Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hete vásároltam egy yorki...

Erika0807 kérdése:

2 hete vásároltam egy yorki kiskutyát. Tegnap elvittem az állatorvoshoz. Közölte velem, hogy a kutyus nem fajtiszta mert a nyakánál és az egyik lába végén van egy pici fehér folt. A foltoktól eltekintve lehet e fajtiszta a kutyusom?

Figyelt kérdés
Akitől vettem állítja, hogy fajtiszta és a kisállat könyvében is (amit vásárláskor kaptam mellé) yorkshire terrierként van feltüntetve.
2013. nov. 27. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
90%
És szerinted mit tudsz tenni ha kiderül h nem yorki - arról sincs papírod h tőle vetted... :oP
2013. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, hatóság előtt lehet nem tudom bizonyítani, de szemtől szembe nem tudja letagadni, meg a közös ismerőseink is tudják... Mind1 rem nem kell elmennem eddig. Az árat nem írom ki mert elég kellemetlen belegondolnom is, hogy ilyen felelőtlenül szórom a pénzemet nem, hogy megosztani valakivel, am nem 10-20 ezer forintba került, hanem többe. Ne haragudj, de mint írtam eggyenlőre a tenyésztőről nem nyilatkozom, majd talán csak ha biztos leszek a dolgomban.
2013. nov. 27. 19:27
 53/70 anonim ***** válasza:
78%
Vna mini meg extramini? Valaki lőjön le, könyörgöm!!!!!!
2013. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 Akiteki ***** válasza:
83%

Majd a Drága Fővadász Úr lelő! :)


Már bocsi Kedves Kérdező, de szvsz nem az állatorvos tud keveset a fajtáról. Neki elsőre feltűnt, hogy fehér van benne, meg hogy túl nagy. Normális helyről vett kutyánál nem kell semmilyen testrészüket ragasztgatni vagy kötözgetni, az úgy áll, ahogy a standardben meg van írva.

Mini meg extramini csak a szaporítók agyszüleménye, azok a genetikai selejtek.

2013. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 Quadral ***** válasza:
93%

Kérdező! A 17. kommentedben a második képen a kutyus egy felnőtt férfi kézben van? Mert kép alapján (de a többin is )ez a kutyus egy 2 hónapos yorkinak nagyon nagy. Szerintem. A bátyámék yorkija, ami 5 évesen 3 kiló, az ekkora kb egy átlag férfi kézben.

Amúgy ettől függetlenül tündéri pofija van! Vigyázzatok rá, és leljétek benne örömötöket még nagyon sokáig! :)

2013. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
95%

Semmi csodálkoznivaló nincs azon hogy a mini és extramini kifejezésen csak nézett nagyokat az állatorvos, ugyanis ilyen fajta nem létezik. És bár ne várd azt el tőle hogy ránézésre ő megmondja hogy fajtatiszta-e vagy sem, de ezekből a jelekből 100% hogy nem fajtatiszta. Ahogy Akiteki is írta, meg ahogy én megnéztem a képeket hát a pofija mindenre emlékeztetett csak yorkshire terrierre nem.


De figyelj csak, tudok egy tuti megoldást: mi lenne ha fognád magad és a kutyusodat és elmennétek egy kiállításra ahol valóban fajtatiszta kutyák vannak. Akár meg is kérdezheted a tenyésztőket, ők azért csak jobban benne vannak.


Néhány IGAZI tenyésztő:

[link]

[link]

[link]

[link]



amúgy véletlenül nem Nagy István hívják akitől vetted és Tatabányai?

2013. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
A képeid jobban megnézve,nekem spániel-német juhász fejű-yorki mix.
2013. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 A kérdező kommentje:
Bocsi előre is, de ne haragudjatok a negatív kritikákra már nincs hangulatom válaszolni. Amúgy is az eredeti kérdéstől már kilóméterekre járunk. Én tettem fel képet mert arra kértek. Abból is értek ha valaki leírja, hogy szerinte korcs, nem kell a lehetséges variációkat is elém tárni! Várok még vele egy picit és majd látszik az, hogy yorki e vagy sem, ha meg nem abba is beletörődöm.
2013. nov. 27. 20:49
 59/70 anonim ***** válasza:
Kérdező:Itt senki sem mondta,hogy a kutyád korcs(rajtad kívül).Igen,valószínűleg nem fajtatiszta.De szerintem elbűvölő pofija van,és remélem,hogy belenyugszol,és így is nagyon fogod szeretni,mert ő nem tehet róla.Csak szeretetre vágyik.De ha nem vagy rá képes,akkor ajándékozd vagy add el olyannak,aki szeretetben felneveli.
2013. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
91%

sajnálom, ha korcsnak hívod a kutyádat :(

a képekről nekem az jön le, hogy keverék a kutyus, de ettől ugyanúgy szerethető

nekem is keverékem van, bőr őt direktbe választottuk :)

imádom, rengeteg szeretet tud adni, nagyon okos, és remek családtag

2013. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!