Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hete vásároltam egy yorki...

Erika0807 kérdése:

2 hete vásároltam egy yorki kiskutyát. Tegnap elvittem az állatorvoshoz. Közölte velem, hogy a kutyus nem fajtiszta mert a nyakánál és az egyik lába végén van egy pici fehér folt. A foltoktól eltekintve lehet e fajtiszta a kutyusom?

Figyelt kérdés
Akitől vettem állítja, hogy fajtiszta és a kisállat könyvében is (amit vásárláskor kaptam mellé) yorkshire terrierként van feltüntetve.
2013. nov. 27. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
nem jött át az utolsó két kép. az a lényeg hogy egészséges legyen és vidám! meg okos és játékos :)
2013. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 A kérdező kommentje:

Igen ez mind igaz rá! :) Nagyon okos és egészséges is. Egész nap úgy be van pörögve, de sajna még este is. :) Alvás helyett most már a kutyával játszom lassacskán egész este. :)


[link]

[link]

2013. nov. 27. 13:51
 33/70 anonim ***** válasza:
majd mutass róla képet ha nagyobb lesz!
2013. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 intense ***** válasza:
90%
Nagyon édes kis jószág, de sajnos én se sok yorkit látok benne, még a rossz minőségű képek ellenére is ezt mondom. Viszont tündéri, szóval ha már nálad van szeresd nagyon, de a válaszaidból ítélve ezzel nem is lesz gond! :) Annyi csak a kérdésem, hogy törzskönyvet nem kaptál hozzá, igaz? Mert akkor egész biztos nem yorki, és hivatalosan is maximum fajtajellegű keverék lehet.
2013. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
85%
tk ide vagy oda, ez a kutya úgy yorki, ahogyan én. Egyébként szép dolog, hogy nem akarsz rosszat a kedves ismerősödnek, csak van egy olyan mondás, hogy "vétkesek közt cinkos, aki néma" ne az ismerődödre legyél tekintettel, hanem azokra a szerencsétlen kutyákra, akiket agyon ellet a könnyű pénz reményében. A kutyusod meg mindegy milyen fajta, aranyos csak éppen ezer ugyanilyen kis utcai keverék várja a menhelyeken a megváltást...
2013. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
90%

hihetetlenül édes kutyus, de ez szerintem egyáltalán nem yorki :S

mindenesetre sok boldogságot kívánok a kutyuval :)

2013. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:
Nem nem kaptam hozzá törzskönyvet. Még annyit majd megpróbálok, hogy 2 hét múlva oltásra ahoz a dokihoz viszem el akitől az elsőt is kapta és megnézem mit mond rá, aztán ha bebizonyosodik a dolog elmegyek ahoz akitől vettem, hogy beolvassak neki személyesen is , mert nem is kevés pénzt adtam érte, simán kicsi pótlással törzskönyveset vehettem volna,mert arra sem sajnáltam volna, de lebeszélt, hogy minek adok ki több pénzt ha megbízható helyről és szerinte baráti áron kapok nála egy yorkit. A normál yorkik ebben az árban mozognak ahogy nézegettem szóval ez sem nagyon baráti ár volt érte, de így hogy keverék így meg a legnagyobb szemétség volt amit csak tehetett. Mindegy tanultam belőle.Ezek után körültekintőbb leszek ilyen téren.
2013. nov. 27. 14:54
 38/70 anonim ***** válasza:
93%
Megkérdezhetem mennyit fizettél érte? Ha már a"tenyésztőtől" nem óvsz meg minket :)
2013. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
90%

A yorkshire terriereknél a fehér színhiba, ennyi.

De nyilván nem törzskönyves, tehát innentől tökmindegy, hogy szerintünk fajtatiszta e vagy sem. Mert a válasz az, hogy hivatalosan NEM.

2013. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon helyes, és kérlek segíts te is ha máshol nem, legalább itt jobb belátásra bírni az elkövetkező gazdikat. Manapság a többség még mindig úgy gondolja, hogy a tk csak akkor érdekes, ha a kutyával kiállításra akar menni az ember. Pedig ez olyan, mint megvenni egy autót, vagy tv-t mindenféle papír nélkül. Valóban olcsóbb, de semmi garancia arra, hogy egy hónapnál tovább működő képes. A kutyáknál ugyanez a helyzet. Jó esetben kapsz egy fajtájára hasonlító, egészséges kutyát, de nagyobb a valószínűsége, hogy pár hónap után már a boxernek hosszú bundája nő, vagy a yorkiból lesz egy németjuhász. És az egészségügyi részéről még nem is beszéltünk, hogy mennyi beteges, gyenge idegrendszerű kiskutya van szaporítóktól.
2013. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!