Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez? Szerintem...

Mit szóltok ehhez? Szerintem nagyon igaza van, egy ismerősöm osztotta meg akit egyébként nem kedvelek. Na de ehhez ért az tuti.

Figyelt kérdés

Rájöttem mi a különbség a hagyományos és a Tükör és Alfa kutyaiskolák között . A hagyományos iskolákban 10-20-30 év szakmai tapasztalattal rendelkező kutyásoktól tanulhat az ember, akik közül sokan már a Világbajnokságokra is kijutottak vagy kijuttatták tanítványaikat kutyáikkal képviselve Magyarországot. Olyan vizsgákra készítik fel a kutyákat amelyeket a világ minden országában elismernek. Mindezt megfizethető áron. Ezek az emberek valós Kiképzői papírokkal is igazolni tudják hogy jogosan nevezhetik magukat Kutyakiképzőknek, bár eleve az elért eredményeik magukért beszélnek.

Tükör és Alfa kutyaiskolákban 1-2-3 év "szakmai tapasztalattal" rendelkező kutyatartóktól kaphat agymosást az ember, akik max különféle házivizsgákon képesek helytállni az általuk tanított kutyákkal. Mivel nincs megfelelő tudásuk hogy Nemzetközileg elismert vizsgákra készítsenek fel kutyákat , ezért kitalálnak olyan vizsgarendszert amit egyetlen más országban sem fogadnak el.Az általuk képzett kutyák sose jelennek meg Hivatalos Mindezt horror összegért.

Kérdem Én :Melyik Alfás v Tükrös kutyakiképzőnek van Hivatalos papírja arról h Ő kutyakiképző?????????????????????? Ha nincs, milyen jogon használja a megnevezést??



2013. dec. 14. 17:46
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
91%
Ahova mi jártunk, az tükörsuli és az ottani kiképző kb. 20 éve foglalkozik kutyákkal, ráadásul munkakutyákkal, mégis többen otthagytuk, mert több okból nem volt jó az egész. Mégegyszer biztos, hogy nem mennék tükörsuliba, főleg nem domináns munkakutyával. Én úgy vettem észre, hogy össznépi dzsembori az egész, ahol senki nem figyel a kutyákra, mindenki és minden kutya azt csinál, amit akar. Mindezt 30 ezer ft/tanfolyamért. Köszi, nem.
2013. dec. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 Szilvi & Argos ***** válasza:

Face-n ez mindennapos :(

Baromi nagy a különbség a célközönség közt, kár is vitázni sztem...

2013. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
90%

11-es vagyok.


Igen, más a célközönség, illetve más lenne, csak ezt elfelejtik közölni, és mindenki csábítanak oda. Egy goldennel én is ellettem volna ott, de egy rottival már kevésbé volt jó... A goldenek ha kiütötték a lábadat, akkor is csak nevetgéltek rajtuk, ha pedig a rottik játszani akartak, akkor szét lettek zavarva. Na ennyi erről...

2013. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
76%

Annyira, de annyira felesleges ezeken vitatkozni... :D

- Nem a papír teszi a kiképzőt, akárhonnan is származzon az a papír. Mint ahogy a jó orvost sem a diplomája teszi azzá hanem a hozzáállása és a szaktudása, a naprakészsége, satöbbi.

- Idióták minden szakmának minden ágában vannak, ahogy jó szakemberek is.

- Ne hasonlítgassuk már össze a családi kutyázást az engedelmes meg ŐV-centrikus képzéssel, mert egyszerűen nem összemérhető a kettő. Van olyan régi típusú suli egész jó eredményekkel, ahol egyszerűen lenézik a szocializációt meg a póráz nélkül létezést a pályán kívül; ott hiába van papír meg szaktudás, egyszerűen nem lesz jó a Mari néninek, aki csak azt szeretné, ha Buksika nem csinálna semmi gázt a futtatón. Ha meg akarok tanulni forgalomban vezetni, nem a Hungaroringen fogok kezdeni, akármilyen szakemberek is legyenek ott, meg akármennyire is az az autózás csúcsa.

Az egy másik kérdés, hogy a tükrösök sok esetben még abban sem jók, amit ők maguk találtak ki, de még ezzel együtt is hasznosabbak az egyszerű családi kutyásoknak, mint a legnagyobb papíros meg világbajnok szakemberek, akiket nem is érdekel az, amire a Mari néninek szüksége van, sosem érdekelte, mert sportkutyái voltak egész életében. Azért működik ennyiféle kutyaiskola, mert erre van igény, ezért fizetnek az emberek. Ez neked mégis mi az anyámért fáj? :)

2013. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:
7estől kérdezem hogy mit szeretne ha én venném ki a vakbelét friss érettségivel vagy akinek papírja van hogy alkalmas rá? Roppant érzékem van ,rám bízod?
2013. dec. 14. 20:36
 16/60 A kérdező kommentje:
8as te képben vagy? egy tükrös iskola nagyon komoly összegeket halmoz fel.Míg nálunk egy hónapra 8 ezer forint a suli addig ott egy tanfolyam 45 000 !!! Nem sok sütnivalód van ehhez mi folyik itt....
2013. dec. 14. 20:41
 17/60 anonim ***** válasza:
70%
Ez azért így ahogy a kérdésben le van írva egyáltalán nem helytálló általánosítás. A hagyományos kutyaiskolák nagy részében is ugyan olyan dilettáns oktatók vannak akikhez nem vinném a kutyámat akkor se ha ők fizetnének érte. Az se mérvadó, hogy hány éve oktatja a saját marhaságait. Ugyan így a modern szellemiségű kutyaiskolák között is vannak olyanok, ahová nem mennék, vagy vannak olyan okatatók, akiknek a csoportjába nem mennék. Aki keres, az azért tud találni számára megfelelő kutyaiskolát kiképzési módszertől függetlenül.
2013. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
83%

Sokszor olvasom hogy nem lehet összehasonlítani, vagy kár összehasonlítani egy munkakutyákat képző "hagyományos" sulit egy tükör vagy alfás (ne adj isten holisztikus :D) kutyaiskolával, és ebben igazat is adnék azoknak akik ezt mondják.DE! Pont a tükör és az alfa sulik weboldalán lehet azt olvasni, hogy a tükör vagy az alfa módszer mekkora királyság és hogy a "hagyományos" képzés pedig csak egy haszontalan valami.

Azzal nincsen semmi probléma hogy ezek a sulik a házi kedvencnek tartott kutyák képzését célozzák meg, viszont ne akarjanak már olyasmibe is beleokoskodni amihez egyáltalán nem értenek (lásd öv). És még mielőtt valaki leszólna, hogy már pedig értenek hozzá attól kérnék egy kutya-gazda páros nevet akik bármiféle eredményt értek el CSAK tükrös vagy alfás képzéssel öv-ben, vagy akár engedelmesben.

A magas árakról annyit, hogy ha van rá kereslet akkor miért ne ? Ezzel úgy gondolom nincsen semmi gond. ha te el tudod adni mondjuk a 10000 Ft-ot érő telefonodat 30000 Ft-ért, nem fogod azt mondani a vevőnek hogy "bocsi ez csak 10-et ér, vidd el annyiért".

Én is "hagyományos" suliba járok, és sokáig nem foglalkoztam ezzel a módszer összehasonlítással, viszont egyre többször olvasok olyan írásokat ahol lehúzzák a hagyományos képzésű sulikat, vagy a munkakutyákat mindenféle szakmai indoklás és tudás nélkül, és emellett egyszerűen nem tudok szó nélkül elmenni én sem.

2013. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:
Szerintem pofátlanság ezért elkérni ennyit,és gyakran csak azért oda mennek a gazdák hogy elmondhassák hova járnak és ne legyen nagy elvárás cserébe.Ismerek dobit aki nem lehet behívni,tükör suli rulezzzz
2013. dec. 14. 22:09
 20/60 anonim ***** válasza:
77%
Én meg ismerek hagyományos suliba járó németjuhászt, akit nem lehet pórázról elengedni (mert random lehet csak behívni vagy nem) és a szájkosarat se lehet levenni róla, mert kiszámíthatatlan, hogy melyik kutyának fog nekimenni. A többiek se sokkal különbek, akik oda járnak. De ennek így tényelg semmi értelme, ez ez is csak egy általánosítás. Akinek van kedve és pénze sokat fizetni, az tegye. Én több pénzt hagytam hagyományos suliban, mint egy Cerberos vagy Tükör tanfolyam ára, és nem hogy használt volna az ottani képzés, hanem kifejezetten káros volt. Utána másfél évbe telt rendbe tenni a kutyát. Ettől még nem mondom, hogy a hagyományos iskolák rosszak, de konkrétan az ahová én jártam nekem nem jött be. Ismerek viszont olyat, aki szereti, és engen nem zavar. Az ő dolga.
2013. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!