Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy vészeltétek át a...

Ti hogy vészeltétek át a hisztis korszakot? Volt nálatok ilyen?

Figyelt kérdés

Most lett 7 hónapos a kiskutyám, és az eddigieknél, sokkal inkább résen kell lennem, főleg sétáltatás közben.

Az indulás is kész türelemjáték lett, valamint úgy tesz, mintha elfelejtené gyakran, hogyan sétálunk pórázon.

Kb olyan, hogy folyamatosan figyelnem kell, tartani egy "hozzáállást" akkor nem húz pórázon. Amint egy pillanatra elkalandozik a figyelmem, egyből megugrik.

Nemtudom, ahogy más kutyákat látok, be vannak lassulva, úgy kullognak a gazdájuk után csigatempóban, nem értem hogy csinálják :D

Parkba, mezőre járok vele, frizbizni, labdázni szoktunk, ezeket nagyon szereti.

Viszont ma is a park előtt olyan hisztit levágott... sírt, nyüszített, ugrált... kb mintha vertem volna.

Ilyenkor nem engedem el addig, míg le nem nyugszik, de ez sok idő.

Mit lehet tenni, ha hisztizik a kutya, türelmetlen?


Miután jól lemozgattam, utána viszont kezes, kedves. Úgy tudom végigvinni a városon, mint egy szatyrot kb.

Ez egyébként, több órás aktív mozgás, fárasztás után történik meg. Ha csak pórázon lenne, megkattanna szerintem.


Várható, hogy idővel lenyugszik valamelyest, kicsit türelmesebb lesz alapból, vagy könyveljem el, hogy van egy nagyon pörgős kutyám, magas aktivitással és energiaszinttel?

Amúgy szeretem hogy ilyen, de néha kellemetlenek ezek a "hisztik" és az akaratossága.


Szuka kutya amúgy. :D



#hiszti #kutyakamaszkor
2013. nov. 29. 19:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Indulás kb úgy néz ki, hogy ajtón előreenged, magától. Meg is lepődöm rajta sokszor, milyen "illedelmes". Aztán ajtótól kapuig tombolás... majd megint előreenged. Utána tombolás --- várok míg le nem nyugszik. És így, kb kétszer annyi idő alatt jutunk el a játék helyszínére , mint egyébként.


Egyedül akkor nem tesz rám ami az energiát illeti, ha én is teljesen fitt vagyok, és valahogy "akaratosabb", mint ő.

Bár, ez mostanság nem könnyű. :D

2013. nov. 29. 19:45
 2/11 anonim ***** válasza:

Nalunk meg mindig tart, pedig mar 11 honapos a kicsike.

Vegulis ingerszegeny kornyezetben semmi gond, de ha kikerulunk macskak, kutyak, mokusok, emberek, gyerekek koze...imadja a gyerekeket, vegulis mindekit, aki csak kicsit is ranez. Nyalakodna, hatradobja magat es simogatni kell, kikoveteli a gyomoszolest. Volt kutya, amelyiknek rosszulesett, hogy a gazdaja a kutyusommal foglalkozott. Lehet, ilyen marad orokke, bar allandoan fegyelmezem, de meg nincs eredmenye. Teljesen tiltani nem akarom, mert inkabb legyen baratsagos..

A seta nalunk is ugy zajlik,mint nalad, csak enyem neha kicibalja a vallam, mert hirtelen rant nagyokat.

Kovetkezetesseg, mindenhol errol van szo, szerintem kb.masfel eves korig ne varjunk kolykoktol csodat.

2013. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csináld úgy mint eddig,most kezdődik a kamaszkor (igaz nem írtad,mekkora lesz,vagy milyen fajta).Ilyenkor lehet 1 fokkal szigorítani a dolgokon,ha a kutya felfogja,hogy te vagy továbbra is a főnök,akkor lehet a normálisra visszaállni.


Jutalomfalattal próbálkozz és sok-sok türelem kell hozzá.


Nekem már 2 éves elmúlt a kutya,nagyon lenyugodott (ivartalanítottam is)már legalább 1 éve nincs hiszti sehol.Az elején türelmetlen volt,"tettette" hogy nyugodt,és leült a kapuban,várt...de ha nem történt azonnal valami,akkor elkezdett hisztizni.Azt hiszem kb 2 hét kellett hozzá,hogy teljesen leszokjon erről.Úgy csináltam,hogy vagy 20-30 percig csak ott álltunk a kapuba,csak utána indult el,miután ő már nem is a sétára koncentrált,hanem már szinte lefeküdt és csak bámészkodott,és én bármit megmozdultam nem feszülten figyelt,hanem leszarta :D

Ja,meg sokszor volt nálam póráz csak úgy,hogy azt se kösse azzal össze,hogyha póráz van nálam,akkor tuti sétálni megyünk,mert ez alapból izgalomba hozta.

Volt,hogy egész nap pórázzal flangáltam,akkor megszokta,hogy attól,hogy póráz van,még nem kell beizgulni,mert nem biztos,hogy séta is van.

2013. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2013. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem border collie? :)
2013. nov. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. Ezen a pórázos dolgon gondolkoztam már, de eltántorított, hogy nem szívesen szívatnám ezzel. :D

Ha azt nézzük, a reakciója érthető, hogy izgatott, szeretne menni... csak így városban ez érdekesen hozza ki magát.

Legjobban játszani , mozogni szeret. Mikor elengedem odakinn, hirtelen kb "két számot nő" látszik hogy kiteljesedik a természetben, ahol teljesen önmaga lehet.

Ezért is sajnálom, hogy nem érti, hogy ígyis úgyis odaérünk ahová szeretnénk, nem kell stresszelni.


Ő egy keverék kutyus, közepes méretű.

2013. nov. 29. 22:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged, akkor mozgasd le/fáraszd le szellemileg séta előtt. És szoktasd hozzá, hogy a nyakörv/póráz nem jelent automatikusan sétát, így nem izgatja fel magát annyira.
2013. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyik kutyámnál sem tapasztaltam ilyet. Mondjuk nem is egreciroztatom a kutyáim amíg nincsenek az igényeik kielégítve, olyankor csak a fontos dolgokat várom el tőlük, és mondjuk nem kell menetelniük meg produkálni magukat egy órát mielőtt kifuthatják magukat.
2013. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát, akkor neked nyugodt típusú kutyáid voltak, utolsó:

Amúgy, hiába fárasztom le itthon, séta előtt. Mikor eljön az idő, új erőre kap.

Egreccíroztatásról szó sincs, és épp az lenne a cél , hogy "ne produkálja magát". :D

Ha a kapuban elengedném, szerintem a levegőben úszna a parkig. :

2013. nov. 30. 21:30
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy tőlem rohanhatna, de belvárosi részen, nagy forgalomban, rengeteg ember között mégis át kell jutnunk valahogy. Ha a "menetelés" helyett tudsz alternatívát, az érdekelne. :D
2013. nov. 30. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!