Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nagyon eleven...

Mit tegyek? Nagyon eleven kiskutya, nem lehet bírni vele (havanese)?!

Figyelt kérdés
Holnap lesz egy hete hogy megérkezett Málna,a 8 hetes havanese kislány az otthonunkba. Nagyon édes, nagyon szeretem, de annyira eleven , hogy már kezdem úgy érezni, hogy nekem ez nem fog menni. Az , hogy ossze vissza pisil es kakil mindent, az meg ertheto, de rajta vagyunk a szobatisztasaghoz szoktatason, kisebb nagyobb sikerekkel. Csináltunk neki egy kis "karámot" , ami bekerült a fürdőbe, szeretném ha éjszaka ott aludna, meg ha nem lesz itthon senki akkor is ott lenne a helye. Azonban képtelenség , hogy ott megmaradjon, nyüszít, sírdogál, ugat, és folyamatosan felugrál az oldalára, meg kaparja azt, amíg ki nem tud mászni.Eddig hagytam neki hogy az ágyamban aludjon, de már napok óta nem aludtam ki magam, olyan vagyok mint egy élőhalott...szeretném ha kiszokna.. a másik dolog, hogy amint aludt egy kicsit, felkel, harapdál, ugat, morog össze vissza, megrágja a virágot, papírzsebkendőt, amit ér. Hiába szidom le, mintha a falnak beszélnék.. kérlek segítsetek, nagyon el vagyok keseredve..gondoltam hogy nem lesz könnyű, de hogy ennyire..:(

2013. dec. 30. 18:26
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Elrontottam, igen .

Mivel nem vagyok tenyésztő,sem más hasonló és ő az első kutyám, így nem vagyok elég tapasztalt, és mint bárki más , én is hibázhattam. Pedig rengeteget olvastam és informálódtam az érkezése előtt.Ezért kértem SEGÍTSÉGET, nem pedig pofátlan leh.lyézést.

2014. jan. 2. 15:51
 32/34 anonim ***** válasza:
Most mi van a kutyussal? Hol a helye? Hisztizik még?
2014. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe! Ha meg van a harmadik oltás, akkor elkezdhettek járni kutyaoviba, ahol hétről hétre fel tudod tenni az aktuális kérdéseidet olyan embereknek, akik ismerik a kutyát, ismernek téged, és értenek is hozzá.

Én például teljesen tudatosan alakítottam úgy, hogy az első pár napban a kölyök kutya velem is aludjon, és annyit kapjon belőlem, amennyire igénye van. Még most is sokkal többet megengedek neki, mint amit felnőtt korában fogok, épp azért, hogy ha beindul a tinédzserkor, akkor legyen min szigorítani.

Semmivel nincs baj, ha tudod, hogy mi miért csinálsz, milyen problémák merülhetnek fel, és azokra hogyan tudsz reagálni.

2014. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

ma 15:51

Ugord át azokat a válaszokat, amelyek számodra nem értékesek. Ahol pedig úgy érzed, megvalósítható tanácsot kaptál, azt használd.

2014. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!