Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez? Szerintem...

Mit szóltok ehhez? Szerintem nagyon igaza van, egy ismerősöm osztotta meg akit egyébként nem kedvelek. Na de ehhez ért az tuti.

Figyelt kérdés

Rájöttem mi a különbség a hagyományos és a Tükör és Alfa kutyaiskolák között . A hagyományos iskolákban 10-20-30 év szakmai tapasztalattal rendelkező kutyásoktól tanulhat az ember, akik közül sokan már a Világbajnokságokra is kijutottak vagy kijuttatták tanítványaikat kutyáikkal képviselve Magyarországot. Olyan vizsgákra készítik fel a kutyákat amelyeket a világ minden országában elismernek. Mindezt megfizethető áron. Ezek az emberek valós Kiképzői papírokkal is igazolni tudják hogy jogosan nevezhetik magukat Kutyakiképzőknek, bár eleve az elért eredményeik magukért beszélnek.

Tükör és Alfa kutyaiskolákban 1-2-3 év "szakmai tapasztalattal" rendelkező kutyatartóktól kaphat agymosást az ember, akik max különféle házivizsgákon képesek helytállni az általuk tanított kutyákkal. Mivel nincs megfelelő tudásuk hogy Nemzetközileg elismert vizsgákra készítsenek fel kutyákat , ezért kitalálnak olyan vizsgarendszert amit egyetlen más országban sem fogadnak el.Az általuk képzett kutyák sose jelennek meg Hivatalos Mindezt horror összegért.

Kérdem Én :Melyik Alfás v Tükrös kutyakiképzőnek van Hivatalos papírja arról h Ő kutyakiképző?????????????????????? Ha nincs, milyen jogon használja a megnevezést??



2013. dec. 14. 17:46
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:03

Nincs teljesen igazad. Van ismerősöm, aki mindent alávet annak, versenyezhessen és, ha nem nyer, totál kivan. De azért elmegy a következőre is, mert ott tuti nyerni fog. Részemről meg egy-egy vizsga, ami számomra talán valami jelzés, hogy jól csináltam-e, amit jónak gondoltam. De a versenyzés nem lelkesít. Az arra költendő forintokat inkább a kutyámra költöm. De drukkolni nagyon tudok:))

2013. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
100%
Azért akiben a versenyszellem mellett van némi önkritika is, az fel tudja mérni hogy neki a bernáthegyivel nincs helye egy nemzetközi IPO versenyen de azért is legfeljebb csak kicsit lesz írigy, ha a csoporttársa malija háromszor vágja magát földhöz azalatt, amíg az ő bernáthegyije szépen lassan elterpeszkedik a földön. :) Szerintem aki komolyan versenyezni akar, az megtalálja a megfelelő kutyát és a megfelelő kiképzőt is ehhez, a többeknek meg pedig megmaradhat az kutyázás élvezete egy tingli-tangli kutyaiskolában is, ahol az oktatók ha akarnák se tudnák őket nemzetközi versenyekre felkészíteni. Az is élvezetes tud lenni, ammikor a verseny arról szól, hogy a mopsz, a vizsla vagy a bernáthegyi tud egységnyi idő alatt több palackot felborítani a gazda utasítására. :) Én úgy látom, hogy az átlagember versenyigénye ezzel nagyjából ki is merül. Meg aztán a házi vizsgán is össze lehet hasonlítani a pontszámokat a többiekével. Kár ezeken görcsölni, mindennek megvan a maga helye. Régen aki komolyan kutyázott, az valamilyen munkakutyával foglalkozott és a kutyaiskolák az ő igényeiket elégítették ki. Ez úgy tűnik részben meg is maradt, de megjelent melletteük egy sokszorta nagyobb és egyre gyarapodó laikus, örömkutyás, családi kutyás réteg is, akiket nem lehetne a munkakutyásokhoz bezsúfolni. Ezen réteg igényeinek kielégítésére jött létre egy másfajta kutyaiskolai szemléletmód és valószínűleg azért tud rohamtempóban terjedni, mert igény van rá.
2013. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
# 40, köszi az infót. A honlapról idézett dolog anélkül is benne él az emberekben, hogy ezt kihangsúlyoznák. Sajnos tényleg sok hagyományos kutyaiskola van, ahol idióta kiképzők valóban vadítják a kutyákat és ez rányomja a bélyegét a jóval kisebb számú Valódi Szakamber megítélésére is. Nem egy ilyen (kis, vidéki) kutyaikola bemutatóját láttam már akik ugyan azt próbálják csinálni a collie-val és a westi-vel, mint németjuhászokkal és a rottikal. Nem szép dolog az általánosítás, de sajnos a köztudatban az ÖV valóban a vad kutyákhoz kötődik.
2013. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
100%

#41 Igen igazad van ebben, nem vannak olyan emberek is mint te akiket nem nagyon vonz a kutyával való versenyzés, legyen az bármilyen szintű. Ezzel kapcsolatban nem is kívánok többet hozzászólni a dologhoz.

#42 Veled is egyet értek, hogy nem kell egy kalap alá venni a munka és a hobbicélra tartott kutyák képzését, ez egyértelmű.


#43 De akkor meg minek tesztek rá még 1 lapáttal?! Az írás alapján 2 fajta öv van: a tükör, meg a hagyományos. Ergo egy kalap alá veszitek a vadítós, meg a komolyan felépített öv munkákat csak azért, mert az nem tükör módszer. A tükör az jó, az szép , az tökéletes, a hagyományosban meg tölteléksegédek bohóckodnak a pályán, (De ezek a tölteléksegédek vb-n is segédelnek, biztosan azért mert nem értenek a dolgokhoz) és ezt ti laikus embereknek tanítjátok is.

Remélem értitek hogy ez miért hatalmas nagy probléma, nem véletlenül kavart hatalmas port a munkakutyások körében, konkrétan le töltelék embereztétek M.o. legjobb segédeit csupán azért, mert nem tükör módszer szerint képeznek. Szó szerint ez volt a weboldalon írva. Ez lett elmondva a szeminárium résztvevőinek, és ez persze felveti a kérdést hogy a többin is mondtok-e hasonlókat, csináltok-e hasonló összehasonlításokat.

Barátaim, ismerőseim körében sokáig nem nagyon volt szó a tükör meg egyéb módszerekről, de mióta megjelentek hasonló írások mint amiről most szó van, sokakat feldühítettetek akik eddig nem foglalkoztak a témával, most viszont mérgesek amiért konkrétan leszarozzátok a munkáikat.

2013. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.

Én úgy tapasztaltam, hogy a tükrösök akkor, amikor a "hagyományos" kutyaiskolákkal hasonlítják a saját módszerüket, mindig odateszik, hogy "gyakran" vagy "sokszor". Ha az ember figyelme nem siklik el e fölött, akkor tulajdonképpen helytállóak ezek a megállapítások, mivel viszonylag sok (vagy csak az én környékemen van így?) a nem professzionális hagyományos suli. Az ilyen sulikban pedig bizony van, hogy tényleg hülyeségeket csinálnak. Szerintem az összehasonlítás ezekre a nem profi iskolákra vonatkozik, amelyek ugyanúgy a kevésbé ambiciózus, átlagos gazdiknak nyújtják a hagyományos képzésüket.

Aki pedig valóban, profi módon akar sportolni, az úgyis megtalálja azokat az egyesületeket és iskolákat, amelyek erre jók. Számomra nem is értelmezhető a feléjük való összehasonlítás.

Az már más kérdés, hogy az ilyen összehasonlítással a profibb iskoláktól elriaszthatják a nem sportolni vágyókat, akik viszont bevételt jelentenek ezeknek az iskoláknak is. Azonban abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy az, aki kiváló sportkutyákat tud képezni, kiváló társkutyákat is tud. Egyszerűen teljesen máshogy kell hozzányúlni a két esethez, mások a célok, és többnyire maguk a kutyák is mások - ráadásul a laikus gazdik képzése szinte kisiskolai tanár szintű türelmet és készségeket igényel.

2013. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
100%
aki kiváló sportkutyát tud képezni, már hogy a viharba ne tudna egy jó családi kutyát összerakni??? A sportkutya ugyanugy együtt él az emberrel, és eltéphetetlen kötelék van közöttük, hiszen csak akkor tudnak hatékonyan együtt dolgozni, ha ismerik egymás minden rezdülését. Ugyanugy sétál a városban, emberek között, odabujik a gyerekhez. Nem nomád körülmények között vannak tartva, és első szóra behivhatóak.
2013. dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg nem irtok neveket, kik azok a tükrös kiképzők, akik külföldre járnak versenyezni. Erre nagyon kiváncsi vagyok.
2013. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
# 44, a "minek tesztek rá még 1 lapáttal?" kérdést nem veszem magamra, mert én is csak egy mezei hobbikutyás gazdi vagyok. Ezt talán tőlük kellett volna megkérdezni azon a szemináriumon, amin hallottad a számodra sértő kijelentéseket. Pár előadásukon már én is voltam, nem emlékszem arra, hogy más kutyaiskolákat szapultak volna, de lehet, hogy csak az én ingerküszöbömet nem érte el. ÖV szemináriumon nem voltam és nem is leszek, mert nem az én világom. Amiket korábban írtam, azok az én személyes tapasztalataim. Még csak nem is budapesti vagyok, úgyhogy csak a saját vidéki környezetemben fellelhető kutyaiskolákról van valamennyi információm de az is csak úgy, hogy bemutatókat láttam és rendszeresen találkozom olyanokal, akik egyikbe vagy másikba járnak vagy jártak. Ők mesélnek és látom a kutyáik viselkedését és a gazda-kutya viszonyt, és sokszor elmesélik a problémáikat is. Én csak ezek alapján tudok véleményt alkotni. (Beszéltem elégedetlen tükörsulisokkal is.) Egy olyan munkakutyás iskola van környékünkön, akikről szinte semmit nem tudok, ezért róluk csak jót feltételezek. Viszont ők valóban munkakutyákkal foglalkoznak és valóban versenyekre készülnek, tehát a magamfajának és azokak akikkel én kapcsolatban állok nem sok keresnivalójuk van ott. Nekem személy szerint a hagyományos kutyaiskolák masírozós-katonás hangulata nem tetszik. Kényelmetlenül érzem magam olyan közegben és ezért nem járnék oda. Ja, és nem vagyok azonos a # 45-ös válaszolóval, hiába egyezik a százalékunk. :)
2013. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%
keressetek rá a youtubon a tükör örző védő-re szakadok a röhögéstől ,egyébként ez az iskola ahol befele szögessel éles ŐVztek és elektromos nyakörvvel csinálták a kaja letiltást nem is olyan régen .csilillling hahóóóó
2013. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
64%

Ajánlom figyelmedbe ezt a részt: "ráadásul a laikus gazdik képzése szinte kisiskolai tanár szintű türelmet és készségeket igényel."

Saját magának biztos, hogy a profi sportkutyás kiképző össze tud rakni egy sima társkutyát is. Viszont ha valóban jól működő társkutyát akarunk egy átlag gazdinál, akkor ahhoz ott nem csak kutyát kell tudni jól képezni, hanem az emberrel is tudni kell bánni. Ezért írtam, hogy a társkutya képzés már nem biztos, hogy egy profi sportkutyás oktató számára fekszik.

Mert ugye aki magas szinten sportol a kutyájával, az csak együtt tud már élni vele.

2013. dec. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!