Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám három éves, de éjszaka...

Kutyám három éves, de éjszaka még nem teljesen szobatiszta. Nappal mindig jön-megy velem, semmi gond nincs, ha hosszabb ideig nem megy ki. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Viszont most már hidegek az esték,szeretném bent tartani.Néhány napig működik is,de aztán kezdi letenni a csomagokat.Mivel a pisi felszárad és a kaki is szikkadt,kb.az esti és reggeli időtartam felénél rakjatja le,amit nappal ki szokott bírni.Egy makacs fifikás,ivartalanított,nyolc kilós terrier keverék leány.Az anyja négy évesen lett állítólag szobatiszta.Kutyasulit kijártuk,teljesen behívható,póráz nélkül jön láb mellett,alap parancsok közelről távolról is mennek,klikkerrel volt tanítva.Szeretne mindig a saját feje után menni,de minden próbálkozása azonnal korrigálva van,nincs olyan,hogy figyelmen kívül hagyhatja,mondjuk a lábhoz parancsot.Soha nem lett utólag leszidva,csak amikor rajta kaptuk,ami nem volt egyszerű,mert nagyon jól időzített /pl.hátat fordítottam a blökinek és mire néhány sec.múlva visszafordultam,a közvetlenül a mögém eresztett tócsába léptem-kutya meg sehol..de ez kisebb korában volt és éppen a pozíciómért küzdöttem/.Jó minőségű száraztápon és főtt kaján tartom,de az etetés időpontjától és az esti sétáktól függetlenül,mégis ez van.Még azt láttam nála,hogy nagyon ritka az,amikor egyben eresztené le a pisit,inkább non stop jelöléssel.Szerintem,bár makacs kutyáról van szó,a megoldás valamilyen etetési,szoktatási rendszerben lenne.
2013. nov. 29. 07:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Felmegy az emeletre,szerintem olyan távol a helyétől,amennyire csak tud.Már pelenkával is kitapétáztam az emelet előterét,de kikerüli.Pedig oda raktam,ahova előtte pisilt,kakilt.
2013. nov. 29. 20:15
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy pont azon a helyen érez valamit? Ott ki kellene takarítani, ahogy csak tudtok, lefertőtleníteni, szagtalanítani, hogy ne érezze meg hogy ő előtte oda végezte a dolgát. Plusz ne engedjétek fel az emeletre. Vagy azt már próbáltátok? Olyankor hova ürít?
2013. nov. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!