Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez? Szerintem...

Mit szóltok ehhez? Szerintem nagyon igaza van, egy ismerősöm osztotta meg akit egyébként nem kedvelek. Na de ehhez ért az tuti.

Figyelt kérdés

Rájöttem mi a különbség a hagyományos és a Tükör és Alfa kutyaiskolák között . A hagyományos iskolákban 10-20-30 év szakmai tapasztalattal rendelkező kutyásoktól tanulhat az ember, akik közül sokan már a Világbajnokságokra is kijutottak vagy kijuttatták tanítványaikat kutyáikkal képviselve Magyarországot. Olyan vizsgákra készítik fel a kutyákat amelyeket a világ minden országában elismernek. Mindezt megfizethető áron. Ezek az emberek valós Kiképzői papírokkal is igazolni tudják hogy jogosan nevezhetik magukat Kutyakiképzőknek, bár eleve az elért eredményeik magukért beszélnek.

Tükör és Alfa kutyaiskolákban 1-2-3 év "szakmai tapasztalattal" rendelkező kutyatartóktól kaphat agymosást az ember, akik max különféle házivizsgákon képesek helytállni az általuk tanított kutyákkal. Mivel nincs megfelelő tudásuk hogy Nemzetközileg elismert vizsgákra készítsenek fel kutyákat , ezért kitalálnak olyan vizsgarendszert amit egyetlen más országban sem fogadnak el.Az általuk képzett kutyák sose jelennek meg Hivatalos Mindezt horror összegért.

Kérdem Én :Melyik Alfás v Tükrös kutyakiképzőnek van Hivatalos papírja arról h Ő kutyakiképző?????????????????????? Ha nincs, milyen jogon használja a megnevezést??



2013. dec. 14. 17:46
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%
egy versenykutyát sosem egy gazda képez. a siker mögött mindig egy csapat van!!!! És nehogy azt gondold, hogy ott nincs türelem a kezdők, a laikusok irányába. Akinek idegen a sportkutyás világ, miért nem látogat el egy szemináriumra, vagy egy workshopra. lehet csuda érdekes dolgokat látni, és elmondják, hogy mit, miért, megkérdezik mi a gond a kutyával, és segitenek.
2013. dec. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
35%
Igazán nem értem,miėrt fáj annyi embernek,hogy egy tükör suli is lehet jó.Leírtam saját személyes tapasztalatomat,amit nem hallottam valaki mástól,hanem megéltem,kifizettem stb.Talán csak nehéz elfogadni,hogy van ami jó is lehet?
2013. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hót mindegy,alfa,béta,cerbi,tükör.Bemegyek a suliba,megnézem,hogyan dolgoznak,elbeszélgetek,ės ha bejön,oda megyek és szevasz.Ennyi erővel lehetne a Cesar izén,meg az összes sikeres kiképzőn vagy módszeren nyavajogni.Nem kéne annyira irigykedni.Egy kutyasuli nem a fényezésből él meg,hanem az elégedett gazdikból.Ha jól csinálják mennek,ha nem esik a forgalom.Ez egy szolgáltatás,tanulja meg mindenki,
2013. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
79%
Nem mellesleg,legtöbb gazda nem professzionálisan képzett K nem tudom hányas kutyát akar,hanem alapengedelmes,vagy később hobbi sportokra alkalmas ebet.Lehet agilytizni,nyomkövetni,örző védőzni anélkül is,hogy nemzetközi szinten akara az ember megmérettetni.Aki ezt a tömeg igényt felismeri és szolgáltatást épít fel rá,az a nyerő.A többieknek,pedig le lehet szállni a magas lóról.
2013. dec. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
100%
#54 Használja mindenki a saját technikáját, aminek segítségével elérheti a kitűzött célt, legyen az bármi. De ne úgy próbáljon már érvényesülni egy iskola, hogy gyere hozzánk, mert a másik sz*r. Nem akarok politizálni, de engem kínosan emlékeztet ez a hozzáállás a mai magyar politikai életre. Nem a másik szapulásától lesz jobb egy technika, hanem ha bizonyít. Hogyan máshogy is bizonyíthatnánk egy technika működőképességét, mint valamilyen versennyel. Mivel ebben viszont elbuktak, így marad csak az ujjal mutogatás. Nekem ez a bicskanyitogató. Mellesleg én az alfában voltam egy napot oviban, de olyan szinten bohóckodás volt az egész, a gazdik inkább egymással cseverésztek, közben a segédek kapkodták össze az elcsatangolt kutyákat. Ezt a közeli parkban is megtehetem...
2013. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

#45

"Én úgy tapasztaltam, hogy a tükrösök akkor, amikor a "hagyományos" kutyaiskolákkal hasonlítják a saját módszerüket, mindig odateszik, hogy "gyakran" vagy "sokszor". Ha az ember figyelme nem siklik el e fölött, akkor tulajdonképpen helytállóak ezek a megállapítások..."


Ugyan hagyjuk már ezt a féle magyarázkodást ha lehet, ezt tette a segéd srác is a facebook oldalán tök feleslegesen. Először egy kalap alá veszi a nem tükör sulikat majd lefikázza őket, és mikor több felháborodott kutyás írt neki és elkezdtek komolyabb szakmai kérdést is feltenni neki amire nem igazán tudott válaszolni, akkor meg jön a szöveg hogy jaj de legyünk már meg egymás mellett békében. Ez azért nem így működik.


#53 Mint már írtam, nekem sincs semmi bajom ha valaki a tükörbe megy, vagy a cerbihez vagy akárhová. Az viszont gerinctelen dolog, hogy mások fikázásával próbál valaki minél több embert magához csalogatni.

2013. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
#45 És ha már összehasonlítani akar az ember, akkor tegye úgy pl. hogy "vannak olyan iskolák, ahol vadítják a kutyákat" ne pedig úgy ahogyan a blogon leírtak szerint történt hogy "hagyományos" meg tükör képzés.
2013. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Én nem magyarázkodom a tükör sulik nevében, mivel nem vagyok tükrös (az más kérdés, hogy végeztem ott tanfolyamot, de jártam ugyanúgy és kb ugyanannyit nem tükrös suliba is, csak kevesebb pénzt hagytam ott ;)). Csak leírtam azt, amit, mint félig kívülálló, tapasztaltam és értelmeztem.

Akinek meg aztán mégse jön be a módszer, az úgyse fog hozzájuk járni (mint pl én), de azért úgy tűnik, elég sok az olyan ember, akiknek bejön.

2013. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Jahm és aki sportolni akar a kutyájával, azzal azért nincs annyi gondja egy oktatónak, mint azzal, aki csak szeretné elérni, hogy Cukorbogyó ne piszkítson a lakásba, ne hágja lépten-nyomon a lábát stbstbstb. Előbbi előtt egy világos cél lebeg, és emellé akarat társul, utóbbi meg azért jár suliba, mert különben nem tudna normálisan élni Cukorbogyóval (aki egyébként lehet, hogy jó sportCukorbogyó lenne). Ezért szerintem utóbbiak képzése másmilyen, mint előbbieké.
2013. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Na akkor számoljuk:

8 hét tükör, heti 2x1,5 ora, 45 000 Ft = 16 alkalom, tehát 1800 ft/ora

"Sima suli" 1500-2000 ft/ ora


Kettobe is jartunk. Bennem semmi versenyszellem nincs, lemozgatas celjabol vegzek agilityt es frizbit, tanitom a nyomkovetest es az enyemnek a klikkeres osztonos modszer valt be. KINEK MI? MIT szapuljatok egymast? Amikor lementem egy agilitypalyara senkit nem erdekelt honnan jovok. Ha faj egyszerre kifizetni 45000 ftot akkor elmesz hagyomanyosba es fizetsz 2000ftos es elmesz egy honapban 4x. Az alfa amugy BH vizsgaval zar. Es szeretnem ha bebizonyitanad jogy tukros, alfas, cesar millanes kutya nem ert meg el eredmenyt.

2014. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!