Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan szörnyű dolog a...

Miért olyan szörnyű dolog a kutyapelenka?

Figyelt kérdés

Az előbb olvasgattam ilyen kérdéseket, és szinte mindenhol csak szidják. Nekem más a véleményem.

Unokatesóméknál is van kutya lakásban, és mivel 7tol 16ig nincsenek otthon, a kutyus a pelenkára végzi a dolgát. Ha meg lemennek sétálni, akkor kint. De nincs büdös a lakásban és a kutya se lelkisérült.

Én is veszek kutyát hamarosan, szintén lakásba, és kutyapelenkára lesz szoktatva, mert kisgyerek mellett nem tudom rendszeres időközben levinni. És nem hiszem hogy ettől rossz gazdi leszek, vagy a kutyának lesz rossz. Vélemények?


2013. dec. 29. 14:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Én véleményeket kértem, amit meg is kaptam. Nem azt kértem, hogy mindenki értsen egyet velem.
2013. dec. 29. 14:27
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Egy kutya nem ragaszkodik a fix időpontokhoz, Te sem úgy működsz, hogy ha nem mész 12:15-kor vécére, akkor bepisilsz. De tudnia kell, hogy számíthat a sétákra mindig.

Én naponta 4x viszem sétálni le a kutyámat reggel 5:30, ez kb 10-20 perc. Utána 11-13 között valamelyik családtag szintén negyed órára, aztán 17 órakor én 1-másfél órára, majd lefekvés előtt (22 óra körül) vagy megyünk egy kört, vagy csak egy pisi erejéig, és akkor fél perc után már megy is föl.

A lényeg, hogy a napi 3-4 séta legyen fix, és abból ne engedj. Az én kutyám is néha lustulna inkább, de akkor is leviszem. Egyrészt mert ne lustuljon, másrészt mert kell neki is a mozgás, harmadrészt nem jó a kutyáknak sem, ha sokáig tartogatják a pisilést.

Ja, és nálunk is van olyan, hogy a második séta kimarad, mert épp senki nincs otthon, akkor reggel 7 után csak 16 óra körül megy ki. Mondjuk ez kb 2 hetente egyszer van, de akkor sem történik semmi.

2013. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
ha a kutya mindig akár csak néha is bent a lakásban pelenkába végzi a dolgát akkor sosem lesz szobatiszta. mivel a kutya azt nem tudja hogy pelenkába kakil de azt igen hogy odabent végezte el a dolgát ergo nem fogja megszokni hogy ki kell mennie ha kakilni pisilni akar mivel bent tilos.
2013. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 intense ***** válasza:
100%
Kicsit nem tudnál várni azzal a kutyával? Pár évet, míg nagyobb lesz a gyerkőc. A felnőtt kutya kibírja 10-12 órát is, a kölyökkel van a gond. Nem véletlen kell otthon lenni vele az első 1-2 hétben miután elhoztad, és vinni sétálni 6-8X. Akkor tudja megtanulni a szobatisztaságot, aztán meg ahogy nő, egyre nagyobb idő lehet a séták között. Várj egy kicsit ezzel a kutya-dologgal, addig vegyetek egy macskát, azzal sokkal kevesebb a gond! Most önzőség lenne ilyen körülmények közé magatokhoz venni egy kutyust, mivel nem tudod megadni neki amire szüksége van (rendszeres séta kölyökkorban).
2013. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

"Egyébként nincs se yorkim, se csivavám."

Akkor bischon, tacskó, pincsi, westie, tök mindegy. Feltételezem nem egy angol masztiffot, vagy egy dán dogot, esetleg bernáthegyit akarsz pelenkára szoktatni. Akkor fel sem merülne benned ez a hülyeség.a

2013. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy gyerek miatt miért nem lehet leszaladni a kutyával 10-15 percre, a ház közelében valahová.
2013. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj,de a gyerekre nézve mivel jobb,hogy a kutya a lakásba pisil meg szarik,ahol egy kisgyerek is van?


Az ilyen embernek gyereket se engednék,meg kutyát se.


Márciusban fog születni az első babánk és van egy 3 éves amstaffunk,lakásban.Biztos vagyok benne,hogy még az újszülött mellett is képes leszek levinni napi 3 sétára.


Nem is gondoltam olyanra,hogy egy 30 kilós kutyát alomra vagy pelenkára szoktatok.Ez azoknak a gondolkodása,akiknek 2 max 10 kg-os a kutyájuk.Egyébként a gondolattól is rosszul lennél,hogy egy 20-30 kilós kutya a lakásba ürítsen.Azon kívül,hogy ABNORMÁLIS.

2013. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem macska. A macskának kell alom/pelenka, nem a kutyának. Nyilván elvétve van egy kutya aki tudja használni a pelenkát, de erre ne alapozz. Nem biztos hogy te is kifognál egy olyat..sőt elég kicsi az esélye. Másrészt pedig.. kisgyerek mellett, aki kúszik mászik a földön, nem feltétlen pozitív dolog a kutya pelenka. Valamint ez vissza felé is elsülhet, mármint a pelenkára szoktatás. Mert ha a kutyának meg van engedve hogy a lakásban végezze a dolgát, akkor nem fogja érdekelni hogy ez konkrétan csak egy 50x50 centis rész, hanem bárhol ki fogja rakni a pisit/kakit. Akkor viszont takaríthatsz folyamatosan. Ja, és a pelenkát is cserélni kell. Ha egyszer rápisil, nem valószínű hogy következőre is ráfog. Ha meg éppen senki nincs otthon aki cserélje, akkor keres magának más helyet a lakásba. Arra meg hazajönni hogy állott húgyszag/sz@rszag van a lakásban nem épp vidám dolog.

Egy felnőtt kutyát pedig nem fog zavarni hogy nem pontosan viszed le. Kiskutyánál pedig mindegy, mert 2 óránként le kell vele menni; és ki fog bírni 6-10 órát; ha muszáj neki még többet is.

2013. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, találtam hasznosat is :)

A gyerek miatti dolgot olyan esetekre értettem, hogyha pl. a gyereknek tüdőgyulladása van, kint meg eső plusz szélvihar, valószinűleg nem fogom a gyereket kivinni, viszont akkor a kutya se menjen ki? Biztos van erre megoldás, hisz másoknak is van kutyája meg gyereke, de még nem jöttem rá. Csak a pelenkáig jutottam, mert látom a közvetlen közelemben, hogy működik és senkinek nincs kárára. Macskát gyerek mellett sose tartanék, pedig szeretem a cicákat.

2013. dec. 29. 22:30
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha kutyás leszel, megismerkedsz más környékbeli kutyásokkal is. Simán meg lehet kérni ilyenkor a másikat, h 15 percre vigye már le a kutyát, ha nincs párod, aki ilyenkor segítsen.
2013. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!