Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatnád ebben az esetben a...

Elaltatnád ebben az esetben a kutyád?

Figyelt kérdés

10 éves német-juhászunk van. 1,5 éve elkezdtek fájni a hátsó lábai, most nyártól viszont olyan romlásnak indult, hogy alig bir szegény felkelni, van hogy úgy húzza magát. Volt nálunk a doki aki hozott neki gyógyszert, jó drága volt, azt mondta hogy ha az nem használ, akkor csak a műtét segithet, ahhoz viszont öreg és drága is. Forgókat kellene neki berakni.

Lássuk, hogy szenved, de nem birjuk kimondani a végszót. :(


2013. dec. 20. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amíg járóképes,nem altatnám.Kėrdés mennyire fáj neki.Látni a kutyán,ha még élni akar.
2013. dec. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 piriiiiii ***** válasza:
Igen, el. Kiskoromban volt egy idős dalmatánk, valami betegsége volt, már nem emlékszem, hogy mi, de utolsó napjaira rettenetes állapotban volt, és emlékszem a napra, mikor jött az orvos, elaltatni...
2013. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

"drága is"

innentől nincs több kérdés, ha megölnéd a kutyád, mert sokba kerül, remélem, gyereked soha nem lesz. (még azt is megölnéd, ha véletlenül szemüveg kell neki, mert drága lenne?)

2013. dec. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Így van, csak az a jó gazda, akinek többszázezer forintja van egy diszplázia műtétre, akinek nincs, az felelőtlen sz-r, kutyát sem érdemel. Csak akkor nem kell sírni, hogy miért vannak tele a menhelyek ilyen idióta hozzáállással...

Alapvetően ha már nem akar élni, akkor elaltatnám, de ha gyógyszerekkel még viszonylag kordában tartható, akkor nem.

2013. dec. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

A mi 12 éves németjuhászunk 1 hónapja halt meg, mert elsorvadtak a hátsó lábai. Évek óta tartott neki, de az állatorvos semmit se tudott érte tenni. Már az utolsó napokban forgatni kellett, meg cipelni egyik helyrol a másikra mert annyira rossz állapotban volt. Egyik délután elaludt és tobbé nem kelt fel.

Ha látod rajta hogy szenved, fáj neki akkor szerintem az elaltatás a legjobb dolog. 10 évesen eléggé megviselné egy mutét. :(

2013. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
esetleg még egy Nutradyl kurát megérne kipróbálni. nekem a szukámmal volt , hogy egyik naprl a másikra nem birt felkelni ülésből. Ez 2 hét alatt rendbetette neki, és azóta félévente kap egy kurát. 9 éves.
2013. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok benne biztosak, akkor valószínűleg még nincs itt az ideje. Rettegtem ettől a döntéstől én is, de mindenki azt mondta, hogy ha eljön az ideje, azt látni fogom a szemén.

Így is volt, tényleg szólt, mikor feladta. És akkor segítettem neki.

Amíg van csóválás, van életkedv, csillog a szeme, addig had éljen. Ha jó vele a kapcsolatotok, látni fogjátok a szemében, ha el kell engedni.

2013. dec. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! Való igaz, ha idegent lát bejönni akkor még felelevenedik. :) Elég harcias volt azelőtt az idegenekkel. De olyan is van hogy csak ugat és nem kel fel. Kértem az Istent is hogy ha már nincs segitség akkor ő ne hagyja szenvedni szegényt..:( mert nekünk nehéz kimondani a végszót.
2013. dec. 20. 16:48
 9/17 A kérdező kommentje:
7-es! Previcox-ot szedett. A doki szerint ez a legjobb legerősebb tabi. Neki a forgói mentek tönkre azért nem segit már a gyógyszer.
2013. dec. 20. 16:51
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk ugyanez volt a német jucinkkal... :( Kapott fájdalomcsillapítókat, és amíg néha felélénkült, lehetett motiválni, mászkált egy kicsit addig nem altattuk. Egyik reggel már nem bírt felállni, rám nézett a szomorú barna szemeivel, én pedig kihívtam az orvost és elbúcsúztam tőle... 14 éves volt.
2013. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!