Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez? Szerintem...

Mit szóltok ehhez? Szerintem nagyon igaza van, egy ismerősöm osztotta meg akit egyébként nem kedvelek. Na de ehhez ért az tuti.

Figyelt kérdés

Rájöttem mi a különbség a hagyományos és a Tükör és Alfa kutyaiskolák között . A hagyományos iskolákban 10-20-30 év szakmai tapasztalattal rendelkező kutyásoktól tanulhat az ember, akik közül sokan már a Világbajnokságokra is kijutottak vagy kijuttatták tanítványaikat kutyáikkal képviselve Magyarországot. Olyan vizsgákra készítik fel a kutyákat amelyeket a világ minden országában elismernek. Mindezt megfizethető áron. Ezek az emberek valós Kiképzői papírokkal is igazolni tudják hogy jogosan nevezhetik magukat Kutyakiképzőknek, bár eleve az elért eredményeik magukért beszélnek.

Tükör és Alfa kutyaiskolákban 1-2-3 év "szakmai tapasztalattal" rendelkező kutyatartóktól kaphat agymosást az ember, akik max különféle házivizsgákon képesek helytállni az általuk tanított kutyákkal. Mivel nincs megfelelő tudásuk hogy Nemzetközileg elismert vizsgákra készítsenek fel kutyákat , ezért kitalálnak olyan vizsgarendszert amit egyetlen más országban sem fogadnak el.Az általuk képzett kutyák sose jelennek meg Hivatalos Mindezt horror összegért.

Kérdem Én :Melyik Alfás v Tükrös kutyakiképzőnek van Hivatalos papírja arról h Ő kutyakiképző?????????????????????? Ha nincs, milyen jogon használja a megnevezést??



2013. dec. 14. 17:46
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
60%
Mi egy vidéki tükör suliba jártunk. Itt 35.00 volt a tanfolyam, nem nagy csoportokkal. A tanfolyamok után az ŐV, az agility, a flyball, stb. mind csak 1000 forintba kerülnek alkalmanként, ami egy az egyben megy a foglalkozást tartónak - aki esetenként külsős. Pesten nem tudom, mi a helyzet, mennyire lehúzós a dolog, de itt teljesen elfogadható árak vannak szerintem, arra törekszenek, hogy az életmód programokon minél többen részt tudjanak venni, a pénz ne legyen akadály. Emellett maximálisan rendbe rakták a mentett, szepiszomis, domináns p.cs kutyámat. Ettől még csomó kutyás ismerősünk van más sulikból - hagyományosból és a két véglet közöttiekből - és mindenki tiszteletben tartja a többi sulit. Pár hónapja láttam az egyik helyi hagyományos suli bemutatóját, ahol egy 4 hónapos staffit fojtóval vezettek fel, nekem ez egy kissé sok volt. Az ott folyó tényleges munkáról viszont nem tudok semmit, így inkább nem minősítem, egyszerűen van ilyen is meg olyan is. Meg amúgy kár is összehasonlítani az igényeket: akik egy normálisan működő családi "fifikutyát" akarnak, azokat kár összehasonlítani az élversenyzőkkel.
2013. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
91%
Nem is szeretné senki összehasonlitani a két módszert. vagyis csak az egyik tábor nem. De amikor lépten nyomon minden tükrös, meg miegymás oldalán azt lehet olvasni, hogy bezzeg az ő módszerük igy meg ugy, és a többi nem ér semmit, akkor azért amellett nem lehet szó nélkül elmenni. Én azt gondolom, hogy az a jó iskola, névtől függetlenül, ahol az alapok után a gazdi több irányba el tud menni. Ha csak egy szófogadó engedelmes kiskutyát szeretne az is rendben van, de ha menet közben rájön, hogy komolyabban kutyázna, akkor tovább tud lépni. És ez az amit én hiányolok.
2013. dec. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
17%
A mi tükrös sulink oktatói rendszeresen járnak külföldi versenyekre és hoznak helyezéseket.Nem kellene általánosítani.Nem véletlenül választottam őket,mãs sulikat is megnéztem.Engem nem érdekel,hogy van e papírja vagy sem,hanem az ,hogy jól csinálja e.Ez pedig egy csoportos órán pillanatok alatt kiderül.
2013. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
57%
Ja és én nem azt mondom,hogy ez a módszer az egyetlen,hanem azt,hogy mindenkinek azt a sulit kell megtalálnia,ami neki és a kutyájának is a legjobb.
2013. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
34%
Sem a honlapjukon,sem az oktatók között,sem pedig a gazdák között soha egy megjegyzést nem hallottam,amiben más kutyasulikhoz képest fėnyezték volna magukat,de még csak más oktatási módszerek megvitatása sem volt soha téma.A gazdák sem érezték magukat különbnek,fel sem merült,hogy más nem tükör kutyasuliban végzett gazdi kevesebb lenne.Szóval csodálkozom ezen,mert semmi hasonlót amit írtok,nem tapasztaltam.A környék árait nėzve,pedig pont annyiba került alkalomra leosztva a tanfolyan,mint más sulikban.
2013. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
És még annyit,nem a módszer tanítja a kutyát,hanem a gazda.
2013. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
100%

Légy szíves és nevezd milyen versenyeken indulnak és kik azok akik csak tükör módszerrel képzett kutyákkal versenyeznek és eredményt is érnek el.

És itt van 2 olvasmány amit ajánlok figyelmedben: az első alfás, a második tükrös iromány.

[link]

[link]

2013. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
50%

ma 11:00

Mi a fenének kellene bizonygatnia bárkinek, hogy bizonyos kiképzők milyen versenyen, milyen eredménnyel szerepeltek? Ha bajod van egy bizonyos módszerrel, ne menj oda. Nem vagyok sem tükrös, sem alfás. Sportkutyás vagyok évtizedek óta. De eszembe nem jutna bármelyik iskolát piszkálni. Mindenkinek szíve-joga megválasztani, hova akar járni. Ha rosszul érzi magát valahol akkor sem fogják kötéllel ott tartani. Mehet , ahova akar.

Nálunk a lakótelepen a rengeteg kutyás gazda közül szinte senki nem jár semmiféle iskolába. Nem a különböző iskolák hibája, ha neveletlen kutyák élnek a látókörödben.

2013. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki azt hangoztatja (mint a fent belinkelt 2 oldalon) hogy ő mekkora király pl. öv-ben, akkor az a szájtépésen kívül mutasson is már fel valami eredményt, vagy inkább maradjon csendben és ne írogasson olyasmiről amihez nem ért és ne a másikat szapulja. Mint már írtam nem a módszerrel van bajom, hanem azzal hogy a másikat fikázzák aki más tematika szerint képez kutyát. Ez az egy bajom van az egésszel, se több se kevesebb. És ha már azt hangoztatják hogy versenyekben is jó eredményeket érnek el, engedd már meg hogy kíváncsi legyek kikről van szó. Nyomon követem a nagyobb versenyek eredményeit, videókat is meg szoktam nézni (főleg IPO-ban) a versenyzőkről, és nem igazán tudok róla hogy pl. IPO-ban csak tükör vagy alfa módszerrel képzett párosok indulnának, vagy érnének el eredményt.
2013. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
50%

ma 12:31

Kicsit szemellenzős vagy. Van ám élet IPO-n kívül is. :))

2013. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!