Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez? Szerintem...

Mit szóltok ehhez? Szerintem nagyon igaza van, egy ismerősöm osztotta meg akit egyébként nem kedvelek. Na de ehhez ért az tuti.

Figyelt kérdés

Rájöttem mi a különbség a hagyományos és a Tükör és Alfa kutyaiskolák között . A hagyományos iskolákban 10-20-30 év szakmai tapasztalattal rendelkező kutyásoktól tanulhat az ember, akik közül sokan már a Világbajnokságokra is kijutottak vagy kijuttatták tanítványaikat kutyáikkal képviselve Magyarországot. Olyan vizsgákra készítik fel a kutyákat amelyeket a világ minden országában elismernek. Mindezt megfizethető áron. Ezek az emberek valós Kiképzői papírokkal is igazolni tudják hogy jogosan nevezhetik magukat Kutyakiképzőknek, bár eleve az elért eredményeik magukért beszélnek.

Tükör és Alfa kutyaiskolákban 1-2-3 év "szakmai tapasztalattal" rendelkező kutyatartóktól kaphat agymosást az ember, akik max különféle házivizsgákon képesek helytállni az általuk tanított kutyákkal. Mivel nincs megfelelő tudásuk hogy Nemzetközileg elismert vizsgákra készítsenek fel kutyákat , ezért kitalálnak olyan vizsgarendszert amit egyetlen más országban sem fogadnak el.Az általuk képzett kutyák sose jelennek meg Hivatalos Mindezt horror összegért.

Kérdem Én :Melyik Alfás v Tükrös kutyakiképzőnek van Hivatalos papírja arról h Ő kutyakiképző?????????????????????? Ha nincs, milyen jogon használja a megnevezést??



2013. dec. 14. 17:46
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
90%
Némelyiknek van papírja, de én is ugyanezen a véleményen vagyok.
2013. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 sippara ***** válasza:
97%
Hű, hogy ebből mekkora balhé lesz... egyelőre nem szólok bele, viszont csinálok popcornt :)
2013. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
Pesten igen de vidéki sulikon nincs ,sőt nagyon nagyon gyerekek tartják ezt kommentekbe írták hozzá. Én 19 leszek de nálam fiatalabbakról beszélnek.
2013. dec. 14. 17:55
 4/60 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk akik a 30 évvel ezelőtti módszert használják és úgy tanítanak egy kutyát leülni, hogy rálépnek a lábára, meg oldalbarúgják, fülét húzzák, stb az se jobb :(
2013. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
85%

A "hagyományos iskolák is, ahol napra kész a vezető, használnak nagyon sok pozitív megerősítést. Egy lábtaposós, megrángatott kutya sosem fog vidám akarást mutató feladatot sem megcsinálni. Ma pedig a sportban is ez az elvárás. A Tükör és Alfa iskoláknak is megvan az a kutyás kör, amelyiknek tökéletesen megfelel az ott kapott kiképzés. A baj csak ott van, hogy az utóbbiak elég elítélhető módon magukat próbálják előtérbe helyezni azzal, hogy rossznak minősítik a más fajta iskolákat.

A Tükrösöknél, Alfásoknál bárhova megy a gazda, kb ugyanazt tanítják neki. Ez jó. Viszont a más fajta iskoláknál sajnos előfordul, hogy nem igazán jó szakmai tudással rendelkező is nyit iskolát. És nem biztos, hogy valóban jó szolgáltatást ad.

2013. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
88%
nemcsak a két végletet kell nézni. De sajnos leirták a szomorú igazságot. A családi kutyák kiképzésére igencsak rátelepült egy iparág, akik ebből gyönyörűen megélnek, mindenféle tudás nélkül, illetve 2 hónapos tanfolyammal a hátuk mögött. És a legfőbb marketinfogásuk az, hogy minden más módszer sz@r az övéken kivül. Holott eredményeket még nem igazán tudtak felmutatni.
2013. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
16%

kicsit off, de manapság már a Wc-s néniknek is papír kell, hogy ők higinéniai közszolgáltató alkalmazottak...

Attól mert valakinek van papírja valamiről, még lehet ordas nagy paraszt. Míg lehet, hogy egy tükörsuliban lévő ember természetesen érti a kutyákat, és tud velük bánni. Pont azért, mert a józan eszére hallgat, nem pedig meg lett neki mondva, majd pecsétes papírt nyomtak a kezébe hogy mekkora nagy ász vagy.


Most az alapján ítélsz hogy kinek miről van papírja, mert az nos... félrevezető, az esetek többségében. Szerintem.

2013. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy lehet az ellenkezője is. A "hagyományos" oktatók régebben kezdték az ipart mint a tükrösök, és lehet hogy a módszereik korántsem jobbak, de nekik sikerült nagyobb pénzt felhalmozni, így ők rendezik a puccos versenyeket, tehát valszeg ők a jobbak.

És jöttek az újak, a tükrösök, akik más oldalról közelítik meg ezt a témát, lehet jobbak, lehet nem, mindenesetre miből is tudnának nagyobb horderejű dolgokat , szemléket, összehozni?

2013. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
90%

A tükör alap és középfokot én a legjobban a MCDonald's-hoz tudom hasonlítani. Bárhová mész, a mekiben ugyanazt az emészthető minőséget kapod - csak épp elérhető áron, ami a tükör sulikra nem igaz. A klubfoglalkozások minőségéről meg az ember semmit sem tud. Nemrég is volt egy kérdés itt a tükör agilityről, én nem tudtam rá válaszolni, de elvileg itt vannak tükrösök is, mégse érkezett nagyon valódi válasz.


A "hagyományos" (vagy inkább nem tükrös, vagy nem tudom) sulikkal az a baj, hogy azért a színvonal a sarki hot-dogos és a sok csillagos étterem között változhat. Nálunk a közelben két hagyományosabb suli is van, mindkettőt kipróbáltam már, és még viszonylag kezdőként is fel tudtam mérni, hogy a színvonal nem túl jó.


A tanfolyami rendszer pl azoknak jó, akik tapasztalatlanok a kutyázás terén. A nem tanfolyami rendszer azoknak, akik már "szakmailag" is szeretnének fejlődni.


Az a baj, hogy a kutyások között nagy a széthúzás. A tükrösök a többieket nézik le, a többiek meg a tükrösöket (igen, nagyon is lenézik, pl a sportkutyások azért, mert a képzésük hobbi szintű - pedig nem akar mindenki élsportoló lenni, de még versenyezni sem), és tulajdonképpen minden suli a másikat szurkodja.


Pedig szerintem egy olyan embernek, aki valóban ért a kutyázáshoz, tudnia kellene, hogy nincs olyan módszer, amely minden kutya-gazda párosnak megfelelne (mert habitusok, céljaik nem egyeznek), ezért egymás marása helyett jobb lenne tisztelni a másik munkáját.


Én elhiszem, hogy a nem tükrösök irigylik a nagy bevételt és forgalmat, a tükrösök meg a magas szintű versenyeredményeket, de ha valaki ezt próbálja szakmai szemmel nézni, akkor szerintem értelmetlen az egész.

2013. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
86%

ma 19:07

Tudod, a "puccos" versenyeket nem az iskolavezetők rendezik. Bár vannak jó hangulatú, iskolák által meghirdetett versenyek is, ahol pl mostanában igen sokan a BH lehetőségeit kihasználva sokan próbára teszik magukat. És, igen...lehetne a Tükrösöknek is bátran a saját kategóriájukban akár versenyt is hirdetni. Nagyon sokan szeretik a versenyek izgalmát. Biztosan lenne bőven jelentkező ott is.

És csak némi szervezőkészség, segítő kezek kellenének hozzá.

2013. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!