Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy osztjátok be a sétát...

Ti hogy osztjátok be a sétát a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mennyire követelitek meg tőle a fegyelmezett láb melletti sétát, és mennyire hagyjátok hogy kedvére szimatolgasson?
2013. dec. 10. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én hagyom hogy szimatoljon. Úgy van hogy a séta első 15 percében mint a bolond, szaladgálna, ezért elsőnek el szoktam engedni a közeli legelő féleség helyen, utána ha futott pár kört, akkor már nyugisabban megyünk tovább. Szaglászik, jelölget közben, én nem nagyon szoktam megkövetelni tőle hogy jöjjön mellettem, csak ha a város forgalmas helyen megyünk, ahol a gyalogosok többen vannak.
2013. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amíg út közelében megyünk, addig rövidre veszem a pórázt és csak alig mehet messzebb tőlem. Parkban viszont elengedem ameddig a póráz elér. Elengedéshez még kicsi, úgy hogy nagyjából 5 méteres körben kedvére szaladgálhat. :)
2013. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
A séta az séta nálam, akkor a kutya úgy poroszkál ahogy akar, ha meg gyakorlatozni akarok akkor az külön dolog. Felkészülök rá, amit a kutya is észrevesz és tudja, hogy gyakorlatozás következik. Ez áll kb 15 percből aztán újra séta fika. Nem mindennap gyakorlatozom vele már. Már csak hébe meg a hóba.
2013. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: kérlek ne vedd sértésnek, de ha kicsi, pont most kéne elengedni, hogy kialakuljon a kötődés.


Egyébként nálunk úgy néz ki, hogy a hosszú séta első kb. 20 percében pórázfegyelem van, azaz láb mellett jönnek pórázon vagy anélkül. Persze pisi-kaki van, de amikor én elengedem őt. Aztán ha kiértünk az elengedős helyre, ott elengedem őket, mehetnek kedvükre. Hazafelé, mikor már jól elfáradtak szintén láb mellett sétálnak, általában póráz nélkül.

2013. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsóelőttinek ment. Azt elfelejtettem, hogy gyakorlásokat én is iktatok a séta alatt.
2013. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát kb 0-100% az arány. Nálam a séta az szórakozás. Csak akkor követelem meg tőle, hogy láb mellett jöjjön amikor valami történik, de mivel mi nem forgalmas környéken lakunk, ez nem gyakran van. A fegyelmezést a kiképzésre hagyom, az egy külön dolog.
2013. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, természetesen azt mindig elvárom, hogy szót fogadjon, de direkt nem gyakorlatoztatom séta közben.
2013. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi, valahogy énis így gondoltam. mi köztes helyen lakunk, lakóházban közel az úthoz, ahol rövid pórázon vezetem, de szerencsére kb. 5-15 perces körzetünkben rengeteg futtató és "szabad rész" van ahol meg el tudom engedni. :)
2013. dec. 10. 21:19
 9/12 Imola Ágnes ***** válasza:
A séta alatt szaglászhat, nézelődhet a normál pórázon, de a póráz mindíg laza kell legyen, nem ráncigálhat, húzhat. Ha valami nagyon érdekli, és tovább akarja szaglászni akkor vagy megállok én is kicsit, vagy egy apró pórázmozdulatból jelzem, hogy kövessen. Ha nagyobb tömegen keresztül haladunk, akkor rövidre veszem, a futtatóban, erdőben szabadon van.
2013. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vannak szakaszok a séta alatt, mikor kiengedem hosszúra (2 méter) szimatolni, és vannak olyan szakaszok, mikor láb mellett kell haladnia. Egyébként meg szinte mindig elengedős helyre megyünk, ott tud szaladgálni, játszani.
2013. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!