Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt a pulit megvegyem? Úgyérte...

Pekkerke kérdése:

Ezt a pulit megvegyem? Úgyértem fajtiszta?

Figyelt kérdés
[link] ezt a kutyust érdemes megvenni?

2013. dec. 25. 20:42
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%

10. nem tudom hány éves lehetsz, de szerintem pont te vagy az akinek a szülei a segge alá tolnak mindent...

Képzeld el, az itt válaszolók 90% felnőtt, munkás ember. Ha te is az lennél, vagy ha csak nyitott szemmel járnál és nem lennél szemellenzős k_csög, akkor tudnád hogy ma már egy ruhadarab 10 ezer forintokba kerül, a minap láttam egy sima műbőr csizmát 30 ezer forintért... Akkor egy KUTYÁRA, egy ÉLŐLÉNYRE miért sajnál mindenki baszott 50 ezer forintot? 3 havi fizuból, ha nagyon-nagyon szűkösen élünk, még úgy is simán megvan. De ha nem, akkor spórol még.


Hogy fajtatiszta-e, az képzeld el -beszarsz- a törzskönyvből tudjuk (nem a kanéből, nem a Mari néni kutyájáéból, hanem a kölykökéből) meg. Ugyanis, kedves IQ light barátocskám, a törzskönyv a kiskutya származási lapja.

2013. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Meg amúgy kíváncsi lennék hogy a drágalátos kis érintőképernyős telcsid ugyan mennyibe fájhatott, látom pötyögni azt nagyon tudsz rajta (legalábbis billentyűzetről még a 9 éves lányom is helyesebben ír)! Őszintén kíváncsi lennék rá, ha már szerinted 50 ezer forint olyan bazi nagy összeg egy kutyára, hogy az a földhöz vágja az embert.
2013. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
11%
Az ilyen öntelt majmot kellene bebaszni egy menhelyre,mint te!!Két müszakban dolgozok ,16-éve egy helyen!!Te még annyi idős nem vagy,birom a jófej srácokat de a hozzád hasonlók miatt,találták fel a hányinger csillapitókat!Neked van törzskönyved?Oltasd magad veszetség ellen.
2013. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10-es!

Egy gyökér vagy, megpróbálom elmagyarázni neked, de félek úgysem fogod megérteni.

Adott egy ember, aki vesz egy kutyát óccsón'. Nem tudja kik a szülők, mekkora lesz a kutya, hogy fog kinézni, egyáltalán az a fajta-e amit szeretne, mert kicsinek ezt nem mindig lehet megállapítani. Nincs szűrve az örökletes betegségekre, akármi kijöhet nála, amit majd a gazdinak kell fizetni. A tenyésztőnél azért drága a kutya, mert kvázi garanciát vállal, ha valami baj van a kutyussal akkor ő fizeti a költségeket. Ha a gazda nem tudja tovább tartani nem kell bevágni a menhelyre, mert visszaveszi gond nélkül, stb. Viszont a minőségnek sajnos ára van, amit meg kell fizetni. Telefont sem a kínai piacról veszel, mert akkor viheted havonta javíttatni. Ennyit számít a törzskönyv. Sehol máshol nem olyan rossz a helyzet mint hazánkban, boldog-boldogtalan elleti a kutyáját feleslegesen... Ezt kéne végre felfogni. És ha valaki a vételárra sajnálja a pénzt az oltásokra, tápra, kiegészítőkre, kutyaiskolára, esetleges betegségre miből fog telni? Menhelyi kutyámnak szemfekélye volt, 3 hét kezelés+műtét 80 ezer forint. Teljesen random jött elő nála, pedig jól van tartva, egyszerűen erre hajlamos. Kutyát tartani nem kötelező, ellenben aki tart az vegye már figyelembe a saját és a kutya érdekeit is...

2013. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
16%
Mégvalamit!!Megnyugtatok mindenkit,nincsen keverék kutya!Gondold végig,hogyan alakultak ki a különböző fajtáju kutyák!Különböző kutyák kereszteződéséből.Ami ma még keverék ,lehet holnap már elfogadott különáló fajta lesz:)
2013. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
41%
Szia!!Nem vagyok idióta!.Megértem mit is akarsz mondani.Szivesen beszélgetnék veled a kutyákról:Nem a Tisztességes tenyésztőt fikázom..de volt szerencsém látni,olyan tenyésztőt akinél 200-kölyök volt.Minden kutya összezárva azt sem tudták melyiknek melyik az apja,mégis minden kölyök törzskönyves volt!!Éli miliomos világát ,e közben a sok genetikai selejt valahol a menhelyek vagy még rosszab esetben az ut szélén landolnak.Tisztelem a tenyésztöket,akinek van 3-4 szuka és egy fedezőkan .Ott van idő a kicsik szocializására is,amely fontos ahoz hogy ne féljen az ember közeledésétőt,a hangokra stb.Tehát számomra mindegy keverék vagy fajtatiszta 1-a lényeg,amit megadsz magadnak ne sajnáld a kutyától.
2013. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen tenyésztő és tenyésztő közt is van különbség, de az olyat akiről te beszélsz (200 kutyát tart ketrecben egy putriban, de papírokkal rendelkeznek)nem is lehet annak nevezni, azok a törzskönyves szaporítók. A tenyésztés mögött mindig cél van, ez különbözteti meg a fölösleges szaporítástól.
2013. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%

# 13, elárulom (és most kapaszkodj meg, nehogy rosszul legyél a hirtelen felismeréstől), hogy neked is van törzskönyved és származási lapod. A törzskönyvet az anyakönyvi hivatalban vezetik nénik és bácsik, a te származási lapod pedig a fiókod mélyén van (vagy anyukád fiókjában) és az van ráírva, hogy "születési anyakönyvi kivonat". Lehet, hogy nem használod és sose lesz rá szükséged (mert te is csak hobbi gyereknek kellettél a szüleid lakásába), de mégis van "törzskönyved". Most mi lesz?! Beoltatod magad veszettség ellen, ahogy az előbb javasoltad másnak, vagy már késő?


Ráadásul a keverék kutyákról és az új fajtákról szóló mondatod is teljes tudatlanságról árulkodik, úgyhogy neked is belinkelem amit az előbb már belinkeltem egy másik témához is. Az új fajták elismertetésésének menete: [link]

Nem csak úgy spontán keletkeznek a keverékekből. Szerintem maradj annál amihez értessz!

2013. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
28%
Eddig böngésztél mit is irj!:)Próbáld saját szavakkal leirni mindazt amire gondolsz!!Ha ez meghalagyja képességedet...csak sajnálni tudom:)Ne a kutya cimü folyóiratot te elém,én is szoktam olvasni.Igen nekem van Születési anyakönyvi kivonat,deszámomra az nem törzskönyv,viszont ha neked az tetolváltasd a füledbe:)
2013. dec. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy számodra az mi, attól még az az. Bár a te szellemi színvonaladtól nem várom, hogy lásd az összefüggést. Eddig egy értelemes gondolatot se tudtál leírni.
2013. dec. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!