Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hete vásároltam egy yorki...

Erika0807 kérdése:

2 hete vásároltam egy yorki kiskutyát. Tegnap elvittem az állatorvoshoz. Közölte velem, hogy a kutyus nem fajtiszta mert a nyakánál és az egyik lába végén van egy pici fehér folt. A foltoktól eltekintve lehet e fajtiszta a kutyusom?

Figyelt kérdés
Akitől vettem állítja, hogy fajtiszta és a kisállat könyvében is (amit vásárláskor kaptam mellé) yorkshire terrierként van feltüntetve.
2013. nov. 27. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
74%

Most néztem a képeket, olyan mint egy mini németjuhász keverék :/

Nem akarom tudni, hogy mennyiért vetted.

2013. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
49%
Először is a képeken nagynak látszik de ez nem jelent semmit elég csalókák szoktak lenni a képek! A sok okosnak: yorkiknál nagyon sokszor előfordul, hogy van pici fehér mellényük születésnél illetve a lábaknál is előfordulhat. Ezt ki kell nőnie különben hiba és általában ki is növik kb. 5-6 hónaposan már simán eltűnik a fehér! Másodszor még ha Tenyésztőtől is vette a kiskutyát 2-3 hónapja nincs Törzskönyvezés Magyarországon azért ezzel tisztában kell lenni, tehát simán lehet fajtatiszta a kiskutya csak a jelenlegi viszonyok nem engedik meg a Törzskönyvezést és mivel a szuka előbb lett fedeztetve minthogy megszűnt a Törzskönyvezés így simán lehet fajtatiszta !!!
2013. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
96%
előző vagyok, az Állatorvosnak az a dolga, hogy gyógyítson és nem a fajtameghatározás, sokaknak fogalmuk nincs milyen fajtát látnak!
2013. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ez adott még egy kis reményt.:)Egyébként felhívtam az állatorvost akinél elsőnek volt a kicsi és úgy, hogy megmondtam a tenyésztő nevét emlékezett rá és a tesóira is azt mondta, hogy szerinte yorki, ja és ugyan ezeket mondta amit te leírtál, hogy majd csak ha nő nagy korában fog látszani rajta hogy valódi vagy korcs e.
2013. nov. 27. 16:25
 45/70 anonim ***** válasza:
95%
Miért gondolják az emberek h az állatorvosok egyenesen küllembírók, kutyakiképzők és kinológiai zsenik? Ők a gyógyításhoz értenek, semmi máshoz.
2013. nov. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 Akiteki ***** válasza:
69%

Mesélek valamit, hogy az állatorvosok mennyire értenek a fajtákhoz. Nekik a gyógyítás a dolguk, a betegségek és nem a standard ismerete.

Néhány hónapja mentünk oltásra, és hallom, hogy az orvosunk mérgelődik, hogy lehet valaki ilyen trehány, hogy az oltási könyvbe az előző állatorvos beírta, hogy "yorki". Ilyen kutya nincs is, azt kellett volna írnia, hogy yorkshire terrier. Jön ki a gazdi a kutyával, rájuk nézek... Megnyugtattam az orvost, hogy bizony abba az oltási könyvbe igen jól van beírva a "yorki" meghatározás, mert ennek a kutyának van némi köze a yorkshirhez, de csak úgy anyai ágon valami távoli ősben. A színe nagyjából stimmelt, de egy kb. 10 kilós, rövid göndör szőrű kutya volt 2 évesen.

A képeket megnéztem, keresgéltem kölyökképeket. Az ember keze, ujjai támpont a méret saccolásánál. A husky babáim 3 hetesen kisebbek voltak, és ők akkor kb. 3 kilók.

2013. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
89%

A yorki felnőttkori súlya nem lehet több,mint 3 kg. Ha ő 2 hónaposan 1 kiló,akkor a nyakamat teszem rá,hogy több lesz,mint 3.

És törzskönyv nélkül semmiképp nem lehet fajtatiszta.


Amúgy ha jól értettem, 6 hetesen hozhattad el?

Mert akkor a kedves ismerősöd olyan messze áll a tenyésztő címtől,mint Makó Jeruzsálemtől.8 hetes kor előtt normális tenyésztő nem ad el kutyát,és bármilyen hibás legyen is a kutya,törzskönyvezteti,mivel neki az a dolga.


A lényeg,hogy szeresd és szerintem nyugodtan jelentsd fel azt a barmot.Gondolom számlát nem kaptál a vásárlásról :

2013. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:

Ez a történet az állatorvosnál tényleg elég komoly jelenet lehetett! :) Am akinél én voltam az is komoly volt így vissza gondolva. Meglátta a kutyámat kérdezi ez milyen fajta? Mondom yorki. Az meg erre, hogy nem lehet az mert van benne egy pici fehér folt, meg mert reggel vittek be egy yorkit és az kisebb volt mint az enyém. Erre mondom, hogy nem lehet az, hogy az enyém korosabb pár héttel az előzőtől, meg hogy elvileg van normál, mini, és extra mini yorki is és erre nézett mint borjú az új kapura.:) Fogalma nem volt, hogy miről beszélek. Aztán meg egy segédje nézi a fülét, hogy miért nem áll? Mondom mert még nem tudja magától sokáig állítani így még ragasztjuk neki... Meg most hirtelen egy csomó ilyen apróság jut eszembe ami árulkodó jel lehetett, hogy nem igazán ismerték ezt a fajtát.

Nem kaptam számlát a vásárláskor, de majd idővel ha nem leszek biztos abban, hogy yorki, (majd még úgy is utána járok a dolgoknak) biztosan nem fogom annyiban hagyni, hogy a tenyésztő hülyének nézett.

2013. nov. 27. 18:02
 49/70 anonim ***** válasza:
95%

Nem létezik mini és extra mini yorki. Fajtatiszta yorki egy méretben van,ami 2,-3 kg között mozog,de 3 kg fölé nem mehet.Minden ettől eltérő méretű kutya,fajtajellegű keverék.


Amúgy ez a mini és extra mini dolog,a szaporítóktól jön,mert azoknál született rengeteg degenerált kölyök,akár 1-1,5 kilós kutyák is (felnőttként) és valamit ki kellett találniuk,hogy eladják.

Azok agyon nyomorított,99%-ban beteges,rövid életű szerencsétlen kutyák.Sajnos 4-5 évet,ha élnek...kész csoda,ha annál tovább húzzák.És egy vagyon hagy az ember,az állatorvosnál.

2013. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
Mennyiért vetted, és honnan?
2013. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!