Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám mi a teendő?

Megharapott a kutyám mi a teendő?

Figyelt kérdés
üdv most 1 jó órája kiharapott az ujjamból egy kisebb "darabot" a kiskutyám(husky). Hogy miért? Felkapott egy szivacsot elrohant vele, kiakartam venni a szájából majd megharapott erősen. Ezután megfogtam a szőrétől-bőrétől fogva , és felemeltem és rászóltam . Anya azt mondta nyomjam le a földre ha bántani akar, vagy valami rosszat tesz, rá már hallgat. Anya szereti nem az a gond csak ő "szigorúan" fogja?Én nem akarom bántani mert engem sokat vertek és tudom ,hogy rossz érzés mit tegyek? Sokat foglalkozok vele . Velem alszik egy szobába. Nagyon szeretem!! Mit tegyek ,hogy leszoktassam a gazdija bántalmazásárol? Bunkó parasztok és kioktató emberek kiméljenek.

2013. nov. 27. 16:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
Nehogy lenyomd a földre, és ne is bántsd. Ha ilyen baromságokat csinálsz vele, teljesen agresszív lesz. Keress egy rendes kutyakiképzőt aki ért a kiskutyákhoz, adjon pár tanácsot és magyarázza el hogy mennek a dolgok.
2013. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
19%

Mi a fenének egy 8 és fél hetes kutyához kiképző? Az édesanya úgy látszik, képes kezelni a kiskutyát. A kérdező meg nem. És nem kell bolondítani a népet a "gátolt" harapással. Azt nem az alomban tanulja meg, hanem a gazdánál. Mert csak mi, emberek vagyunk annyira érzékenyek, hogy egy kölyök odakap, már seb és fáj. Másik kölyök meg fel sem veszi.


Kérdező.....hány éves vagy?

2013. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%

"Bunkó parasztok és kioktató emberek kiméljenek."

Azokra gondolsz, akik hetek óta mondják, hogy ebből gáz lesz, mert úgy néz ki, igazuk van?

2013. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Akiteki ***** válasza:
81%

12

Tévedsz, a kölykök az alomban, de főleg a mamitól tanulják meg a harapási gátlást és még egy csomó mindent. Rég rossz lenne, ha minden gazdinak azzal kellene indítani, hogy leszoktatja a kiskutyát a harapásról. Normálisan felnevelt, szocializált kölyök nem csinál ilyeneket.

2013. nov. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Imola Ágnes ***** válasza:
76%
Bizony, a gátolt harapást az alomban tanulja meg. És sok minden mást is. Minden túl korán elválasztott kölyöknél meg van ez a probléma, rengeteget láttam, ha most találkozom egy ilyen problémás kutyával, biztos vagyok benne, hogy túl amar volt elválasztva...és igazam van, minden esetben. Eleve nem egyszerű a fajtával, ráadásul egy agyonszaporított, hamar elválasztott kölykről van szó. Gondolom ez volt a legaktívabb is az alomban, hogy teljes legyen a kép. Jó szórakozást hozzá, mert garantáltan nem lesz időd unatkozni.
2013. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nagyon sok problémátok lesz még vele. Nem elég, hogy elhoztatok nagyon hamar, ebből kifolyólag kutyavásárlás előtt nem néztetek utána a dolgoknak, de még most sem, pedig már nálad van egy ideje. Ha egy 8 hetes kölyökkel már gondod van és nem értesz hozzá, akkor legalább olvasnál valamit, vagy kérnél valakitől segitséget. A kiképző nem a kutyának kellene leginkább, hanem a gazdájának, mert konkrétan fingja sincs a kutyanevelésről, erre fel azért bevállal egy huskyt, ami amúgy is nehezebb dió. Gratulálok. Ezért kerülnek menhelyre. Mi lesz veled, ha elkezd kamaszodni az a kutya? Mert ez nem javulni fog igy, hanem egyre rosszabb lesz. De szerintem hiába is irunk bármit, nem úgy tűnik, hogy bármit is megfogadnál belőle, csak irod ki folyamatosan a kérdéseket, csak tudnám mit vársz az ide iróktól?

Meg most komolyan egy 8 hetes kölyökkutyát nyomkodnátok le a földre meg stb.? A földre lenyomást is tudni kell alkalmazni, különben többet árt vele, mint használ és még jobban tönkreteszi a kutyát. Azt meg nagyon kétlem, hogy tudnának a neveléssel kapcsolatban bármit, hogy mit hogyan, miért kell úgy ahogy.

Pár hónap múlva szinte biztosra veszem, hogy szerencsétlen kutya az alapitványnál köt ki, vagy az utcán, vagy elszökik. Sok jó ebből nem fog kisülni.

Ja és igen lehet, hogy ,,bunkó paraszt,, vagyok, de nem érdekel.

2013. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a válasz: A mi kutyánkat 3 hónaposan hoztuk el. Neki se volt gátolt harapása. Sok probléma volt vele. Nem fogta vissza magát, erősen harapott.

Láthatóan nem bírtok vele. Eleinte mi sem bírtunk, pedig nagyon utána néztünk a husky-nak és nem ez volt az első kutyánk. Sok sok türelem kell. Határozottság, nyugodtság. Ha meg veritek meg ütitek akkor nem értem minek kellett kutya. De most hiába mondom el hogy nyugodtan kell kezelni egy husky-t és sokszor elismételni neki a dolgokat, ha téged is vertek gyerek korodban, akkor a szüleidnek ez a két szó nem sokat fog mondani.


Sajnálom azt a szerencsétlen kutyát. És nagyon sajnálom hogy nem szabályozza törvény a kutyák örökbeadását. Mert a tenyésztő/szaporító cseszte el az egészet azzal hogy nektek adta.


Nem tartalak alkalmasnak titeket egy husky neveléséhez. Főleg hogy annyi eszetek volt hogy 4 hetesen hoztad el azt a szerencsétlen kölyköt. Az alapvető szabálynak nem néztetek utána, ebből azt gondolom hogy másnak sem.....

2013. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!