Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan szörnyű dolog a...

Miért olyan szörnyű dolog a kutyapelenka?

Figyelt kérdés

Az előbb olvasgattam ilyen kérdéseket, és szinte mindenhol csak szidják. Nekem más a véleményem.

Unokatesóméknál is van kutya lakásban, és mivel 7tol 16ig nincsenek otthon, a kutyus a pelenkára végzi a dolgát. Ha meg lemennek sétálni, akkor kint. De nincs büdös a lakásban és a kutya se lelkisérült.

Én is veszek kutyát hamarosan, szintén lakásba, és kutyapelenkára lesz szoktatva, mert kisgyerek mellett nem tudom rendszeres időközben levinni. És nem hiszem hogy ettől rossz gazdi leszek, vagy a kutyának lesz rossz. Vélemények?


2013. dec. 29. 14:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is használtam a kutyámnál a kutyapelenkát, de csak olyan 4 hónapos koráig. Onnantól, hogy kijártam vele sétálni, soha többé nem ment rá pisilni. És ez így van jól, a kutya nem macska.

Ha már most tudod, hogy nem tudsz a kutyának napi 3 sétát biztosítani, akkor inkább ne vegyél kutyát. Vagy más állatot vegyél.

2013. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudod sétáltatni a kutyát (tehát alapvető igényeit nem elégíted ki), de azért kell. Ezért tart ott a magyaroroszági állattartás ahol. GRATULÁLOK.

Nincs olyan kutya amelyik ne bírná ki mondjuk reggel 8-tól délután 4-ig séta nélkül. Ha valaki ennél is több időt van távol, az vegyen macskát. Miért olyan nehéz felfogni?

2013. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és amúgy érdekes hogy ilyen kérdéseket mindig a csivavások, yorkisok, stb. tesznek fel. Én miért nem szoktattam a bullmasztiffot alomra meg pelenkára? Lehet a fél kilós szar és egy liter hugy már kevésbé cuki mint a pici bogyó "kakika", de szerintem nem kevésbé undorító. Egy felnőtt kutya a pelenkán meg kifejezetten nevetséges. Lusta és önző gazdáknak találták ki, akik nem képesek kivinni a kutyát, nincs rá elég idejük, de legyen kutyájuk mert nekik "jár". Nem baj, majd ha tiszta idegbeteg lesz, teljesen összezavarodik, akkor gyere ide és kérdezzél minket hogy mit csinálj az 1-2 éves kutyáddal aki még nem szobatiszta!
2013. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó megjegyzés és itt hagyom ezt az értelmes kérdést. A kutya nem leül a pelenkára és kipisili magát, hanem jelölget. (Már ha elég értelmes hozzá, és nem lett már kölyökkorában tönkretéve az ösztöne.) Ugyanakkor nem szeret pisis helyre pisilni. Nem tudom láttál-e már életedben kutyát, megy, és minden második fára/bokorra pisil, de nem ugyanoda! Egyszer lepisili a pelenkát, és hova megy? A nappaliba a szőnyegre, a parkettára, a laminált padlóra, az ágyatokba... Szimplán, mert oda is jelölni akar, hisz a lakásban lehet.

Bocs ha bunkó vagyok, de elvileg elolvastad már a kérdésedre adott válaszokat máshol is, nem vágom mi olyan nehéz abban, hogy értelmezd. Ha meg nem sikerült, akkor mi itt hiába papolunk.

2013. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy nem viszem sétálni. Azt írtam, hogy rendszeres időközönként nem tudom levinni a gyerek miatt. Mert mondjuk a kutya beáll arra,hogy séta 7kor, délben, 5kor meg 9kor, aztán a gyerek komolyan megbetegszik, mint most, és csak akkor tudom levinni, mikor lesz segítségem. Attól a napi 3 séta meglesz, csak más időben. Ezért gondoltam, hogy megkönnyítem szegény kutya dolgát.

De köszi hogy máris fejemet vettétek, élmény itt kérdezni valamit :)

2013. dec. 29. 14:19
 6/23 anonim ***** válasza:
18%
Ha már felnőtt egy kutya, és hozzászokik, hogy különböző időpontokban viszik le, kibírja. Csak addig van gond, míg kicsi a hólyagja és naponta többször ürít. Használj nyugodtan pelust. Ahogy erősödik a hólyag, nem lesz rá szüksége.
2013. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Minek kérdezel, ha úgyis láttad eddig is milyen válaszok jöttek? Most azt hiszed majd mindenki támogatni fogja?

Nem jó a pelenka és kész. Ne szoktasd rá. Ha nincs rá elég időd, vegyél macskát. Ennyi.

2013. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Arra azért még válaszolnál, hogy mitől is lesz idegbeteg a kutya?

Egyébként nincs se yorkim, se csivavám.

2013. dec. 29. 14:25
 9/23 anonim ***** válasza:
24%

ma 14:18

Vajon miért is ajánlják pl egy udvaron egy helyre piszkoláshoz szoktatáskor, hogy hagyjon ott némi végterméket a gazda? Kölyök kutya pedig nem jelöl még. Minden kutyának kell valami szaginger ahhoz, hogy piszkoljon. Kicsiknél még nem annyira szükséges, mert, ha tele a hólyagja, ürít.

2013. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt kutyánál semmilyen problémát nem okoz, ha nem a megszokott időben történik a séta.

Simán kibírnak 8-10 órát pisi/kaki nélkül. Aki dolgozik, normális esetben nincs lerakva a kutyának sem alom, sem pelenka, mégis kibírják.

A kutyának TERMÉSZETELLENES, hogy a saját terébe piszkítson.

Egy élmény lehet egy négykézláb csúszó-mászó kisgyerek kezéből/szájából kiszedni a kutyaszart, ha egy óvatlan pillanatban megtalálja a lakásban...

Nekem ne mondja senki, h nincs büdös abban a lakásban, ahova a kutya oda végzi a dolgát. Párszor volt szerencsém hozzá, amikor hasmenése volt a kutyámnak és nem voltam otthon. Több óra szellőztetés után vitte ki a szagot.

2013. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!