rosszul esett. Vásárlás előtt nagyon sokat olvastam erről a témáról, hogy hogyan és kitől érdemes ilyen kutyusokat vásárolni és ez mégjobban bánt,hogy lehetséges hogy mégis csapdába estem. Abban meg igazad van, hogy ha meg mégis átvertek ezt a veszteséget felfogom tanuló pénznek, de a kutyusom nekem nem teher továbbra sem mert imádom még akkor is ha korcs. Számomra ő a tökéletes kutyus és ezt semmilyen tényező nem változtatja meg. :)

2013. nov. 27. 10:52
 14/70 anonim ***** válasza:
46%
yorkisoknál előfordul, hogy a "hibás" kölyköt nem törzskönyveztetik le, sőt én amikor anno vettem a yorkimat, olyan is volt, beszéltem a tenyésztővel, és ő mondta, hogy a külföldi kantulajdonos nem engedi, hogy Magyaroszágra törzskönyvvel értékesitse a kiskutyákat, csak külföldre. (nayg kennel, és nem szaporitók), igy én elálltam a vásárlástól, mert szerettem volna kiállitani, igy fontos lett volna a papir. Egyébként a www.képfeltöltés.hu -ra feltöltöd a képet, és alul van egy olyan, hogy közvetlen link a képhez, azt ha ide bemásolod, akkor látjuk.
2013. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm a segítséget! :)

Elvileg akkor itt lesznek a képek az első kettőn 6 hetes korában látható, a másikat pedig ma reggel készítettem róla. A foltok azok sajnos nemigazán látszanak de majd töltök fel olyat is amin látszik.


[link]

[link]

[link]


A fülecskéjét még nem igazán tudja állítani magától csak egy ideig, még ragasztgatni kell.

2013. nov. 27. 11:18
 16/70 anonim ***** válasza:
90%
ne haragudj, de ezek annyira rossz minőségű képek, hogy ez alapján még nj kölyöknek is elmenne. Csak annyi látszik, hogy fekete-cser színű.
2013. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Nem haragszom így nem jobb?

2013. nov. 27. 11:57
 18/70 anonim ***** válasza:
Mennyi idős ez a kutya? Milyen súlyú?
2013. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 Platypus ***** válasza:
72%

A leírásod alapján a te eseted még a szerencsésebbik fajta. Ha jól értem, a tenyésztő hivatalosan is az, rendelkezik kennelnévvel meg minden, épp csak nem törzskönyvezett le egy színhibás kölyköt. Ez igazából "csalás", eltitkolja, hogy a szülők örökítenek valamit, amit nem kéne, és így nem romlik le mások szemében a tenyészértékük. De ha amúgy rendelkeznek szűréssekkel, standard szerinti méretűek, akkor a te kutyádnak nem származik ebből konkrét hátránya. Kiállításra persze nem viheted, de ez legyen a legnagyobb baj.


Ellenben az ilyen kutyák léte teszi a köz számára elfogadhatóvá a csirkeólban szaporított yorki jellegű szerencsétlenek létét. Mert a piacon, csomagtartóból árult kutyára is rámondják, hogy természetesen jó tenyészetből van, meg a szülők törzskönyvesek, és 20.000 felárért a piciket is szívesen törzskönyvezik. Az egyszeri vásárló meg sehogyan sem tudja ezt megkülönböztetni a fenti esettől.

2013. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
96%

Mennyi idős a kutyus? Mert nekem méretben túl nagynak tűnik...

És elárulnád a híres neves kennel nevét ahonnan vetted? Mert hidd el sok szaporító hirdeti magát kennelként....

2013. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!