Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez? Szerintem...

Mit szóltok ehhez? Szerintem nagyon igaza van, egy ismerősöm osztotta meg akit egyébként nem kedvelek. Na de ehhez ért az tuti.

Figyelt kérdés

Rájöttem mi a különbség a hagyományos és a Tükör és Alfa kutyaiskolák között . A hagyományos iskolákban 10-20-30 év szakmai tapasztalattal rendelkező kutyásoktól tanulhat az ember, akik közül sokan már a Világbajnokságokra is kijutottak vagy kijuttatták tanítványaikat kutyáikkal képviselve Magyarországot. Olyan vizsgákra készítik fel a kutyákat amelyeket a világ minden országában elismernek. Mindezt megfizethető áron. Ezek az emberek valós Kiképzői papírokkal is igazolni tudják hogy jogosan nevezhetik magukat Kutyakiképzőknek, bár eleve az elért eredményeik magukért beszélnek.

Tükör és Alfa kutyaiskolákban 1-2-3 év "szakmai tapasztalattal" rendelkező kutyatartóktól kaphat agymosást az ember, akik max különféle házivizsgákon képesek helytállni az általuk tanított kutyákkal. Mivel nincs megfelelő tudásuk hogy Nemzetközileg elismert vizsgákra készítsenek fel kutyákat , ezért kitalálnak olyan vizsgarendszert amit egyetlen más országban sem fogadnak el.Az általuk képzett kutyák sose jelennek meg Hivatalos Mindezt horror összegért.

Kérdem Én :Melyik Alfás v Tükrös kutyakiképzőnek van Hivatalos papírja arról h Ő kutyakiképző?????????????????????? Ha nincs, milyen jogon használja a megnevezést??



2013. dec. 14. 17:46
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van, rengeteg féle sport van, én csak annyit írtam le hogy az IPO-t kísérem figyelemmel a legjobban. Ettől függetlenül érdekelnek más sportok eredményei is.


Egyébiránt azért is az IPO-t hoztam fel, mivel konkrét példákat linkeltem az öv-vel kapcsolatban ahol megy a fikázás, és ez a kérdés erre irányult leginkább.

2013. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

Élet van,eredmény nincs...

És miért ne lehetne egy házi kedvenc sport kutya

2013. dec. 15. 15:46
 33/60 anonim ***** válasza:
100%

Lehet házi kedvenc sportkutya. Viszont, aki tükrös sulit választ, az nem tör babérokra sportok terén. Nem sport központúak az ilyen iskolák. Egyszerűen a mindennapi élethez szükséges dolgokkal foglalkoznak.

Igen..az valóban elítélendő, ha egyik a másikat leminősíti. De ebben sem lehet teljesen azt mondani, mindenki ezt teszi. Nagy az isten állatkertje. Vannak benne normálisak és kevésbé azok:))

2013. dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
De arra sem alkalmasak ... a sport értékmérő.
2013. dec. 15. 16:27
 35/60 anonim ***** válasza:
67%

Kinek értékmérő? Zsuzsi néninek, akinek csak arra van szüksége, ha leviszi az ölebjét, akkor legyen képes pórázon vezetni, másik kutyával netán játszani, stb?

El kell fogadni, nem mindenki akar sportolni a kutyájával. csak normálisan a lehetőségekhez képest, együtt élni a mindennapokat.

2013. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom hogy a kutya-gazda pároson kívül, a kiképzőnek is értékmérő. Hiszen ha sikeresen fel tud készíteni embereket nemzetközileg elismert vizsgákra (és itt a nemzetközileg elismerten van a hangsúly) az az ő szaktudását is minősíti.
2013. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
36%
A sport minden, csak nem értékmérő! A versenysport esetleg az, de még azt is megkérdőjelezném! Amit saját örömünkre csinálunk, annál a legkevésbé se lényeges, hogy ki a jobb, főleg nem nemzetközi viszonylatban. Ahol meg nemzetközi viszonylatban is lényeges a helyezés, az meg már rég nem az egészséges életmódról szól, hanem a pénzről és a sportoló módszeres tönkretételéről. (Legyen az kutya vagy ember)
2013. dec. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
Nem szoktam tükör sulis honlapokat nézegetni, ezért szívesen venném, ha valaki belinkelne olyanokat, ahol a többi kutyaiskolát szidják és leminősítik!
2013. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit lehet hogy félreérthető volt amit írtam, de a nemzetközi vizsgákat azért hangsúlyoztam ki, hogy ne házivizsgákról beszéljünk, remélem azt nem kell részleteznem miért. Továbbá szaktudásról folyik a vita, és abban megegyezhetünk szerintem hogy aki képes felkészíteni egy kutya-gazda párost valamilyen komolyabb versenyre ahol eredményt is érnek el, ott azért van szaktudás. Ezért írtam azt, hogy a versenyeredmények minősítik a kiképzőt is.


" Amit saját örömünkre csinálunk, annál a legkevésbé se lényeges, hogy ki a jobb" Ezzel is vitatkoznék, mégpedig azért mert az emberi természet nem ilyen. Pl az én kutyám okosabb mint a szomszédé, vagy nekem jobb az autóm mint a haveromé, de ugyan ez igaz a hobbifocistákra, vagy a kötögető szakkörösökre is. mindenkiben van egy kis versenyszellem még ha nem is vallja be az ember.

2013. dec. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
100%

Népszigeti kutyaiskola honlapja -> klubélet-> őrző védő foglalkozás idézet: "A Népszigeti Kutyaiskolán ahogy annyi minden, az őrző-védő sport is kicsit más. Fontos, hogy itt nem a kutyák vadításáról, hergeléséről van szó, épp ellenkezőleg."


Mert hol szól csak vadításról, hergelésről az öv?!

Továbbá nem a weboldalukon, hanem tükör öv szemináriumon hangzottak el az általam belinkelt oldalon leírtak, ahol hasonlítgatják a tükör öv-t a "hagyományossal" ebből az egyik gyöngyszem mondat: "Hagyományos ŐV:...Elhangzott, hogy a hagyományos módszernél a segédek sokszor úgy kerülnek be a pályára, hogy ráadják a ruhát és "menj, csináld!" mondattal felküldik őket a pályára. Azaz nincsen előképzettség - "töltelék embernek" is hívják őket..." Pl ilyet honnan a retkes p.csából vesznek tükör segédek?! Nem tudom ki hogy van vele de nekem ez bőven a provokáció és lenéz határait súrolják...

2013. dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!