Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy vészeltétek át a...

Ti hogy vészeltétek át a hisztis korszakot? Volt nálatok ilyen?

Figyelt kérdés

Most lett 7 hónapos a kiskutyám, és az eddigieknél, sokkal inkább résen kell lennem, főleg sétáltatás közben.

Az indulás is kész türelemjáték lett, valamint úgy tesz, mintha elfelejtené gyakran, hogyan sétálunk pórázon.

Kb olyan, hogy folyamatosan figyelnem kell, tartani egy "hozzáállást" akkor nem húz pórázon. Amint egy pillanatra elkalandozik a figyelmem, egyből megugrik.

Nemtudom, ahogy más kutyákat látok, be vannak lassulva, úgy kullognak a gazdájuk után csigatempóban, nem értem hogy csinálják :D

Parkba, mezőre járok vele, frizbizni, labdázni szoktunk, ezeket nagyon szereti.

Viszont ma is a park előtt olyan hisztit levágott... sírt, nyüszített, ugrált... kb mintha vertem volna.

Ilyenkor nem engedem el addig, míg le nem nyugszik, de ez sok idő.

Mit lehet tenni, ha hisztizik a kutya, türelmetlen?


Miután jól lemozgattam, utána viszont kezes, kedves. Úgy tudom végigvinni a városon, mint egy szatyrot kb.

Ez egyébként, több órás aktív mozgás, fárasztás után történik meg. Ha csak pórázon lenne, megkattanna szerintem.


Várható, hogy idővel lenyugszik valamelyest, kicsit türelmesebb lesz alapból, vagy könyveljem el, hogy van egy nagyon pörgős kutyám, magas aktivitással és energiaszinttel?

Amúgy szeretem hogy ilyen, de néha kellemetlenek ezek a "hisztik" és az akaratossága.


Szuka kutya amúgy. :D



#hiszti #kutyakamaszkor
2013. nov. 29. 19:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hiperaktív munkakutyáim vannak, közel sem mondhatóak nyugodtnak.
2013. dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!